Optometristi haridusega Maris: Protseduuris pole midagi karta!

28. november 2018
Võrumaalt pärit Maris on elanud Euroopa eri paigus ja hetkel tiiruga tagasi Eestisse jõudnud. Elukutsena omandas ta optometristi hariduse ning tänu sellele on ta “prillindusega” päris palju eri nurkade alt kokku puutunud.
 
Optomeetriat õppides ning prillipoes töötades poleks ta enda sõnul isegi kaalunud laserprotseduuri tegemist, sest prillid tundusid ainuõige lahendus nägemisprobleemile. Erialalt kaugenemine pani aga kaaluma ka muid variante.
 
Isiklikke negatiivseid ja ebamugavaid kogemusi prillide ning kontaktläätsede kandmisest kogunes aja jooksul palju. “Kõige rohkem tundsin end piiratult sportides, kui enne ja pärast trenni pidi alati läbi viima n-ö “läätserituaali”, ütleb finantsalal töötav Maris ja lisab, et ebamugavust tõi ka ilmastikust tingitud probleemid prillidega: külmas ja vihmaga muutusid klaasid uduseks ja ka kõige kvaliteetsemad prilliraamid hakkasid kuumas Itaalia kliimas, kus Maris elas, pidevalt ninalt alla vajuma.


 
Pool kohvrist prilliasju täis
 
“Ja muidugi see lõputu žonglöörimine korrektsiooniga päikeseprillide ja tavaprillide vahel ning reisides erinevate päikeseprillide kaasa pakkimine. Euroopa odavlennufirmad aina piiravad käsipagasi reegleid, nii et minu jaoks polnud ratsionaalne pool kohvrist prillikraami täis laduda!”
 
Ülikooli ajal töötas neiu ühes Tallinna keskaegses restoranis kelnerina, kus ta pidi autentsuse huvides kandma kontaktläätsi. “Keskajal polnud prillid ju veel leiutatud!” meenutab ta nüüdseks nalja pakkuvat nõudmist tööandja poolt.
 
Otsus tulla KSA Silmakeskusesse oma nägemist korda tegema tuli kergelt, sest Maris nägi, kuidas paljud ta sõbrad selle teekonna läbisid ja väga rahule jäid. “Arvestades tehnoloogia arengut ja isiklikke usaldusväärseid soovitajaid polnud mul milleski põhjus kahelda ega järele mõelda. Tuli ainult sobiv aeg leida ja uus nägemine saada!”



Kõhklustele polnud ruumi
 
Maris Flow 2.0 laserprotseduuri ei peljanud, see päev algas nagu iga teinegi tööpäev. Protseduurile eelnev konsultatsioon oli olnud sedavõrd põhjalik, et tekitas temas usaldust, kus polnud hetkekski ruumi muremõtetele või kõhklustele. “Loomulikult protseduurisaali sisenedes tõusis hetkeks ärevus, kuid opimeeskond suutis olukorda väga hästi kontrollida ja patsiendiga suhestuda,” on Maris tänulik.
 
Kogu taastumisprotsess läks täpselt nii nagu silmakeskuses kirjeldati – esimene nädal oli tunda ebamugavust, sest tegemist on siiski kliinilise vahelesekkumisega. “Olin pärast protseduuri kaks nädalat puhkusel ja see andis mulle aega rahulikult taastuda. Täna, kolm kuud pärast protseduuri näen paremini kui enne prillidega. Ma ei kujutaks elu enam teistmoodi ettegi!” õhkab Maris, kes oli eriti rahul sellega, et ei pidanud muretsema ravimite, konsultatsioonide ja protseduurijärgsete kontrollide pärast – kõik need sisalduvad Flow 2.0 paketis.
 
Elukvaliteet tõusis hüppeliselt
 
“Samuti on mul hea meel, et KSA spetsialistid huvitusid minu kui patsiendi üldise tervise ja elukvaliteedi pärast, tänu neile sain mitmeid häid toitumisalaseid soovitusi.”
 
Nüüd, mil nägemine on parem kui kunagi varem, on iga hommik imeline ja rõõmus, sest algab selge nägemisega. Enim vabadust on Maris saanud tunda sportides, eriti just sukeldudes ja veealust maailma uudistades. “Mugav on see, et kõik prillide, kontaktläätsede ja vastavate päikeseprilidega sahmerdamine jääb ära!” õhkab Maris ja kinnitab kõikidele kahtlejatele – julgemises pole küsimus, sest protseduuris pole midagi karta! Oma kogemuse põhjal võib ta kinnitada, et elukvaliteet tõusis tänu KSA Silmakliinikule hüppeliselt.