Juhani Särglep: "See on tõeline õnn kui silmanägemine on korras!"

6. detsember 2018
Palmid, valge rannaliiv, helesinised laguunid ja lõpmatu päikesepaiste kõlab kui mõte ideaalsest puhkusest, kuid ühe Eesti paari jaoks on see igapäev. Juhani Särglepa ja tema kihlatu Katri Palmi seiklustega on juba paljud tänu sotsiaalmeediale tuttavad. Kes veel ei ole, siis tasub kindlasti noorte tegemistele pilk peale heita. Juhani on videokunstnik, fotograaf ning maailmarändur, kes on enda suure kire ehk reisimise tänu järjepidevale tööle ja suurele tahtmisele elukutseks muutnud. Juhanit ja Katrit võib kutsuda kui kutselisteks puhkajateks. “Oleme pidevas liikumises ja avastame uusi kohti maailma kõige kaugemates nurkades. Ühel hommikul ärkame Mauritiusel, teisel päeval surfame Maldiividel või siis pidutseme Ibizal, ülehomme naudime hoopis linnamelu Barcelonas,” kirjeldab Juhani oma elustiili.



Juhani oli veel mõned aastad tagasi lühinägelik, kuid sellest hoolimata ei ole ta enda sõnul kunagi eriline prillikandja olnud. Prillid tundusid ta jaoks alati ahistavad ja ebameeldivad. Pikka aega kandis ta selle tõttu kontaktläätsesid ning see oli täitsa hea alternatiiv prillidele, kuniks Juhani elustiil muutus kiiremaks ja nõudis pidevas liikumises olemist. “Kuna minu töö nõuab palju reisimist ja varahommikusi ärkamisi, siis minu jaoks oli kõige ebameeldivam tunne hommikul uniste silmade peale kohe läätsed panna. See oli selline üleliigne igapäevane probleem, mis otseselt ei häiri, kuid ei ole ka mugav."

Juhani meenutab seoses varahommikuse ärkamisega ühte tagantjärgi lõbusat lugu veel sellest ajast kui ta läätsekandja oli. Nad sõitsid seoses videoklipi tegemisega Maldiividele väga eksklusiivsesse hotelli. Hotelliga oli kokkulepe, et kui esimene video tuleb hästi välja, siis saadetakse noored veel teisigi videoprojekte tegema viite erinevasse luksushotelli üle Maldiivide. Suurepäraste kaadrite jaoks tuli neil idee varahommikul delfiine otsima minna. “Kuna ma ei pannud tol hommikul läätsesid silma, siis kõik oli natuke udune, aga samas polnud hullu ka,” meenutab Juhani. Peagi leiti suur parv delfiine ning Juhani hüppas kaameraga kohe vette ning üritas 40-50 delfiini vahel häid kaadreid kätte saada.

Ühel hetkel aga tundis ta, et üks delfiinidest toksab teda jalgadest. “Pöörasin kiiresti ümber ja nägin tumedat siluetti vee piiril. Niipea, kui ma sellele mõtlesin, sain kanuu otsaga vastu pead. See oli hoopis väike paat, kus sees kaks segaduses hiina turisti!” naerab Juhani.



“Üritasin selle ebameeldiva vahejuhtumi unustada ja läksin suurde paati tagasi. Võtsin drooni, sest see hetk delfiinidega oli lihtsalt imeline. Lendasin ja filmisin, kõik oli natuke udune ja drooni ma ei näinud, aga samas ei teinud ma sellest ka väga probleemi. Hetkel, kui ma drooniga kõige kaugemal olin, hakkas droon piiksuma, andes märku sellest, et aku hakkab tühjaks saama. Jõudsin kiirustades paadini tagasi, kuid lendasin drooniga vastu paadi seinda ja droon uppus. Selle päeva tulemusena oli mu peas muhk ning droon uppunud”, meenutab Juhani lõbusalt.

Ühel hetkel kui kiire elutempo ning prillide ja läätsedega seotud ebamugavus oli Juhani viimase piirini viinud, hakkas ta rohkem uurima laserprotseduuride kohta. ​“Kuna vabadus on minu jaoks väga oluline, siis otsustasin oma elu enam mitte piirata!", lausub Juhani. Oma sõnul sai ta alguses prillidest vabanemise kohta väga vastukajalist informatsiooni. "Need, kes olid protseduuri läbinud, olid väga rahul. Samal ajal rääkisid teised, et kuna tegu on veel uue tehnoloogiaga, siis kunagi ei tea mis su silmadega tulevikus saab. Aga me ju kunagi ei tea täpselt, mis tulevikus saab, seega miks mitte kohe oma elukvaliteeti parandada?"

"Käisin erinevatel konsultatsioonidel ja kõik teenusepakkujad rääkisid suures joones sama juttu, kuid KSAs oli kogu protsess kõige professionaalsem ja usaldusväärsem. See vahetu huvi ja abivalmidus patsiendi vastu pani mind KSA kasuks otsustama ja seega broneerisin endale Flow 2.0 laserprotseduuriks aja. Mäletan, et kohe pärast protseduuri olid silmad natuke ärritunud ning nägemine pisut udune, kuid kuna KSA poolt oli organiseeritud ka transport, siis sai mugavalt ja kiiresti koju taastuma minna. Samuti on meeles, et pärast protseduuri helistati mitmeid kordi ja uuriti, kuidas mul läheb ning abistati kõigega väga professionaalselt!"

Tänu selgele nägemisele saab Juhani nüüd vabamalt filmimisele pühenduda ja tegeleda oma lemmikspordialadega. "Samuti ei väsi mu silmad enam nii kiiresti ära ja ookeanivetes pole vaja muretseda. Muidu oli alati läätsedega vees olles probleem, et need kippusid ära tulema. ​Võin kindlalt väita, et laserprotseduuri läbimine andis minu vabadusele ja elukvaliteedile uue mõõtme. See on tõeline õnn kui silmanägemine on korras!” lausub Juhani.