Selge nägemine – populaarne jõulukingitus iseendale

7. detsember 2020
Kui jõulud ja aastalõpp on tavapäraselt mõnusalt tihe aeg aastas, mil palju toimumas (kontserdid, jõuluturud, lõputu poodlemine kingituste leidmiseks, jõulupeod), siis sel aastal on ilmselt meid kõiki ootamas ees rahulikumad ja kodusemad jõulud kui kunagi varem. See on ka põhjuseks, miks just sel aastal on väga paljud miinusprillikandjad otsustanud oma sammud seada silmakliinikusse ning vabaneda alatiseks tüütutest miinusprillidest ja kontaktläätsedest.
 
KSA Silmakeskuses on tavapäraselt jõuluaeg väga töökas periood. Sel aastal on aga näha, et prillidest vabanemine on populaarsem kui kunagi varem. Võib tekkida küsimus, miks miinusprillikandjad otsustavad silmad korda teha just nüüd?

KSA optometristi Liisi Möldri sõnul on üheks peamiseks, aga ka kõige praktilisemaks põhjuseks see, et inimestel on jõulude ja aastalõpu paiku tavapärasest natuke vabam graafik. „Pikad pühad tähendavad seda, et laserprotseduurist taastumiseks pole ehk tarvis eraldi puhkust või haiguslehte võtta, vaid saab pühadeperioodi ühendada protseduurist rahuliku taastumisega,” lausub Mölder. "Samuti on paljudel praeguse olukorra tõttu võimalus teha tööd kodus ja nii saab ise oma taastumist töögraafikuga ühendada."

Teine peamine põhjus on nii-öelda tähenduslikum. Paljusid on prillid ja läätsed saatnud pikki aastaid ning ühel hetkel otsustatakse, et aitab, ja tehakse endale jõuludeks kingitus: selge nägemine, tänu millele investeeritakse ka elukvaliteedi tõusu, mugavusse ja vabadusse.

Optometrist Liisi hinnangul mängib rolli seegi, et õige pea on tulemas uus aasta. „Kuna paljude jaoks on prillide ja läätsede näol tegu ikkagi lisakohustusega, siis soovitakse prillid jätta vanasse aastasse ning minna tulevasse aastasse „uue nägemisega” ja „uue minaga”. Ehk kui paljud lubavad uuel aastal näiteks hakata hoogsalt trennis käima ja tervislikumalt toituma, siis prillikandjad teevad endale jõuludeks nägemisega seotud kingituse. Ja nii planeeritaksegi laserprotseduuri tegemine jõuluaega, et uueks aastaks oleks nägemine korras!” räägib Mölder.

Optometrist toob välja, et praegu prillidest vabanemise plussiks on tõik, et õues on piisavalt hämar. „Taastumine on lihtsam, kuna otsest päikesevalgust või intensiivset päevavalgust silmad sellel perioodil taluma ei pea. Paljude prillikandjate jaoks on väljakutseks ka veebruaris ja märtsis ees ootavad talvekülmad, sest need võivad muuta silmad kuivaks ja sügelevaks,“ selgitab Mölder.

Samuti on külmade ilmadega pidevaks peavaluks udused või lumised prilliklaasid. „Kui laserprotseduur enne talvekülmasid ära teha, on talveks silmad ideaalselt taastunud ja pilk terav kui kullil. Lumesõda, romantiline udu või pöörane lumetorm ainult ootab nautimist, sest enam pole mingit muret nägemise pärast,“ lisab Mölder.

Jõuluperiood on KSA Silmakeskuses erilisem ka selle poolest, et tihti soetatakse oma miinusprillikandjast lähedasele jõulukingitus just siit: olgu siis selleks Flow 2.0 silmauuringu kinkekaart (mille raames miinusprillikandja saab teada, kas tema silmad on prillidest vabanemiseks sobilikud) või Flow 2.0 laserprotseduuri kinkekaart.

„Kui mõni lähedane on maininud, et talle ei meeldi prille või kontaktläätsi kanda ja ta unistab prillivabast elust, on Flow 2.0 silmauuringu kinkekaart kindlasti suurepärane üllatus,” leiab Mölder. Sellisel juhul peab aga arvestama, et Flow 2.0 silmauuringule saab vastu võtta miinusprillikandjaid vanuses 18-45 eluaastat, kellel on lühinägelikkus kuni -9 dioptrit.

Kui silmade laserprotseduuri tegemine aastalõpu plaanidesse ei mahu, soovitame Flow 2.0 silmauuringule tulla kõigil neil miinusprillikandjatel, kes soovivad teada saada, kas nende silmad on sobilikud laserprotseduuriks. Flow 2.0 silmauuringu näol on tegu ilmselt kõige põhjalikuma silmauuringuga, mida eales läbinud oled, sest sind ootab optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär.
 

Teemad

Tagid