Silmade laserprotseduur KSA Silmakeskuses

Silmade laserprotseduur KSA Silmakeskuses

KSA Silmakeskuses sooritatakse silma laserprotseduure ainult juhul, kui ollakse veendunud iga etapi täielikus õnnestumises. Selles on oluline roll ka patsiendil. Kui olete otsustanud silmade laserprotseduuri kasuks, siis soovitame tutvuda protseduuri erinevate etappide, nõuete ning soovitustega selle mugavamaks ja ohutumaks läbimiseks. Protseduuriga viiakse teid soovi korral kurrsi ka nägemisuuringu ajal. Kui teil tekib siiski küsimusi, siis kirjutage või helistage meile – vastame meeleldi kõikidele küsimustele.

Ettevalmistused Flow-laserprotseduuriks

Vähemalt 10 päeva enne protseduurile tulekut ei tohi kasutada kontaktläätsesid, kuna kontaktläätsed muudavad veidi sarvkesta kuju ja refraktsiooni. Küsimus on võib-olla 0,5 dioptris, aga parima lõpptulemuse nimel ei soovi me selliseid kõikumisi enne protseduuri.

Piiranguid söömise või ravimite kasutamise kohta protseduurile eelneval päeval üldiselt ei ole. Meie personalil on siiski vaja teada, milliseid ravimeid te regulaarselt kasutate ja kuidas te end üldiselt tunnete.

Palume eemaldada kogu silmameik vähemalt 8 tundi enne protseduuri. Hoolitsege selle eest, et teie nägu ja silmalaud oleksid protseduuri toimumise päeval täiesti meigivabad. Kui olete siiski meigitud, võime protseduuri teie enda huvides ja ohutuse tagamiseks edasi lükata.

Pöörame tähelepanu, et lõhnaveed, odekolonnid ja alkohol mõjutavad laseri tegevust, seega palume alkoholi mitte tarbida 24 tundi enne protseduuri ja hommikul end mitte lõhnastada. Samuti vältige alkoholi sisaldavaid juuksehooldustooteid, näiteks juukselakki ja -vahtu.

Käes on see päev

Mõned meie patsiendid tunnevad end erutatuna. See on täiesti loomulik ja tavapärane reaktsioon, aga ärge siiski ärevust alandavaid ravimeid ise manustage – soovi korral saate need enne protseduuri meie käest. Juhul kui kasutate regulaarselt psühhotroopseid ravimeid, teavitage sellest samuti meie meditsiiniõde, kes teid enne protseduuri nõustab.

Pange selga mugavad riided, kuid vältige neid, mis võivad laserprotseduuri ajal ajada ebemeid (nt villased riided).

Päikeseprille, kaitseprille või silmatilkasid ei pea ise kaasa võtma, saate kõik vajaliku meie käest.

Selleks, et nii teil endal kui ka kaaspatsientidel oleks kliinikus viibimise aeg võimalikult mugav, soovitame võimaluse korral kliinikusse väikseid lapsi või suurt hulka pereliikmeid mitte kaasa võtta. Ootajate jaoks on aeg pikk ja nad väsivad. KSA Silmakeskuse ligiduses asub arvukalt väga häid kohvikuid ja restorane, mida soovitame soojalt proovida.

Laserprotseduuri päeval kulub teil silmakeskuses aega ligikaudu 1,5 tundi. Enamik sellest ajast möödub meie personaliga vesteldes ja ettevalmistusi tehes. Protsess kulgeb sujuvalt ning on teie jaoks lihtne ja huvitav.

Veel soovitusi

1. Puhake end enne korralikult välja ja võtke selleks päevaks aeg maha. Olete ju seda päeva kaua oodanud!

2. Tulge kohale hea tuju ja täis kõhuga umbes 10 minutit enne kokkulepitud aega. Kõik vajalik on kohapeal olemas, sh hea muusika, tee, kohv ja värskendavad joogid.

3. Laserprotseduur ise on lihtne ja suhteliselt mugav, aga inimesed on erinevad ja taluvad olukordi erinevalt. Siinkohal olemegi varunud piisavalt aega, et jõuaksite enne protseduuri lõdvestuda ja end hästi tunda. 

4. Vältige peale protseduuri tugevalt silmade hõõrumist. Hõõrumine ei ole kunagi hea – ärrituse korral kasutage selle asemel niisutavaid tilkasid või pritsige suletud laugudele õrnalt külma vett. Võite ka näiteks peale protseduuri salvrätiga silmalaugusid puudutada ja pisaraid pühkida.

5. Kohe peale protseduuri tõusete te püsti, näete suhteliselt hästi ja võite silmakliinikust lahkuda. Esimestel tundidel on silmad veel tuimestuse mõju all, mis tekitavad pideva silmakuivuse tunde, seega esimese kolme tunni jooksul soovitame kasutada niisutavaid tilkasid umbes 15-minutilise intervalliga, seejärel minna üle ühetunnise intervalli peale või kui tunnete, et soovite niisutustilka tilgutada, võite seda alati teha. 

6. Vahetult enne protseduuri annavad meie protseduuri assistendid teile kaasa kirjalikud tegevusjuhendid ja ravimite skeemid, kuidas lähinädalatel tegutseda. Kõiki neid skeeme selgitatakse põhjalikult enne protseduuri. Teile antakse ka telefoninumbrid, kuhu saate helistada töövälisel ajal 10 päeva jooksul – oleme teie jaoks kogu aeg olemas.

7. Hea meelega tellime teile protseduuri lõppedes takso ja saadame teid KSA kulul Tallinna piires koju või soovitud aadressile, sadamasse, bussi- või rongijaama.

8. Iga konkreetne operatsioon on suur meeskonnatöö, kuhu on hõlmatud kümneid inimesi. Teie operatsioonimeeskonda kuulute ka teie ise. Juhul kui talitate vastavalt meie lihtsatele, kuid konkreetsetele juhistele ning manustate hiljem skeemide järgi ravimeid, on tulemus selline, mis rõõmustab meid kõiki. Seega võtke iseenda jaoks nädalaks ajaks aeg maha, sest see võrdlemisi lühike periood teie elus tagab kiire taastumise ja suurepärase nägemiskvaliteedi. 

Hea nägemisega on elu ilusam!

Vaadake ka rahvusvahelise silmakliinikute teeninduse konsultandi Hr. Rod Solari kommentaari sellest, kuidas end laserprotseduuriks ette valmistada.