Projektijuhist harrastusvõrkpallur Bruno Takkel
KSA jälgijad ehk mäletavad meie sotsiaalmeedia postitust Brunost, kel roosa teibiga parandatud prillid ees. See lugu tõi paljudele naeratuse suule ja kutsus kaasa rääkima ka teisigi, kel sarnane kogemus. Nüüd, mil protseduurist on möödas paar kuud, uurisime Brunolt lisaks, kuidas jõudis ta KSAsse ning kuidas on protseduurist taastumine läinud.
Bruno puhul on tegemist ühe tavalise Eesti mehega toredast ja väikesest Viljandi linnast, nagu ta ise enda kohta ütleb. Igapäevaselt töötab ta metalliga tegelevas ettevõttes Viljandi Metall. Ametilt on Bruno projektijuht, kes vastutab erineva keerukuse astmega süsinikterasest konstruktsioonide valmistamisprotsesside eest. Teisisõnu on eesmärk tagada toodete valmistamine õigeks tähtajaks, nõutud kvaliteedi ja tema koostatud eelarve piirides.
Töövälisel ajal on Bruno peamiselt kodus perega ja kuna tal on kaks tütart, kellest väiksem alles 2-aastane, siis nendega juba igav ei hakka! Enda sõnul tal hobisid väga ei ole, kuid meie sellega nõustuda ei saa. Kindlasti võib hobiks nimetada tehnikahuvi, sest suviti armastab mees maal masinate kallal “nokitseda”. Lisaks on tema suurimaks kireks juba põhikoolist saadik võrkpall. Tipptasemelele sel alal jõutud ei ole, aga trenni on tehtud palju ning harrastajana turniiridel võistlemas käidud küll ja veel. Praegugi käib mees Viljandi võrkpalliklubi tiimiga Rahvaliigas võistlemas. “Ei saa mainimata jätta, et ka meie tore ettevõte toetab Viljandi naiste võrkpalli,” lisab Bruno.
Prilli- ja läätsekandja “rõõmud”
Paar päeva enne protseduuri osales Bruno võrkpalliturniiril. Kuna enne protseduuri tuli teha 10-päevane paus kontaktläätsest, siis pidi ta paratamatult prillidega mängima. Ühel õnnetul hetkel lõi vastasvõistkonna mängija talle palliga vastu nägu, mille tulemusel purunes prilliraam kaheks tükiks, klaasid tulid eest ja tagatipuks kriimustas katki näinud raam ka nägu. Mäng läks aga edasi ning Bruno sõber parandas platsi kõrval prillid käepärase roosa teibiga nõnda, et need ees püsiks ja mängu lõpuni vastu peaks. Turniir saigi kenasti mängitud ja lisaks sai Bruno veel paar järgnevat päeva prillidega edukalt hakkama, sest vahetult enne protseduuri ei olnud mõtet enam uusi hankida. “Selline lugu nende ägedate roosade prillidega. Nalja kui palju,” lisab Bruno.

Põhjalik eeltöö ja sõprade kogemused innustasid
Protseduuri osas tal suuri ootusi ei olnudki, kuna oli tuttavalt juba juba üsna hea ülevaate saanud, et mis tunne see võib olla, mis opiruumis toimub ja kuidas hiljem hakkama saada. “Pean tõdema, et täpselt nii oligi,” kinnitab Bruno. “Protseduur oli käkitegu. Kõik käis nii kiiresti, et väga ei jõudnudki millegi peale mõelda ega hirmu tunda. Dr Haavel rääkis juttu ja pigem oli kahju sealt nii kiiresti püsti tõusta kuna vestlusteema oli huvitav,” lisab ta.
Kiiresti palliplatsile tagasi
Silmauuringule registreerumisest saab kõik alguse

Kui unistad samuti prillivabast suvest, siis esimese sammuna tule Flow 2.0 silmauuringule ja saa teada, kas oled miinusprillidest vabanemiseks sobilik. Registreeri silmauuringule SIIN!