Milline on KSA klientide nägemine 10 aastat pärast laserprotseduuri?
Mis saab nägemisest aastaid pärast laserprotseduuri? Kas on teada, mis juhtub inimese silmadega 10 või 20 aasta pärast? Kas nägemisega võib toimuda aastate jooksul muudatusi? Kui eelmises blogiartiklis rääkisime sel teemal KSA Silmakeskuse silmakirurgi dr Ants Haaveliga, siis selles artiklis jagavad oma reaalset kogemust KSA kliendid, kellel on laserprotseduurist möödas pea 10 või enamgi aastat.
Kristiina Koppelil saab Flow 2.0 laserprotseduuri läbimisest mööda peagi 9 aastat. Kristiina töötab copywriterina erinevat sorti tekste ja sisu luues ning samuti on tekstimaailmas erinevate projektide kallal toimetamine tema hobiks ka vabal ajal. Tema kireks on crossfiti treeningud, ilma milleta ta enam enda päevi ette ei kujutakski. Lisaks meeldib Kristiinale aeg-ajalt kooke küpsetada, maiustusi meisterdada ning looduses aega veeta. Palusime tal meenutada oma laserprotseduuri kogemust.
- Kas tänasel päeval on Sinu nägemine sama hea, kui pärast laserprotseduuri tegemist 2014. aasta alguses?
Minu nägemine on tõepoolest 9 aasta jooksul püsinud täpselt sama hea kui pärast laserprotseduuri. Töötervishoiu arsti juures nägemiskontrollis käies on nägemisteravus olnud laitmatu, näen alati lugeda ka kõige viimast rida.
- Kas sul on aastate jooksul mõni nägemisega seotud probleem ette tulnud? Kas mure lahenes?
- Kas oled rahul, et laserprotseduuri ära tegid? Kas soovitaksid seda ka teistele?
Mõte silmaoperatsioonist tundus minu jaoks midagi täiesti utoopilist ja kättesaamatut. Pärast 10 aastat kontaktläätsede kandmist ei võtnud mu silmad enam järsku läätsesid vastu ning muutusid väga tundlikuks. Arvasin, et läätsede kandmine on minu silmad “ära rikkunud” ning ka laseroperatsioon ei ole minu silmade puhul võimalik. See aga ei vastanud sugugi tõele. KSAs konsultatsioonil käies selgus, et vastunäidustusi protseduuriks ei ole ning minu kartused olid ekslikud. Seega soovitan protseduuri kahe käega ning julgustan ka kartuste korral ikkagi konsultatsioonile minna, sest protseduur on sõna otseses mõttes elumuutev!
- Mis tegevused on Sinu elus igapäevaselt paremad võrreldes selle ajaga kui lühinägelik olid?
Elu on palju lihtsam ka selle poolest, et ma ei pea kusagile minnes muretsema sellepärast, kas läätsekonteiner sai ikka kaasa või millal pean taas soetama uue paari läätsesid. Ma saan vabalt kanda päikeseprille. Ja mis eriti oluline, prillivaba elu on mind muutnud palju enesekindlamaks!
Oma kogemust jagab meiega ka Mads Michael Hastrup Nilsson, kes tutvustab ennast kui Eestis elavat taanlast, kellel on juba noorusest huvi olnud Eesti ja teiste Baltimaade vastu. Eestis on ta töötanud näiteks Taani saatkonnas, hetkel aga on tegev turisminduses, tutvustades Eestit välismaalastele. Vabal ajal naudib ta väga lugemist.
Mads Michael läbis laserprotseduuri siis, kui KSA Silmakeskuses tehti veel lõikega protseduure ehk LASIK protseduure. Protseduuri läbis ta 10 aastat tagasi, olles tollal 42-aastane. Ehkki parim vanusevahemik laserprotseduuri tegemiseks on 20-40-aastat, siis uurime, milline on Mads Michaeli nägemine täna ja kas ta on rahul, et protseduuri ette võttis!
- Kas täna on Sinu nägemine sama hea, kui pärast laserprotseduuri tegemist 2012. aastal?
- Kas sul on aastate jooksul mõni nägemisega seotud probleem ette tulnud? Kas mure lahenes?
Ei meenu, et midagi oleks olnud.
- Kas Sul on tänaseks päevaks ka lugemisprillid? Kui jah, siis millal see vajadus tekkis?
- Kas oled rahul, et laserprotseduuri ära tegid? Kas soovitaksid seda ka teistele?
- Mis tegevused on Sinu elus igapäevaselt paremad võrreldes selle ajaga kui lühinägelik olid?
