YASMYN: “Kahetsen, et seda veel varem ei teinud!”

29. märts 2021
Ilmselt oled sa temast kuulnud, kui aga mitte, siis lubage tutvustada: Sinencia Jasmine Kass ehk YASMYN – laulja, kes tegeleb R&B ja hip hop muusikaga. Tema kõige suurem kirg on esinemine ja lavale on ta ka loodud. Ta on üles astunud nii kodu- kui välismaal ning YASMYNi muusikat leiab kõikidelt olulisematelt muusikaplatvormidelt. Olles koostööd teinud paljude artistidega, on tal ka oma raadiosaade. Ühtlasi tegeleb ta tantsimise, maalimise ja modellindusega ning lisaks kõigele on ta ka silmapaistva ja julge stiiliga äge noor naine, kes otsustas prillidest vabaneda just KSA-s!

 

Kauaoodatud prillid hoidsid eneseväljendust tagasi

YASMYN mäletab hästi, kui väga ta noorena prille tahtis – siis tundusid need veel stiilsete ja lahedatena. Kui silmaarst lõpuks miinuse kirja pani, oli ta õnnelik ja elevil, et sai prillipoodi esimesi okulaare valima minna. 

Kui palusime YASMYNil meenutada mõnda meeldejäävamat seika ajast, mil ta veel prillikandja oli, meenus lugu, kui YASMYN oli umbes 14-aastane ning sai sõpradega jalkat mängides palliga tugeva löögi vastu nägu. Prillid läksid raamist katki ja lõikasid kulmu ning põske. Kui poleks jällegi prille ees olnud, oleks neiu jalkaväljakult korralikult sinise silmaga lahkunud.

Mingist hetkest osutus aga esinemine ja modellindusega tegelemine lühinägelikkuse tõttu pisut keeruliseks, sest läätsede kandmine YASMYNile ei meeldinud ja prillid enamjaolt ei sobinud ka tema stiili ning lavakostüümidega. Kuna prille oli juba pea kümme aastat kantud, hakkas tunduma, et need hoiavad lausa eneseväljendust tagasi. Praegusel ajal üsna aktuaalsest prillide ja maskide probleemist ei hakka ta isegi pikemalt rääkima.
 

 

Tšau lühinägelikkusele!

Silmade laserprotseduurist oli YASMYN tegelikult juba ammu kuulnud, kuid sellegipoolest läks aega, et julgus kokku võtta ning see lõpuks ära teha. Artistina oli ka hirm, et tiheda graafiku tõttu ei oleks võimalik protseduurist korralikult taastuda. Koroonast tingitud piirangute ajal, mil esinemisi niikuinii polnud, saabus viimane aeg protseduur lõpuks ära teha.

YASMYN tunnistab, et opipäeval närveeris ta üsna korralikult. “Tegin eelmisel ööl vea ning vaatasin YouTube’ist kuidas protseduur täpsemalt käib. Seda nähes läksid mul närvid veel rohkem läbi. Kliikikusse kohale jõudes olid aga kõik arstid ja töötajad nii toredad ja rahustavad, et mul tekkis väga turvaline ja hoolitsetud tunne. Kuna see kogemus oli minu jaoks täiesti uus, siis loomulikult tundsin ka opilaual end veidi ebamugavalt, kuid protseduur ise sai väga ruttu läbi ja kõik läks üsna pea meelest. Ainus mõte, mis peas keerles, oli see, et ma ei pea enam kunagi prille kandma,“ sõnas ta. Kohe kui YASMYN koju jõudis, astus ta oma prillid puruks. 

Taastumisperiood tasub ära 

Esimesel paaril päeval oli tunda ebamugavust, kuid siis hakkas kõik ülesmäge minema ning tavarutiini sai naasta juba teisel nädalal. Nüüd, mil protseduuripäevast on möödas umbes kaks kuud, on YASMYN oma otsusega väga rahul. „Olin nii pikalt oodanud hetke, mil ma ei pea hommikul esimese asjana prille ette panema, saan mugavalt päikseprille kanda ja näen kaugelt ära, et kas see tramm, mis tuleb, on just minu tramm?“ sõnas ta.

Prillideta on tal aga palju vabadust ka end muusikaliselt ja füüsiliselt väljendada ilma, et peaks mõtlema, kas tuleks hommikul juba läätsed silma panna või et kas prillid riietusega sobivad või mitte. „Igaljuhul soovitan ma seda protseduuri läbida kõigil, kel võimalus on. See on mu elu muutnud nii mugavaks ja meeldivaks ning ma kahetsen, et seda juba varem ei teinud,“ lisas ta.
 


Kui soovid samuti teada, kas oled sobilik miinusprillidest vabanemiseks, siis tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri uuringule SIIN. Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!

Teemad

Tagid