Nädal pärast Flow 2.0 laserprotseduuri – mida tohib ja mida ei tohi?

9. august 2021
Laserprotseduurijärgne periood on sama oluline kui protseduur ise ning igaüks saab enda taastumisele kaasa aidata, et silmad võimalikult kiiresti paraneksid ja hea nägemise saavutaksid. Pärast Flow 2.0 protseduuri soovitame aega võtta vähemalt ühe nädala, et rahulikult puhata. Järgnevalt toome välja mõned põhilised tegevused, mis esimese nädala jooksul lubatud on ja millest hoiduda tasuks, et taastumine võimalikult sujuv oleks.​
 
Esimesel taastumisnädalal on lubatud:
 
  • Tegeleda vähest pingutust nõudvate tegevustega 
Näiteks õues jalutamisega, kergete koduste töödega või lõõgastava võimlemisega. Need on ka suurepärased ideed aja sisustamiseks, mil nägemine alles taastub.
 
  • Vähesel määral lugeda ja televiisorit vaadata, ilma silmi liigselt pingutamata
Seejuures tasub kindlasti meeles pidada, et silmadel ei hakkaks mingil juhul üleliia ebamugav ja et tegevus ei väsitaks neid.
 
  • Silmi pidevalt niisutada
See peaks isegi kohustuslik olema! Jälgi hoolikalt silmatilkade kasutamise skeemi (mille saad pärast protseduuri läbimist kliinikust kaasa) ning kohe, kui tunned kuivustunnet, niisuta! Esimesel nädalal kehtib ütlus – mida rohkem, seda parem.
 
  • Kaitsta silmi UV-kiirguse eest
Suvel on päevad valgemad ja pikemad ning päike võib kohati päris ere olla. Kui tunned, et silmad on valgustundlikud, kasuta julgelt kvaliteetseid päikeseprille, mis pakuvad lisakaitset. 
 
  • Lennukiga lennata 
Jah, ka see on pärast Flow laserprotseduuri lubatud, kuid silmi tuleks sellisel juhul iga 30 minuti tagant niisutada, sest lennukites on väga kuiv õhk.
 

Esimesel taastumisnädalal ei ole soovitatav:
 
  • Juhtida transpordivahendit
Pärast protseduuri on nägemine kergelt udune ja seetõttu ei soovita me autorooli istuda. Küll aga julgustame kutsuda pereliikme või sõbra abiks, kes saaks sõidutada. KSA pakub ka äsja protseduuri läbinud klientidele Tallinna piires tasuta taksotransporti.
 
  • Silmi hõõruda ega puudutada 
See pole kunagi hea mõte, kuid eriti tähtis on seda mitte teha protseduurijärgsel taastumisnädalal. Kohe pärast laseroperatsiooni paigaldatakse silmadele õhukesed hapnikku läbilaskvad kaitseläätsed, mille all silmad taastuvad.  Silmade hõõrumine võib põhjustada läätse paigalt nihkumist. Pisarate pühkimiseks tuleks kasutada ühekordset pehmet salvrätikut ja enne silmatilkade tilgutamist peaks pesema käsi.
 
  • Vett silma lasta
Pärast protseduuri duši all käies väldi kindlasti vee sattumist silma. Seda peab jälgima vähemalt seni, kuni kaitsvad läätsed esimese protseduurijärgse järelkontrolli ajal eemaldatakse.
 
  • Minna sauna, ujuma ja teha veesporti
On oluline, et lisaks veele ka kuum aur, higi või kloorivesi tahtmatult silma ei satuks. Seetõttu soovitame ka nendest tegevustest pausi teha. 
 
  • Teha suurt füüsilist pingutust nõudvat trenni või tööd
Sarnaselt eelmisele punktile, tuleks esimesel nädalal ka nendest tegevustest hoiduda, kuid 24h pärast kaitseläätsede eemaldamist võib taas aktiivse elustiili juurde naasta!

Lisaks soovitame kuulata oma keha ja sisetunnet. Olete antud olukorras tõenäoliselt esimest ja viimast korda elus. Küsimuste korral ei pea üksinda kodus nende üle juurdlema, vaid tasub julgelt meile helistada!