Saame tuttavaks ultramees Rich Roll

28. mai 2017

Saame tuttavaks Ameerika blogija, keskonnaaktivisti ja ultramaratoonari Rich Rolliga. Rich Roll on tunnistatud mitmeid kordi üheks 25-st maailma kõige paremas füüsilises vormis olevaks meheks kogu meie planeedil.  Rich jagab oma lugu, kuidas ühest diivanikartulist sai vaid kuue kuu jooksul maailma üks vastupidavamaid ja paremas vormis olevaid ultraatleete.

Rich Rolli lugu
"Oma 20-ndates ja 30-ndates sõin seda, mida nüüd nimetan aknatoiduks: lase aken alla ja sulle antakse su toit. Põhimõtteliselt tähendab see rämpstoitu. Olin 22 kg ülekaalus, tavaline diivanisportlane, kes lähenes keskeale ja võitles krooniliste elustiilihaigustega.

Minu jaoks sai otsustavaks hetk enne oma 40-ndat sünnipäeva, olin just lõpetanud diivanil juustuburgerite söömise ja muutusin uniseks, tõusin diivanilt püsti, et magama minna, kuid pidin treppidel peatuma, sest see lihtne pingutus võttis mul hinge kinni. Kartsin, et see on märk algavast südameprobleemist ja teadsin kohe, et ma mitte ainult ei pea oma elustiili muutma, nii et oh, nüüd lähen jõusaali või söön paremini, vaid et pean tegema midagi drastilist ja tegema seda kohe.

Võtsin ette 7-päevase puu- ja köögiviljamahla puhastuskuuri. Mäletan, kuidas esimesed päevad küürutasin diivanil ja tundsin end lihtsalt kohutavalt. Kuid umbes neljandal-viiendal päeval mu enesetunne muutus, mul oli rohkem energiat ja seitsmendaks päevaks tundsin end täiesti uue inimesena.

See pani mind mõtlema, et mis oleks, kui jätaksin oma menüüst kõik loomse välja ega tarbiks enam töödeldud toitusid. Tundsin füüsilist vajadust toast välja minna ja põletada kogu üleliigne energia endast välja, kilod kadusid lausa iseenesest ning ma muutusin iga nädalaga tugevamaks ja kiiremaks, ilma et oleksin üldse meeletult pingutanud.

Kogu mu elu on mulle õpetatud, et õhtusöögiks tuleb süüa liha ja piim teeb kehale head, ometi tundsin end kõigest kuu aega ilma nende toitudeta elamist paremini kui eales varem, kuigi mulle oli alati sisestatud, et just need toidud teevad sind terveks ja on spordiga tegelemiseks eriti vajalikud.

Seega kogu mu maailm oli peapeale pööratud. See pani mind kahtlema iseendale seatud piirangutes. Ka selles, kes ma enda arvates olen ja milleks ma võimeline olen. Kõik see viis mind ultraspordini. See on vaimsete, emotsionaalsete ja füüsiliste võimete ülim test. 

Oma esimesel Ultramani võistlusel olin teine kiireim ameeriklane ja jäin üldarvestuses 11. kohale. 2009. aastal olin juba esimene kiireim ameeriklane ja üldarvestuses kuues.

Minu salarelv on taimetoit. Täistaimse toidu söömine toodab kehas leelist ja mõjub põletikuvastaselt, mis tähendab, et keha parandab end ise ja võitleb stressiga, võrreldes toitudega, mis muudavad keha happeliseks ja põletikuliseks.

Suudan rohkem ja pikemalt treenida ning mu keha taastub kiiremini. Arvatakse, et taimetoidust ei saa vajalikke toitaineid kätte ja see on aeganõudev ja kallis. Ükski neist väidetest pole tõsi. Taimed sisaldavad piisavalt proteiini, mikro- ja fütotoitaineid ning mineraale ja vitamiine, mida su keha vajab, et olla edukas sportlane.

Südamehaigused, diabeet ja ülekaal tapavad inimesi üle maailma. Need kroonilised haigused on täielikult ennetatavad ja sageli ümberpööratavad, kui oma elustiili ja toitumist pisut muuta.

Tööstuslik loomapidamine on peamine süüdlane peaaegu kõigis inimese põhjustatud keskkonnaprobleemides; tegelikult kõiges, alates ookeanide surnud tsoonidest, kuni liikide väljasuremise, süsiniku jalajälje, maa kasutamise, vee saastumise ja vihmametsade hävinemiseni kiirusel üks kuni kaks aakrit ( 1 aaker = 0.4 hektarit ) sekundis. 

Me peame leidma parema viisi, kuidas oma planeeti toita, viisi, mis on eetilisem, mis austab meie loomadest sõpru ja aitab meil säilitada selle planeedi ressursse. Kui muudad oma toidulauda, muudab see nii sind ennast kui ka su enesetunnet ning sel on võime muuta maailma."

Samal teemal: 
Rich Rolli koduleht/  richroll.com
Richi podcast / soundcloud.com/richroll
Näitleja Woody Harrelsoni videosõnum
Chr. McDougall " Jooksjana sündinud"

 

Film Rich Rolli lugu

Teemad

Tagid