Disainer Merli Maidla naudib selget nägemist

30. detsember 2017
Kui on hommik, siis töötab Merli oma väikses kodustuudios Nõmmel ja loob tooteid enda sõnul väikestele musudele ehk sisustustekstiile lastele. Tema loomingust leiab nii tekke, patju kui ka riputusmõmmisid. “Mulle väga meeldib see omaette olemine. Naudin väga neid hetki kui saan tegeleda kodus oma lemmikmaterjalide- ja toonidega”, lausub Merli. Kui on aga õhtu, siis töötab Merli Rahvusooperis Estonia ja on seal riietaja, mis tähendab, et tema vastutab etenduste kostüümide eest. “Teatrit armastan ma väga ja tunnen, kuidas mul on vedanud, et saan teatris olla, kogeda erilisi hetki ning kohtuda kõigi nende imeliste inimestega!”.


 

Merli on elu suurepärase nägemisega nautinud juba üle 7 aasta ja ega ta täpselt enam ei mäletagi kõiki neid ebamugavusi, mis lühinägelikkusega kaasnesid. Küll aga mäletab Merli selgelt ühte hetke kui tal oli enne Aasia reisi võimalus külastada ühe vahemaandumisega ka Melbourne’i. Kohale jõudes aga ei olnudki väga võimalust seda imelist linna nautida, kuna selle asemel pidid nad koos elukaaslasega jooksma hoopis mööda Melbourne’i prillipoode. “Mul oli vaja saada reisiks vajalik kogus õigeid kontaktläätsesid, kuid ühest poest sain kolm tükki ühele silmale ja teisest poest jälle mingi erineva koguse ja kogu see jooksmine ja aja raiskamine oli selleks, et paar nädalat Aasiat näha”.Reisimine ning aktiivne eluviis on Merlile väga meelepärane ning ta naudib väga looduses olemist, matkamist, telkimist ja reisimist ning seda kõike on korras silmadega palju mugavam teha. “Näiteks eelmisel suvel käisime sõpradega Horvaatias ja see oli selline spontaanne reis, et näiteks vahepeal magasime sõpradega lageda taeva all, rannas või mäenõlval ja väga mõnus on kui hommikul lihtsalt avad silmad ja maailm on valla su ees. Näiteks vaatad sealt mäenõlvalt, kuidas merel jahid sõidavad”, meenutab Merli.


 
Prillidest otsustas Merli vabaneda juba aastaid tagasi ja otsus tuli tollal lihtsalt. Perega tehti kiire kalkulatsioon ja leiti, et laserprotseduur kui investeering õigustab ennast suhteliselt kiiresti, juba 7-8 aastaga, kuid erinevust näed juba kohe. Lisaks ei tahtnud ega jõudnud ta tegeleda enam igapäevaselt nägemise probleemiga, vaid soovis selle lahendada. Nüüdseks 7 aastat hiljem, on investeering ennast juba õigustanud ning nüüd jääb üle vaid suurepärast nägemist nautida.
KSA oli Merli sõnul õigel ajal, õiges kohas. “Mäletan, et reklaamiti silmauuringut. Ma olen tegelikult üsna arglik inimene ja kaalun ikka mitu-mitu korda enne kui midagi ette võtan. Iga meditsiiniline protseduur on riskantne ja seepärast ongi vaja läbida põhjalik silmauuring, mille KSAs tegin.”
 
“Elus on palju asju, mida me ei saa muuta ja millega peame lihtsalt õppima elama, aga nägemine on üks asi, millega saab tänapäeval imet teha”, on Merli kindel.
 

Teemad

Tagid