Diagnostika

Vaid täpne diagnoos on õige ravi eeldus. – Hippocrates

Pentacam HR – täpne pilt silma sarvkestast

KSA Silmakeskus kasutab laserprotseduurieelses silmauuringus Euroopa parima diagnostikavahendite tootja Oculus Optikgeräte GmbH seadet Pentacam HR. See annab optometristile ja kirurgile olulist teavet silmade sarvkesta kohta. Pentacam HR abil tehtavad uuringud on patsiendile mugavad ning kestavad lühikest aega.

Sisuliselt on Pentacam nagu pöörlev kaamera, mis salvestab arvutisse pildi kogu silma eesmisest osast. Pentacami Scheimpflug-tehnoloogia tagab terava ja kirka ülesvõtte, mis koondab endas kogu informatsiooni sarvkesta pinna ja sisemuse seisukorra kohta. Ülesvõte näitab optometristile ja kirurgile patsiendi sarvkesta täpseid mõõtmeid ja korrigeerib automaatselt silma pisikestest liikumistest tekkida võivaid pildihäireid.

Pentacami abiga saab täpselt määrata järgmised sarvkesta omadused:

• sarvkesta pinna täpne kolmemõõtmeline topograafia ja hinnang selle seisukorrale;
• täpne sarvkesta paksus;
• kolmemõõtmeline sarvkestasisemuse analüüs (pildiliselt ja kaardina);
• läätse tiheduse mõõtmine (iseloomustab valguse murdumist ja läbipääsu);
• tomograafia (visualiseerib sarvkesta sisemuse).

Pentacam HRi põhilised eelised seisnevad järgmises:

• parandatud optika ja kõrgem resolutsioon (1,45 megapikslit);
• selgem ja teravam pilt sarvkesta sisemusest;
• sarvkestakihtide täpsem kujutamine;
• sarvkesta skanneerimise kiirus enam kui 100 kaadrit vähem kui 2 sekundi jooksul;
• uudne pilgu fikseerimise süsteem (teeb uuringu lihtsamaks tugevama nägemishäirega patsiendile).

Kõiki pilte, mida Pentacam sarvkestast teeb, saab arvutist eraldi vaadata. Pildil on kujutatud patsiendi sarvkesta kumerus, mille igat punkti saab monitoril ka ükshaaval mõõta.
Sarvkesta pinnast loob Pentacam erivärvilise n-ö kõrguste kaardi, mis põhineb kaamera mõõtmistel. Iga sarvkesta punkti kohta saab ühe hiireklikiga täpseid andmeid lugeda.
Luuakse 3D mudel, mis illustreerib sarvkesta eri kihte. Iga kiht on skeemil kujutatud eri värviga, et arstil oleks lihtne sarvkestast ülevaadet saada.

OCULUS_PentacamHR

Schwind Sirius – silma põhjalik kaardistus

Schwind Sirius on uudsete lahendustega mitmeotstarbeline diagnostikaseade, mille abil mõõdavad arstid teie silma seisukorda kolmedimensiooniliselt. Aparaat on väga täpne – väikseimadki ebakorrapärasused sarvkestades leitakse üles. Schwind Siriusega on protseduurid kiired ja kontaktivabad.

Schwind Sirius on diagnostikaseade, mis ühendab uudseid lahendusi refraktiivkirurgias ja sarvkesta ravis. Täpsesse ja multifunktsionaalsesse Schwind Siriusse on integreeritud pöörlev Scheimpfug kaamera ja sarvkesta topograaf. Selline kaks-ühes-lahendus võimaldab kiiresti kogu sarvkesta ja silma kolmedimensiooniliselt analüüsida. Ühe mikromeetrise mõõtmise täpsus ja rohkem kui 100 000 analüüsipunktiga kõrgresolutsioon aitavad märgata väikseimaidki ebakorrapärasusi ja vigasid silma sarvkestal.
Kontaktivaba silma mõõtmine võimaldab sarvkesta omadusi ning pinna topograafiat põhjalikult hinnata. Schwind Sirius võimaldab ka keratokoonust diagnoosida ja selle haiguse arengut jälgida. Seadmesse on integreeritud pupillomeeter, mille abil saab sõltuvalt valgusest kas dünaamiliselt või staatiliselt pupillide diameetreid mõõta.

Schwindi diagnostikasüsteemid – arvestades silmade eripära

Schwind diagnostikasüsteemid võimaldavad ravis lähtuda iga patsiendi individuaalsetest vajadustest. Scwindis kasutusel olev Schwind Cam tarkvara ei jäta diagnoosimisel märkamata ühtki olulist detaili ning võimaldab seetõttu koostada arstil iga patsiendi vajadusi arvestava raviprofiili. Kirurgi jaoks ühendavad Schwindi diagnostikasüsteemid endas ülima täpsuse ning kasutajasõbralikkuse.
Schwindi diagnostikasüsteemid võimaldavad kas wavefront- või sarvkesta pahhümeetria tehnoloogiat kasutades ravida iga patsienti tema individuaalsetest vajadustest ja nõudmistest lähtuvalt.

Sarvkesta wavefront

Schwindi loodud wavefront-meetod aitab analüüsida sarvkesta eespoolse osa refraktsioonivigade ulatust ning täpselt kindlaks määrata nende tüübi.

Keratokoonuse uuring

Schwind Sirius võimaldab põhjalikult keratokoonust uurida, kirjeldades täpselt probleemi morfoloogiat ja liigitust.

Sarvkesta pahhümeetria

Tänu Schwind Siriuse ülimale täpsusele võimaldab see kaardistada sarvkesta paksuse kogu selle ulatuses.

Pupillomeetria

Integreeritud pupillomeetri abil saab sõltuvalt valgusest kas dünaamiliselt või staatiliselt pupilli diameetrit mõõta.