Riina Rääk: "Prillidest vabanemine on üks parimaid investeeringuid elus!"

30. aprill 2018

Saage tuttavaks: noor ettevõtja ja bikiinifitnessi tõusev täht Riina Rääk!

Riina on sooja südamega eestlanna, kes on aktiivne mitmel rindel. Igapäevaselt peab ta raamatupidamise ettevõtet, mis võtab temalt küll palju aega ja energiat, kuid sellegipoolest leiab ta aega ka paljuks muuks põnevaks. Nimelt teeb Riina iga nädal vähemalt 5 jõutrenni, osaleb aeroobsetel treeningutel ning veedab kvaliteetaega oma kalli elukaaslase ning kahe armsa koeraga. Riinaga saime tuttavaks KSA Silmakeskuses, mil noor naine käis järelkontrollis pärast prillidest vabanemist ja avaldas soovi jagada oma lugu ka teistega.

1) Kui kaua olid olnud prilli- ja kontaktläätsekandja enne kui otsustasid prillidest vabaneda?

Riina: “Prillid sain endale põhikoolis ehk siis nüüdseks juba ligi 10 aastat tagasi, paar aastat pärast seda hakkasin kandma ka kontaktläätsesid. Mäletan veel hästi, kui õnnelik ma tol päeval olin, kui sain endale kauaoodatud kontaktläätsed, muidugi vähenes pärast nende saamist prillide kandmine märgatavalt." 

2) Mis motiveeris Sind prillidest vabanema? 

Riina: "Prillidest ja läätsedest vabanemisele olin mõelnud ligi 6 aastat, aga miskipärast ei julgenud ma nii-öelda viimast sammu teha. Otsustava tõuke andis mulle sõbranna, kes teavitas, et läheb novembris protseduurile. See oli minu jaoks niivõrd suur motivaator, et kohe pärast seda helistasin ka ise KSA-sse ja panin endale silmauuringuks aja. Pärast silmauuringu läbimist broneerisin endale kohe Flow protseduuri aja. Minu jaoks oli väga suureks julgustuseks sõbranna, kes läbis vaid nädal enne mind protseduuri. Mul oli võimalus kõrvalt jälgida tema paranemist ja kuulda, et see polegi nii keeruline protsess kui varasemalt olin arvanud. Seepärast ootasin kannatamatult, et saaksin ka ise juba protseduurile minna ning oma silmanägemise korda teha.

Teiseks tõukeks oli ka see, et olin aasta aega käinud jõusaalis hommikuti kell 7. Tundsin, et igal hommikul pärast ärkamist olid silmad ikkagi väsinud ja läätsede silma panemine oli äärmiselt ebameeldiv, kuna silmad vesistasid ja olid valulikud.
 
Lisaks kahele eelpool mainitud põhjusele andis mulle tõuke prillidest vabanemiseks ka bikiinifitnessitiimi Team Blue Diamondiga liitumine novembri alguses, see tähendas omakorda veelgi aktiivsemat elustiili ja rohkem treeninguid. Prillidega treenimine oli välistatud!
See pani mind kiirelt tegutsema ja juba novembri lõpuks oligi mul silmaoperatsioon tehtud. Viibisin vaid ühe nädala treeningutest eemal ja peale seda oli kõik super!"


 
3) Kuidas on Sinu elu muutunud pärast Flow 2.0 laserprotseduuri läbimist?

Riina: "Tänu operatsioonile on elu muutunud palju mugavamaks. Varasemalt vahetasin igal õhtul koju jõudes kontaktläätsed prillide vastu, et anda silmadele pisut rahu. Prillidega diivanil pikutamine oli üsna ebamugav- küll surus prilliraam ninale või avastasin diivanile magama jäädes need öösel oma külje alt. Arvan, et iga prillikandja saab aru, mida ma silmas pean. Lisaks sellele oli minu koertel komme tõmmata keelega üle prilliklaaside, mis tähendas, et pidin neid kogu aeg puhastama ja see oli ikka üsna tüütu tegevus."

4) Mida tähendab Sinu jaoks hea nägemine?

Riina: “Hea nägemine on minu jaoks väga oluline ja põhjuseid selleks on palju. Naudin seda, et enam ei tule mul muretseda reisile minnes, kas ikka läätsevedelik sai kaasa, lisaks sellele on ka päikeseprille mugavam kanda. Pärast prillidest vabanemisest olen hakanud tundma nägemisest palju rohkem rõõmu ja oskan seda nüüd ka tõeliselt hinnata. Minu jaoks oli see üks elu parimaid investeeringuid, kohe täitsa siiralt. Siiani mõtlen ja ikka veel ei mõista, miks ma küll nii kaua viivitasin lõpliku otsuse tegemisega.”

5) Kuidas Sa jõudsid bikiinifitnessi juurde ja mis motiveerib Sind selle alaga tegelema?

Riina: “Nii nagu laseroperatsiooniga, olin ka bikiinifitnessiga tegelemisele mitmeid aastaid mõelnud. Varasemalt ei arvanud ma, et suudan olla piisavalt järjepidev, et käia trennis ja toituda nii nagu on treeneri poolt ettenähtud. Kuid sellegipoolest hakkasin vaikselt omal käel trenni tegema, tervislikult toituma ja kui aasta aega olin suutnud seda järjepidevalt teha, siis tundsin, et nüüd on õige aeg end proovile panna. Võtsin ühendust Team Blue Diamond tiimi treeneriga, Janika Aavamäega, keda tundsin juba aastaid. Olin mitmeid aastaid jälginud teda kõrvalt ja ühel päeval, mil tundsin, et olen valmis end proovile panema, otsustasin talle oma soovist teada anda ja nii ma sattusingi tema suurepärasesse tiimi. Kuna meie tiim on väga kokkuhoidev ja kõik liikmed toredad, siis on juba see suureks motivaatoriks ja aitab rasketel hetkedel ikka eesmärkide poole edasi liikuda.

Võin julgelt öelda, et oleme sama kokkuhoidev tiim nagu on KSA tiim. KSA-s on mind alati hästi vastu võetud ja kunagi ei ole puudunud ka naeratus. Minu arvates oli see niivõrd tore, kui pärast protseduuri helistati ja uuriti, kuidas mul läheb. See kõik andis kindlustunde, et KSA tõesti hoolib ja muretseb oma klientide pärast. Suur aitäh teile!"Kui ka Sina oled aktiivse elustiiliga ja prillid ning kontaktläätsed kipuvad segama, siis tule Flow 2.0 silmauuringule ja saa teada, kas oled sobilik prillidest vabanemiseks laserprotseduuri abil.  

Teemad

Tagid