Näitleja Jane Napp: “Protseduur polnud tegelikult isegi üht protsenti seda hirmu väärt, mida tundsin!”

26. august 2020

Kui noor ja kaunis näitleja Jane Napp KSA Silmakeskuse Flow 2.0 laserprotseduurilt tuli, siis oli ta üllatunud, kui kiiresti ja imelihtsalt kõik läks. Jane on veendunud, et laserportseduuri tegemine oli ainuõige otsus ja tal on kahju, et seda varem ei teinud.

“Ma tean, et väga paljud laserprotseduuri läbinud inimesed räägivad oma elukvaliteedi tõusust. See võib mõjuda juba klišeena, kuid tegelikult on selles tõetera sees!” ütleb Pärnu Endla teatri näitleja Jane Napp, kes väljaspool armastatud teatritööd sisustab oma aega trenni, mere ääres jalutamise ning lugemisega.

Prillide ja kontaktläätsede kandmine segas teatritööd märkimisväärselt. Tööpäevad on pikad ning isegi 24-tunnised läätsed hakkasid tal juba pärast kaheksandat tundi silmas olemist kuivama. “Ühes lavastuses oli vaja mulle vett näkku visata ning iga kord tulid läätsed ära, mistõttu pidin mõned minutid väga uduse pilguga edasi mängima, kuni läätsed silmas õigesse kohta tagasi “ujusid”. Raske on laval orienteeruda ja kontrolli omada, kui ei näe hästi,” selgitab Jane ning lisab, et prillide kandmine etenduse ajal ei tule üldjuhul kõne alla, eriti väga füüsilise lavastuse puhul.

Teater juba lapsest saati südames

Jane on sündinud Rakveres ning elanud selle ümbruses terve oma elu. Pärast teatrikooli lõppu läks ta näitlejana tööle Pärnusse, Endlasse. Teatri- ja näitlejapisiku sai ta sisse juba noorelt, mil käis vanematega väga palju teatris. “Juba algklassides läksin näiteringi ja sealt see asi pihta hakkas. Üsna noorelt tekkis arusaamine ja äratundmine, et just näitlemine on see, mis mind rõõmustab!” jagab Jane oma teekonda lavale.

Intervjuu ajaks on Jane töötanud Endla Teatris kaks aastat ning talle kõige südamelähedasemad rollid on olnud lavastustes "Daamid" (Endla Teater) ja "Tasa, vaikselt sõudvad pilved" (Kuressaare Teater). “Mulle on oluline, milliseid teemasid materjal endas kätkeb. Näidend "Daamid" käsitleb peresuhteid, põlvkondade vahelisi erinevusi ja emotsionaalset intelligentsust. Kuressaare Teatri tükk oli 1919. aastal toimunud Saaremaa mässust, kus mul oli au mängida Maria Ellamit, kes oli tolle sündmuse üks aktiivsemaid kommuniste ja naismässajaid. Mulle meeldib mängida tegelaskujusid, kes on kunagi päriselt elanud, see on kuidagi erilisem ja vastutusrikkam tunne.”

Unistus täitus

Kuigi lühinägelikkus segas näitlejatööd ja tekitas rohkelt ebamugavustunnet, siis mõtles Jane protseduuri tegemise peale kaua, lausa umbes 7-8 aastat. Naine tunnistab, et tal oli hirm ja ka majanduslikult pidi protseduuri planeerima. “Õnneks sain kõik takistused ületatud ja enam ei kujuta ettegi, et peaksin nägemiseks abivahendeid prillide või kontaktläätsede näol kasutama. Elu on nüüd palju mugavam!” õhkab Jane, kellel täitus pärast laserprotseduuri üks väga konkreetne unistus – näha ärgates kohe selgelt.

Lisaks hommikusele ärkamisrõõmule naudib ta nüüd, pea pool aastat pärast protseduuri, endiselt iga kord duši all käimist, sest enam pole silmas läätsesid, mis karedaks läheksid või prille, mis uduseks tõmbuksid. “Loodan, et hommikuse ärkamise ja duši all käimise rõõm veel niipea ei vaibu!”

Kotkaterav nägemine ahvatles

Silmakeskust valides oli Janel kindel kriteerium, et see pidi asuma Eestis, sest nii on tema hinnangul kõige mugavam ja usaldusväärsem. Näitleja paar sõpra olid oma nägemise kotka-teravaks saanud KSA Silmakeskuses ja ilmselgelt väga rahule jäänud. Just tänu nende tagasisidele leidis ka Jane oma tee KSA’sse.

“Protseduur polnud isegi 1 % sellest hirmust väärt, mida ma kartsin. Ma poleks arvanud, et see kõik nii kiiresti ja imelihtsalt käib! Paranemisprotsessi teine ja kolmas päev olid kõige hullemad, aga ei midagi ületamatut,” ütleb ta teistele rahustuseks. Ainukese üllatusena tuli talle lõpliku paranemise aeg – ta arvas, et see kestab nädala, kuid tegelikult jõudsid silmad oma tippnägemiseni paari kuu pärast. “Aga eks see on ka väga individuaalne!” ütleb näitleja Jane Napp.


Kui unistad samuti prillivabast elust, tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Tegu on ülipõhjaliku uuringuga, mis annab vastuse, kas oled sobilik silmade laserprotseduuriks KSA Silmakeskuses. Registreeri Flow 2.0 silmauuringule SIIN.

Teemad

Tagid