Silmade tervise ABC kevadel

14. aprill 2023
Kaua oodatud kevad on jälle käes ja koos tärkava loodusega on aeg hakata mõtlema ka oma silmade tervisele. Intensiivsem päikesevalgus ning suurenenud õie- ja tänavatolmu osakaal õhus on kevadeti meie silmade suurimad vaenlased. Pea kinni neist nõuannetest ja nii võid muretult saabuvat kevadet nautida!
 

1. Kaitse oma silmi liigse päikese eest

Päikesevalgus, sisaldades inimesele vajalikku D-vitamiini, annab meile rohkelt energiat ja on nauditav igal aastaajal. Meie silmad on aga eredale päikesevalgusele tundlikumad just kevadel. Päikest nautides pea kindlasti meeles kahte olulist nõuannet.

  • Esiteks ära kindlasti vaata otse eredasse päiksesse, kuna see võib soodustada erinevate silmakahjustuste teket. Ettevaatlik peab olema ka tõusvat või loojuvat päikest vaadates.
  • Kanna väljas viibides kindlasti kvaliteetseid UVA- ja UVB-kaitsefaktoriga päikeseprille. Võimalusel eelista polariseeritud läätsedega päikeseprille.
     

2. Laste nägemine vajab eriti suurt tähelepanu

Lisaks täiskasvanutele peavad päikeseprille kandma ka lapsed, sest nende silmaläätsed on UV-kiirgusele vastuvõtlikumad kui täiskasvanute omad. Kevade saabudes veedavad lapsed rohkem aega väljas ereda päikesevalguse käes ja peaksid seega kandma kas päikeseprille või mütsi, mis kaitsevad silmi intensiivse päikesekiirguse eest.
 

3. Pese silmi leige veega

Tärkav loodus toob kaasa tavapärasest suurema allergialaine, mis võib mõjutada ka silmade seisundit. Lisaks lendlevale õietolmule haaravad meie silmade limaskestad kergesti ka õhus tiirlevaid tolmuosakesi. Kui midagi läheb silma, ära hakka esimese asjana silmi hõõruma, vaid loputa neid leige veega.

Allergiatega võitlemisel tasub pöörduda apteekri või silmaarsti poole, kes oskab soovitada leevendust pakkuvaid allergiarohte või niisutavaid silmatilkasid. Võid lugeda ka meie artiklit, mis räägib lähemalt allergiast ja silmadest!
 

4. Käi regulaarselt silmakontrollis

Enne saabuvat suve ja pärast pikka talve on kevad just õige aeg oma nägemise hindamiseks. Silmade tervise eest hoolitsemine peaks olema sama loomulik tegevus nagu vererõhu mõõtmine või hambaarsti juures käimine. Regulaarne külaskäik silmaarsti või optometristi juurde aitab varakult avastada võimalikke muutusi nägemises.

Ära alahinda silmade korrashoiu tähtsust tervisliku eluviisi osana. Silmad on meie hinge peegel ning seega paita oma hinge ja hoia silmade tervisel “silma peal”. Kui tahad suvel aktiivset ja tegusat eluviisi nautida, hakka juba kevadel oma silmade heaolule mõtlema. Näiteks kui soovid suvesse planeerida miinusprillidest vabanemise, siis on mõistlik laserprotseduuri sobivusuuringul ära käia juba kevadel! Nii saad vastuse, kas oled laserprotseduuriks sobilik ja juba julgemalt konkreetsemaid plaane ja ettevalmistusi teha laserprotseduuriks.
 


Soovid teada, kas oled sobilik miinusprillidest vabanemiseks tänu puute- ja lõikevabale Flow 2.0 laserprotseduurile? Esimese sammuna tule Flow 2.0 silmauuringule ja saa teada, kas Sinu silmad on sobilikud laserprotseduuriks. Registreeri uuringule superhinnaga 25€ (tavahind 69€) SIIN ja osaled lisaks ka 350€ väärtuses kinkekarbi loosis!