Valjo Kütt: kui fookus on paigas, pole saavutustel piire!

1. märts 2017
Noor ettevõtja Valjo Kütt (23) on optimistlik tegutseja, kellel on lisaks tähelepanuväärsele töökogemusele müügis, juhtimises ja rahanduses ette näidata ka maineka Bournemouthi Ülikooli cum laude ja suur reisipagas.

Valjo hakkas prille kandma viiendas klassis: “Alguses veidi narriti, aga eks see on tavaline laste puhul.” Plaan silmad korda teha oli tal juba ammu kindel, kuid neli aastat ülikooliõpinguid Inglismaal vaheldumisi Ameerikas müügitöö tegemisega ei võimaldanud Eestis veeta piisavalt aega, et protseduur ette võtta.
 
Ebamugav sportida ja pidevad peavalud

Oluliselt hakkas kehv silmanägemine elukvaliteeti segama gümnaasiumis, mil Valjo mängis tipptasemel jalgpalli. Sporditegemise ajal kantud kontaktläätsed muutsid silmad ajapikku kuivaks ja valutavaks, kuid prillide või kontaktläätsedeta ei näinud Valjo tiimikaaslaste nägusid, vaid ainult särkide värvi.


Reisikaaslasega enne Tough Mudderi katsumust Balil

Prillide ja kontaktläätsede kandmine väsitas ka spordivälisel ajal. “Kuigi miinuseid oli suhteliselt vähe, mõlemal silmal -1,5, siis pidin ikkagi pidevalt silmi kissitama või prillid ära võtma. Silmade väsimus tekitas alatasa ebamugavaid peavalusid. Pärast Flow protseduuri on peavalud aga kadunud ja jalgpalli mängides näen kõikide tiimikaaslaste nägusid selgelt üle väljaku!”

Maailmakodanikuna Eestisse tagasi

Tekkinud spordivigastuse tõttu loobus Valjo keskkooli lõpus tipptasemel jalgpalli mängimisest ning otsustas minna Inglismaale ülikooli. Noormees asus õppima spordi manageerimist Bournemouthi Ülikoolis, lõpetades ülikooli cum laudega, mida suutis 69’st õpilasest vaid kolm. Lisaks edukale õppetulemusele käis Valjo igal ülikoolisuvel USAs ka raamatuid müümas. Kasvavad müüginumbrid kulmineerusid Valjo edutamisega teiste noorte värbajaks ja müügikoolitajaks, mis andis hakkajale noormehele hulganisti kasulikke kogemusi tulevaseks eluks.

Pärast ülikooli lõpetamist kaalus Valjo Inglismaale jäämist või Ameerikasse kolimist, kuid vaatamata kõikidele võimalustele tabas teda hoopis koduigatsus: “Pärast kooli lõpetamist reisisin ihaldatud sihtkohtades – Tai, Bali, Austraalia ja Uusmeremaa. Nägin ja nautisin tervet maailma, kuid jõudsin järeldusele, et Eesti on koht, kuhu tahan tagasi tulla. Tunnen, et kuulun oma kodulinna – Tallinna.”


Reisikaaslasega Sydneys

Valjole meeldib, et eestlased on edasipürgivad ja professionaalsed. Ise püüab ta olla samasugune ning praegu lükkabki käima kaht idufirmat. “Ma ei ole palgatööl, kuid töötan iga päev hommikul kaheksast õhtul kaheksani,” naerab ta. Valjo tunnistab, et ei taha töötada kellegi alluvuses, vaid soovib teisi aidata ise võimalusi luues. Ta väärtustab kõrgelt vabadust ja sellega kaasnevat vastutust ning teab, et hea ajaplaneerimine on edu võti.
 
Terava silmanägemisega on elamused täisväärtuslikumad

Enne silmade korda tegemist KSA Silmakeskuses ei olnud Valjol enda sõnul aimugi ümbritseva ilust: “Reisidel kirjeldas sõber mulle kõiki neid ilusaid asju, mida mina tol ajal ei näinud. Ma ei tahtnud reisil prille ega kontaktläätsesid kanda, soovisin päikseprillidega käia.” Nüüd on Valjol vabadus näha kõike selgelt oma silmadega!


Surfamine Uus-Meremaal Piha rannas

“Minu jaoks oli protseduur ootamatult kõditav, ma lausa lõkerdasin naerda. Arstil oli mind kindlasti tore jälgida.” Valjo üllatuseks taastus ta protseduurist väga kiiresti, juba 4. päeval pärast protseduuri nägi ta kõike selgelt. Nüüd on trennis käimine ja ka kõik muud igapäevased tegevused märksa meeldivamad, lihtsamad ja mugavamad.

Valjo sõnul muudavad pealtnäha väikesed asjad elukvaliteeti tohutult paremuse suunas. “Pärast protseduuri hakkasin nägema ühistranspordi bussi numbreid ega pea enam iga bussi peale pimesi jooksma. Lõpuks ometi näen ka jalgpalli mängides tiimikaaslaste nägusid ja viimati spaas käies olid vanemad üllatunud, et nägin teisest basseini otsast kella vaadata!”

Valjo Kütt elab elu suure visiooniga, samas keskendub igale päevale eraldi. “Kui fookus on paigas, pole saavutustel piire!” on naerusuine Valjo kindel. Ta lisab, et korras silmanägemine tagab senisest veelgi kogemusküllasema elu.


Southwesterni auhinnagalal

Kui ka Sinu eesmärkide saavutamist takistavad prillid või kontaktläätsed, siis astu esimene samm selge nägemise suunas. Tule Flow 2.0 silmauuringule, registreeri aeg SIIN!

Teemad

Tagid