"Terviklikum tunne on!" Mattias Reinula laserprotseduuri kogemus

16. september 2022
Oma tööd KSA Silmakeskuses armastame me sellepärast, et saame muuta inimeste elukvaliteeti palju paremaks. Aga lisaks on meie töö suureks boonuseks ka see, et kohtame igapäevaselt nii palju põnevaid ja inspireerivaid inimesi! Seekord soovime teile tutvustada meie klienti, stiilset ja värvikat Mattias Reinulat, kes on kunstnik, stilist, moegurmaan. ​Inimene, kelle sees on peidus nii palju loomingulisust ja põnevaid ideid!

Mattias jäi Flow 2.0 laserprotseduuri päeval meile koheselt silma oma prillidega – nimelt olid tema prilliraamid kaunistatud äärest ääreni Swarovski kristallidega. Prillide kohta edasi pärides saime teada, et ta ise disainis ja kaunistas need oma kätega. Pärast seda tärkas meil huvi, kellega täpsemalt tegemist on!
 
Palun tutvusta lugejatele oma tausta. Kes Sa oled ja millega tegeled?
Ma olen üles kasvanud ja kooliteed läbinud Tartus. Sealt sai alguse ka minu esimene suurem kokkupuude moe ja stilistika valdkonnaga, nimelt õppisin Tartu Kunstikoolis stilistika erialal. Pärast kooli lõppu tundsin aga siiski, et Eesti on minu jaoks väike ning otsustasin proovida, kas õnnestuks oma õpinguid jätkata mõnes välismaa ülikoolis.
 
Nii läkski ja hetkel õpin Londonis, London College of Fashion’is, Fashion Styling and Production erialal. Teisiti öeldes on tegemist avardatud moestilistika ja -produktsiooni õppega. Kooli kõrvalt tegelen peamiselt erinevate moeprojektidega, milleks on muusikavideod, moenädalad, reklaamid, moeseeriad ajakirjades jne. Ülejäänud vaba aja veedan filme vaadates või lihtsalt sõpradega Londonit avastades.


 
Kui keeruline oli sellisesse prestiižikasse kooli sisse saada?
Eks konkurss ole Londoni ülikoolides pea igal pool üsna karm. Täpseid arve ei teagi, kuid hiljem kuulsin, et kokku kandideeris minuga samale erialale umbes paar tuhat õpilast ning vastuvõtu lävend kursusele oli 125.
 
Kust on tulnud Sinu kirg moe vastu ja kas oled alati teadnud, et mood on Sinu kutsumuseks?
Loomingulisus on minus alati olemas olnud. Nooremana tegelesin palju ka tantsimise ja näitlemisega. Pigem oli aja küsimus, millal moe huvi minus suuremini võimust võtab.
 
Millisena näed oma tulevikku moemaailmas, mis on Sinu eesmärgiks?
Hetkel nii ei oskagi öelda, võtan ühe päeva korraga ja naudin teekonda. Iseseisvuse ja enda heaolu olen hetkel seadnud esikohale. Kaugemas tulevikus oleks muidugi tore luua ka oma bränd.
 
Protseduuri päeval jäid Sa meile silma oma eriliste prillidega, mis olid kaunistatud Swarovski kristallidega. Milline oli Sinu elu prillikandjana?
Prille olen kandud terve elu, seega olin nendega juba üsna harjunud. Viimase aasta kasutasin igapäevaselt aga ainult läätsi. Ma ei ütleks, et prilli- ja läätsekandmine minu jaoks midagi eriliselt ebamugavat oleks olnud. Pigem lihtsalt oli aastast aastasse see igapäevane jändamine nendega tüütu ja lõpuks mõtlesin, et tegelikult saaks ju hoopis teistmoodi ka elada.


 
Miks otsustasid lühinägelikkusest vabaneda? Mis andis selleks viimase tõuke?
Ma olin sellele tegelikult juba pikalt mõelnud. Aga kuna minu elu on hetkel Londonis ja Eestisse väga tihti ei satu, olin seda otsust edasi lükanud. Sel suvel aga oli koolist ja teistest tegemistest korraks paus ja tundus ideaalne hetk, et Eestisse tulla ja selle käigu ajal ära teha ka laserprotseduur.
 
Miks otsustasid laserprotseduuri teha just Eestis ja KSA Silmakeskuses? Ka Londonis on väga häid silmakliinikuid. Kas kaalusid laserprotseduuri tegemist ka seal?
Olen kindel, et Londonis leidub ka väga kvaliteetseid kliinikuid, kuhu oleksin saanud minna. Aga kuna Londonis on laserprotseduuride hinnad pea kolmekordsed, siis jäi kaalukauss Eestile. Ikkagi kodu ja tuttav atmosfäär ümber tekitab turvatunnet. Teie kliinikust olin kuulnud palju head ning mõned tuttavad olid samuti juba eelnevalt KSAs käinud.
 
Kuidas laserprotseduur oli? Kas vastas Su ootustele/hirmudele?
Protseduur oli veidi ebamugav, kuid ei midagi väljakannatamatut. Valus ei olnud, pigem vist lihtsalt häiris psühholoogiliselt see teadmine, mida parasjagu su silmaga tehakse.


 
Kuidas laserprotseduurist taastumine läks?
Esimesed paar päeva oli pigem selline muserdav. Nägemine oli üsna udune nii kaugele kui lähedale. Peamine probleem oli muidugi ka selles, et vahepeal hakkas lihtsalt igav, kuna pole harjunud niisama olema!
Nädala möödudes oli juba parem. Hämaras oli nägemine küll kehvem ning õhtuks olid silmad pisut udused. Täielikult sain hea nägemise tagasi kolmandal nädalal. Ilmselt võttis natuke kauem aega kui muidu, aga eks taastumine ongi väga individuaalne.
 
Mis on nüüd, kui silmad korras, Su elus teisiti?
Kindlasti mugavus ehk elu on läinud palju mugavamaks, kui ei pea enam koguaeg läätsedega jamama. Samuti on silmad kuidagi puhanumad, üleüldiselt on kuidagi terviklikum tunne ja enda kehas parem olla!
 
Milline on olnud seni meeldejäävaim hetk Sinu “uue nägemisega”?
Minu jaoks on kõige imelikum tunne see, et dušši all käies ma näen! See on siiamaani harjumatu ja heas mõttes imelik tunne. Aga muidugi väga lahe, et seda lõpuks kogeda saan!
Kui unistad samuti prillivabast elust, siis tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Broneeri endale aeg Flow 2.0 silmauuringule SIIN. Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!

Teemad

Tagid