Toit, mis teeb silmadele head

5. veebruar 2016

Hiljuti on läbi viidud palju uuringuid, mis tõestavad, et toit mõjutab suurel määral meie silmade tervist. Arstid ja teadlased väidavadki, et on olemas kindlad vitamiinid ja mineraalid, mis silmadele head teevad.

Rahvatarkus ütleb, et porgandite söömine tagab hea nägemise. Kuigi porgandid tegelikult meie nägemisteravust parandada ei suuda, peitub tarkuseteras siiski tõde. Porgandid sisaldavad palju A-vitamiini, millel koos C-ja E-vitamiinidega on tõestatud positiivne toime katarakti ja silmapõhja lupjumisega ( AMD ) patsientide silmadele.

Sinu silmade tervise jaoks on oluline, et sööksid mitmekesist toitu – rohkelt puu- ja juurvilju ning vähe küllastunud rasvu ja suhkrut sisaldavat. Lisaks vitamiinidele on organismi jaoks olulised mineraalid – silmadele just tsink ja seleen – mis kaitsevad võrkkesta. Ka rasvhapped on tähtsad, sest tagavad silmade piisava niisutuse.

Toome esile toiduained, mis silmadele vajalikke aineid sisaldavad. Igast grupist peaks midagi sööma vähemalt 3 korda nädalas.

A-vitamiin – porgandid, lehtkapsas, spinat

C-vitamiin – tsitruselised ja nende mahlad, roheline paprika, brokkoli, kartulid;

E-vitamiin – täisteratooted, päevalille seemned;

Luteiin – spinat, mais, lehtkapsas, brokkoli, rooskapsas;

Rasvhapped - chia seemned, linaseemned ( jahvatatud) , avokaado, kookosõli ja neitsi oliiviõli;

Tsink – oad, kaerahelbed, pähklid ja erinevad seemned;

Seleen -  pähklid, chia seemned, shitaake seened, pruun riis

Teemad

Tagid