7 levinumat müüti laserprotseduuride kohta

25. märts 2024

Kujuta ette hommikut, kus esimene asi, mida näed, ei ole udune maailm, vaid selged ja teravad detailid – kõik see ilma prillide või kontaktläätsedeta. Aastate jooksul on silmanägemise laserkorrektsioonid saanud märkimisväärse populaarsuse, kuid neid ümbritsevad mitmed müüdid, mis võivad tekitada segadust. Täna lükkame ümber seitse kõige levinumat neist.

 

Müüt 1: Laserprotseduuri mõju ei ole jäädav

On üks levinud müüt, et laserprotseduurist saadud kasu ei kesta igavesti. Tegelikult muudab laserprotseduur sinu sarvkesta struktuuri jäädavalt, tuues kaasa nägemise paranemise. See muudatus on eluaegne ja seda ei saa olematuks teha. Üksikutel juhtudel võib ka miinus tagasi tulla, kuid see on tingitud silma sees oleva läätse muutustest. Ent nagu iga teinegi kehaosa, allub ka sarvkest vananemisele – midagi, mida isegi laserprotseduur ei suuda peatada. See tähendab, et vanuse lisandudes võib sinu nägemine paratamatult muutuda. Kuid see ei tähenda, et protseduuri toime kaob; see tähendab üksnes, et sinu silmad vananevad loomulikul teel, nagu nad seda teeksid ka ilma sekkumiseta. Milline on nägemine aastaid pärast laserprotseduuri, loe põhjalikumalt siit!


 

Müüt 2: Protseduuri ajal on tunda kärsalõhna

Protseduuri käigus võib tunda omapärast lõhna, kuid pole põhjust muretsemiseks – see ei viita mingilgi viisil põlemisele või kärssamisele. Kasutatavad laserid on kujundatud nii, et nad ei tekita kudedes praktiliselt mingit soojusmõju, välistades seeläbi igasuguse kuumenemise võimaluse. Tegelikult on see eriskummaline lõhn tingitud keemilisest reaktsioonist, mis leiab aset laseri ja sarvkesta kohtumisel, vabastades õhku süsiniku aatomeid. See on täiesti loomulik protsess ja ei anna alust muretsemiseks.

 

Müüt 3: Laserprotseduur võib põhjustada pimedust

Üks levinud müüt silmaoperatsiooni kohta on hirm, et see võib põhjustada pimedust. Kuna laserprotseduur keskendub ainult silma esipinna parandamisele, on suuremate komplikatsioonide tekkevõimalus väga madal. Siiski, nagu iga meditsiiniline protseduur, kaasnevad ka laserprotseduuridega teatud riskid, kuid need on haruldased. Peamiseks nendest on hoopis põletik ning selles osas on KSAs suur rõhk profülaktikal. Viimane põletiku juhtum meie kliinikus oli 5 aastat tagasi. Oluline on järgida kõiki arsti soovitusi ka protseduurijärgseks hoolitsuseks, et minimeerida võimalikke riske täielikult. Viska ka pilk meie klientide kogemuslugudele. 

 

Müüt 4: Odavam hind tähendab sama tulemust soodsamalt

Valides odav protseduur eeldusega, et tulemused on samad, kui kõige kallimal, on üks riskantsemaid müüte laseroperatsioonide valdkonnas. Kui satud peale kliinikule, mis pakub laserkorrektsiooni märkimisväärselt soodsamalt kui teised, siis tasub hoog maha võtta ja natuke sügavamalt järele mõelda. Miks on nende hind nii madal? Kas nad tagavad kvaliteetse järelhoolduse? Kas nad kasutavad kõige uuemat tehnoloogiat? Ettevaatlikkus on siin märksõna ja kuna tegu on protseduuriga, mille teed kord elus, siis parem maksta kvaliteetses kohas järelmaksuga, kui tundmatus ja soodsas kohal kahtlaselt madalat hinda. 

 

Müüt 5: Laserprotseduur on ajakulukas

Laserprotseduuri tegelik kestvus võib sind üllatada – see on märksa lühem, kui paljud arvavad. Flow 2.0 protseduur võimaldab sul lahkuda tunni-pooleteise jooksul ning peamine aeg kulub ettevalmistustele. Kusjuures laseri enda tööaeg moodustab sellest ajast vaid tillukese osa – kuni 30 sekundit. Jah, pead kindlasti oma plaanidesse lisama aega esmaseks konsultatsiooniks ja järelkontrolliks, kuid protseduur ise kuulub ühtede kiireimate sekka.

 

Müüt 6: Äkki mu silm liigub protseduuri ajal kogemata

Laserprotseduur viiakse läbi nii, et sinu silmade tahtmatu liikumine ei saa protseduuri kulgu kuidagi häirida. Kirurg kasutab selleks silmalaugude hoidikut – väikest, kuid geniaalset seadeldist, mis hoiab su silmad turvaliselt avatuna, samal ajal kui tuimestavad tilgad muudavad silmad rahulikuks. Silmalaugude hoidik ei ole sinu jaoks mitte kuidagi valus.

Ent isegi kui su silmad peaksid tahtmatult liikuma, pole põhjust muretsemiseks. Protseduuril kasutatav laser on varustatud tehnoloogiaga, mis jälgib su silmade liikumist reaalajas, olles sinust alati sammu võrra ees. Ja juhul, kui silmade liikumine peaks olema liiga äkiline, on süsteemi sisse ehitatud ohutusfunktsioon, mis peatab laseri töö automaatselt. See tähendab, et sa ei pea grammikestki muretsema – oled igal hetkel kaitstud.



 

Müüt 7: Kui silmaoperatsioon läheb valesti, siis ei ole enam midagi teha

Tegelikult on protseduuridega kaasnevate komplikatsioonide esinemissagedus äärmiselt harv. Kuid isegi, kui peaksid kuuluma selle väikese protsendi hulka, pole põhjust muretsemiseks. Flow 2.0 laserprotseduuri hinnas on kõik protseduurijärgsed vajaminevad ravimid ja silmatilgad, tasuta järelkontrollid 1 aasta jooksul ning 7-aastane garantii. See võib tähenda lisaravi, niisutavate silmatilkade pakkumist 1-3 kuu jooksul või kui vaja, isegi protseduuri kordamist 7 aasta jooksul.

Kui oled ka mõelnud oma silmanägemise korrigeerimisele, siis ära lase müütidel ennast heidutada. KSA Flow 2.0 protseduur pakub uuenduslikku lähenemist laseroperatsioonidele, pakkudes ohutut ja tõhusat viisi nägemise korrigeerimiseks. 

Lisaks saab KSA klient protseduuriga kaasa ka silmi ereduse ja UV-kiirte eest kaitsvad päikeseprillid ning saadame kliendi protseduuripäeval taksoga Tallinna piires koju.

 


Sul on veel küsimusi? Tule põhjalikule silmauuringule ja küsi oma küsimus meie optometristilt! Broneeri aeg SIIN ja saad teada, kas oled sobilik Flow 2.0 laserprotseduuriks. Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!