Pärast protseduuri

Pärast protseduuri

Protseduurijärgne ravi ja režiim on sama tähtsad kui protseduur ise. Eriti vajalik on kasutada kaasasaadud silmatilku võimalikult täpselt määratud skeemi järgi. Tutvuge hoolikalt allpool olevate soovitustega ning küsimuste korral võtke KSA Silmakeskusega ühendust. Oleme teie jaoks olemas ka taastumisperioodil.

Järgnevad päevad ja nädalad

Esimeste päevade jooksul pärast protseduuri hoolitsege, et silmad oleksid võimalikult niisked. Võite julgelt suletud silmi puudutada ja pisaratest kuivaks pühkida. Pisarate pühkimiseks tuleb kasutada ühekordset pehmet salvrätikut ja pesta enne tilkade tilgutamist käsi.

Protseduuri päeval õpetab meditsiiniõde teid veelkord silmi puudutamata silmatilkasid kasutama, varustab teid lähinädalaks vajalike niisutavate tilkadega ning annab kaasa kvaliteetsed päikeseprillid, mis pakuvad ereda valguse eest esimese nädala jooksul mugavat kaitset.

Vahetult pärast Flow 2.0 laserprotseduuri asetab kirurg teie silmadele õhukesed hapnikku läbilaskvad kontaktläätsed, mis jäävad silmadele järgnevaks 6–8 ööpäevaks. Kontaktlääts pakub opereeritud silmapinnale kaitset ning piisavalt head nägemist.

Nägemisteravus vahetult pärast operatsiooni on 50–70  % nägemisteravustabelil, mida on piisavalt, et iseseisvalt liikuda ja reisida, kuid ebapiisav selleks, et turvaliselt ise transpordivahendeid juhtida. Seega on keelatud 72 tunni jooksul pärast protseduuri autot juhtida.

1. nädal
Esimene protseduurijärgne kontroll, mille käigus eemaldatakse silmadelt kaitsvad kontaktläätsed, toimub 6–8 päeva jooksul peale Flow 2.0 laseroperatsiooni. Teie esimese kontrolli aeg määratakse kindlaks operatsiooni päeval KSA Silmakeskuses. Esimesel kontrollil eemaldatakse kontaktläätsed ja reeglina on selleks ajaks nägemisteravus tõusnud juba 70–100  % tasemele. 

Füüsilised piirangud nagu sportimine, raske kehaline töö, saunatamine jne lõppevad 24 tundi pärast kontaktläätsede eemaldamist. Niivõrd kiire taastumine ja tagasipöördumine aktiivse elu juurde on paljude jaoks otsustava tähtsusega, miks just Flow 2.0 protseduur valida.

1. kuu
Teine protseduurijärgne kontroll toimub reeglina kuu aega pärast kontaktläätsede eemaldamist. Siin mõõdame juba nägemisparameetreid ja täiendame vajadusel teie silmatilkade varusid; vajadusel korrigeerime raviskeemi. 

3. kuu
Kolmandas protseduurijärgses kontrollis teeme kokkuvõtteid, teostame mõõtmisi ja vahetame informatsiooni. Reeglina on selleks ajaks nägemisteravus hilisema maksimumi lähedal. 

6. kuu
Suurte miinuste ja astigmatismi puhul lisame veel neljanda järelkontrolli 6 kuu pärast, kuna mida suurem miinus seda rohkem taastumisenergiat ja aega organismi koed vajavad. Tavaliselt on ka selliste silmade nägemiskvaliteet juba ühe kuu möödudes väga hea, kuid lähtume siinkohal USA sõjaväe soovitustest, kus taolisi operatsioone maailmas kõige rohkem teostatakse.

Soovitame kuulata oma keha ja sisetunnet. Olete antud olukorras tõenäoliselt esimest ja viimast korda elus, seega pole küsimuste korral mõtet üksinda kodus nende üle juurelda, vaid tasub alati meile helistada.

Küsimuste korral võtke meiega alati ühendust!