Prillid, läätsed või silmaoperatsioon?

7. detsember 2021

Lühinägelikkus on sagedasti esinev nägemishäire, mille puhul inimene näeb kaugemal asuvaid objekte uduselt, lähemal asuvaid aga selgelt. Probleemi lahendamiseks on mitu võimalust: miinusprillid, -kontaktläätsed või silmaoperatsioon.

 

Prillid on üks lihtsamaid võimalusi nägemise parandamiseks. Nendega ei kaasne sääraseid riske, nagu silmapõletik või hügieeniprobleem, mis kontaktläätsede kandmisega võivad esile kerkida. Prille on kerge soetada ning valik erinevate stiilide vahel on lõputu. Prilliklaasid võivad kaitsta ka vigastuste eest, ent ometi ei sobi need paljude tegevuste jaoks, nagu näiteks sportimiseks, või põhjustavad ebamugavust ka erinevate tööde tegemisel. Tänapäeval on üsna aktuaalne probleem ka maski kandmisest tingitud pidevalt udused prilliklaasid, mis on äärmiselt tülikad ja raskendavad nägemist.
 

Kontaktläätsesid eelistavad enamasti aktiivse elustiiliga inimesed või need, kes pole prillidega n-ö sõbraks saanud. Läätsede kandmisest tulenevad peamised riskid on silmapõletik, silmade kuivus, punetus ja ebamugavustunne. Kahjuks ei pruugi läätsed kõikidele inimestele sobida ning lisaks on need päris kulukad, kujunedes pikas perspektiivis kallimaks kui prillid või isegi laserprotseduur. Läätsede kandmine eeldab ka päris arvestatavat planeerimist, mis valmistab omajagu “peavalu”.
 

Silmaoperatsiooniga on võimalik nägemist püsivalt korrigeerida, andes võimaluse loobuda prillidest ja läätsedest. Ka erinevaid silmaoperatsiooni tüüpe tehakse maailmas mitmeid: alustades laserprotseduuridest, lõpetades tehisläätse paigaldamisega. Sinna vahele mahub ka mitmeid eri tüüpi lõikega laseroperatsioone. KSA Silmakeskuses tehakse vaid üht tüüpi puute- ja lõikevaba Flow 2.0 laserprotseduuri, mis on üks tõhusamaid, turvalisemaid ja kiiremaid meetodeid lühinägelikkusest vabanemiseks. See tähendab, et laseri kiired lihvivad vaid silma sarvkesta pinda, tänu millele välistatakse suur hulk võimalikke riske ja komplikatsioone, mis muude silmalõikustega võivad kaasneda. Hilisem silmade kuivuse ja punetuse ning sarvkesta traumade tekkerisk on viidud minimaalseks. Elustiilipiirangud lõppevad juba pärast esimest taastumisnädalat.
 

KSAsse on leidnud tee tuhanded prilli- ja läätsekandjad – kõigil omad põhjused miks nägemine korda teha. Justkui ühest suust oleme neilt tagasisideks saanud, et Flow 2.0 protseduuri läbimine on osutunud nende jaoks täiesti elumuutvaks kogemuseks. Ometi ei pruugi paljud selle otsuseni kergelt jõuda. Laserprotseduuri hind võib esmapilgul tunduda suure väljaminekuna ning tihti peljatakse ka protseduuri ennast või sellega kaasnevat taastumisperioodi. Siiski kinnitavad enamik Flow läbinud kliendid, et nad oleksid võinud selle teekonna juba varem ette võtta!
 


Flow 2.0 laserprotseduur on sobilik 20-45-aastasele miinusprillikandjale, kellel on kuni 9-dioptriline lühinägelikkus. Enne protseduuri on vaja läbida põhjalik Flow 2.0 silmauuring, mis annab vastuse, kas klient on laserprotseduuriks sobilik.

Kui soovid samuti teada, kas just sina oled sobilik miinusprillidest vabanemiseks, siis tule esmalt Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri uuringule SIIN! Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!