Siim Sirelpuu - tipptasemel tegija Eestis

23. november 2020
Mis ühendab Eesti Laulu, JP Cooperit, WRC Eesti etappi ja KSA Silmakeskust? Õige vastus - Siim Sirelpuu. Tegemist on mehega, kes on tänaseks jõudnud vist rohkem asju teha kui paljud inimesed terve elu peale kokku! Uurime lähemalt, kes ta on ja mida teeb.
 
Siim Sirelpuu (31) töötab Saku Suurhallis in-house event managerina ehk majasisese ürituste juhina. Tema ülesandeks on juhtida ja koordineerida üritusi, mida korraldab kas Saku Suurhall ise või mida luuakse kellegagi koos. Suurematest sündmustest võib välja tuua Eesti Laulu, Eesti Muusikaauhinnad, Jõulugala jne.


Eesti Laulu korraldustiim ja naljakas fakt - kõik lava peal olevad mehed on Siimud, meie Siim kõige keskel.
Foto: Ako Lehemets


Enne Saku Suurhalli töötas Siim aga firmas nimega Nafta Films, kus ta sai teha rahvusvahelisel tasandil erinevatele suurbrändidele reklaame. “Sealt on jäänud mulle kõige suuremaks saavutuseks JP Cooperi muusikavideo, milles mul oli au olla produtsent. Seda videot on tänaseks vaadatud juba 7,5 miljonit korda!” räägib Siim uhkelt. Vaata videot SIIT.
 
Aga 2020. aastal täitus Siimul veel üks unistus - aidata korraldada WRC etapp Eestis. Nagu on kombeks öelda, unistada tuleb ettevaatlikult, sest need võivad täituda! Nii täitus ka Siimu unistus. “Mul oli powerstage lava manageri positsioon ehk koos erinevate koostööpartneritega tegime maailma kõige suurema ja ägedama punktikatse lava ning korraldasime autasustamise. See oli väga suur linnuke mu unistuste nimekirjas, mis sai täidetud!” on Siim siiani üliõnnelik tehtu üle.


WRC etapi korraldamine Eestis edukalt seljataga! 
Foto: Andrei Ozdoba

 

Laps peitis prillid ära 

Siimu tegemisi ja töid arvestades tuleb tahes-tahtmata mõttesse küsimus, et kuidas ta puhkab (ja kas üldse!). Mees tõdeb, et tema valdkonnas väga palju vaba aega tõepoolest pole, sest tööd on alati rohkem kui jõuab ära teha ning üritusi muudkui tuleb. “Väärtustan oma pere väga kõrgelt ja enamus töövabast ajast lähebki nendele. Kui tahan teha midagi ilma nendeta, siis käin discgolfi mängimas, aga seda pigem harva. Mu poeg ja pere on esikohal,” jagab Siim.
 
Üks põhjus, miks Siim KSA'sse oma nägemist parandama tuli, oligi soov pojaga paremini ja vabamalt toimetada. “Laps on mu eest mitu korda prillid ära peitnud!” naerab Siim ja tõdeb, et päris mitu korda on ta need ka ise ära kaotanud.
 
Miinust tal palju küll polnud, -1.25, aga seda oli piisavalt, et segada igapäevast elu ja trenni. “Ma sain prillid juba ammu, umbes 8-aastaselt. Tegelesin noorena ratsaspordiga ja neid olukordi, kus võistluse käigus prillid kukkusid nina peale ja ma ei näinud, kuhu edasi peab sõitma, oli rohkelt!” meenutab Siim ebamugavaid olukordi. Vihmaga võistlemine ja talvel külmast sooja ruumi minekul uduseks tõmbunud prillid lisasid “mõrudat maitset” üha juurde. “Lisaks häiris mind väga ka see, et ma ei saanud suvel päikeseprille kanda! Kogu aeg pidin kissitama.”
 

Kolm nädalat ilma prillideta 

Vahel tekib prillikandjatel isegi lustakas võistlusmoment erinevatest halenaljakatest olukordadest, mis neil prillide ja lühinägelikkusega on tekkinud. Siimul on siinkohal eriti hea lugu, mis on nii mõnegi “võistluse” kinni pannud.
 
“Olin umbes 12-aastane ja läksin suvel kolmeks nädalaks Simunasse vanaema juurde. Kuna temal oli arusaam, et mu silmad on prillidega ära harjunud, siis kavatses ta mind ümber harjutada ja nägemist parandada prille mitte andes. Ta pani mu prillid kõrgele külmkapi otsa, kust ma neid kätte ei saanud. Nii veetsingi ma kolm nädalat ilma prillideta ja kuigi alguses oli väga ebakindel ning udune olla, siis silmad harjusid ühel hetkel ära. Nägemisteravus hakkaski vaikselt taastuma!” meenutab Siim õhinaga.
 
Ta sai kolm nädalat prillideta vihmas joosta ega pidanud muretsema vesiste klaaside ja vaatevälja segamise pärast. “Ma olin väga tänulik selle aja eest!” ütleb Siim.
 

“Üle mõistuse hea teenindus!”

Laserprotseduuri peale mõtles Siim tegelikult juba ammu ja läbis edukalt ka eelkontrolli. Paraku jäi tol ajal asi raha taha. Nüüdseks on paljud tema sõpradest oma nägemise korda saanud just KSA Silmakeskuses ning on oma tulihingelised soovitused ka Siimule edasi andnud. “Otsustasin selle lõpuks ära teha. Parim investeering minu elus, mida olen iseendale teinud!”
 
Keskuse valikul oli määravaks nii sõprade kiitvad sõnad, kui ka KSA professionaalsus ja mugavus. “Silmakeskus minu kodulinnas, vastused saab kiirelt ja muidugi klienditeenindus on ülemõistuse hea! Tavaliselt olen sellist teenindust märganud välismaal väga premium kaubamärkide poes, aga meil on see Eestis KSA näol saadaval,” kiidab Siim KSA taset.
 
Pärast Flow 2.0 protseduuri oli kõige parem hetk Siimu jaoks päev pärast oppi. “Õues koeraga jalutades olid kõik värvid lihtsalt uskumatud ja teravad! Selline tunne oli, nagu oleks esimest korda elus näinud, mis mu ümber toimub. See esimene päev oli kindlasti parim!” õhkab Siim ja lisab, et päikeseprille pole ta veel jõudnud kanda, aga ka see saab kindlasti olema meeliülendav.
 

Kolm asja, mis on Siimu elus nüüd teisiti, kui silmad on korras: 

  1. Värvid minu ümber on palju erksamad
  2. Hommikul ärgates näen kohe teravalt ja selgelt
  3. Lihtsus, mugavus ja elukvaliteedi paranemine

Teemad

Tagid