Miks pikaajalised kontaktläätsede kandjad otsustavad teha Flow laserprotseduuri?

23. oktoober 2019

Oleme KSA Silmakeskuse meeskonnaga täheldanud oma patsientide peal tendentsi, et paljud inimesed, kes on aastaid kandnud kontaktläätsesid, otsustavad ühel hetkel teha just nimelt Flow laserprotseduuri. Mispärast? Jagame teiega siinkohal nende peamisi vastuseid ja argumente.

 

Silmad ei kannata enam kontaktläätsesid. Olles aastaid kasutanud pea igapäevaselt kontaktläätsesid, võib ühel hetkel tekkida olukord, kus silmad ei kannata neid enam. See väljendub kipitamises, hõõrumistundes ja punetuses, mis kaovad, kui kontaktläätsed eemaldad või neid üldse ei kanna.

 

Elustiili muutus toob kaasa uued vajadused. Kontaktläätsed sobivad sageli teatud eluperioodil, aga kui toimuvad suuremad muutused, siis võib nende igapäevane kandmine osutuda äärmiselt tüütuks. Näiteks soojemasse kliimasse kolinud või lapse saanud inimesed on otsustanud kontaktläätsede ja prillide asemel teha hoopis Flow laserprotseduuri.
 

Silmad väsivad kiiresti. Mõned aastad võivad silmad kontaktläätsedega täitsa hakkama saada, aga ühel hetkel see tahes-tahtmata juhtub – silmad muutuvad kuivaks, väsinuks ja ka nägemine võib nendega halveneda. Põhjus on lihtne ja loogiline – kontaktläätsedega on silma niiskus- ja õhutasakaal häiritud.

 

Töökoha vahetus. Inimesed, kes peavad hommikust õhtuni arvutiekraani vaatama, tunnevad tihtipeale kiiremini kontaktläätsede kehva mõju silmadele. Vaid mõned tunnid kontaktläätsesid silmas hoides on nendega toimetulek veel võimalik, kuid päev läbi tööl olemine muutub keeruliseks, kui mitte võimatuks. Silmavalu, ebamugavuse ja kipituse asemel lahendavad nad oma nägemisprobleemid lõplikult Flow laserprotseduuriga.

 

Ujumine on väljakutse. Vahet pole, kas basseinis, meres või mõnes muus kohas ujumine on kontaktläätsede kandjatele igal juhul väljakutse. Lisaks ujumisele on sama raskendatud ka saunas käimine. Vesi ei tohi silma sattuda ja saun muudab läätsed kuivaks. Kontaktläätsed võivad ujudes või saunas hoopis välja kukkuda või kinni kleepuda. Ühesõnaga on jamamist nendega rohkem kui asi väärt.

 

Juhuslikud ööbimised on raskendatud. Filmiõhtu sõprade juures ei saa kontaktläätsede kandjatel pea kunagi sujuvalt mõnusaks ööbimiseks üle minna. Jah, tõsi, ainult siis, kui selle variandi peale on enne mõeldud ja konteiner ning vedelik ennatlikult kaasa võetud. Üldjuhul nii aga pole, mis tähendab, et magama peab kas kontaktläätsedega, need silmast eemaldama ja ära viskama või koju minema. Ükski variantidest ei tundu ahvatlev.

 

Pikad küüned segavad. Suur hulk meie klientidest on naisterahvad. Ja naised tahavad olla ilusad, kandes imelisi kunstküüsi. Paraku võib nendega olla aga tõeliselt ebamugav kontaktläätsesid silma panna ja neid sealt ära võtta. Ühel hetkel saab mõõt täis ja siis tuleb teha valik. Sageli osutub valituks ilu lisamine ehk nägemisprobleemist vabanemine Flow laserprotseduuriga.

 

Tüütu lisakohustus - säilivustähtaja jälgimine. Tundub väike asi, kuid patsiendid on meile jaganud, et tegelikult on päris koormav igapäevaselt tegeleda kontaktläätsede säilivuse jälgimisega. Peab eraldi kirja panema, millal paki avasid, millal tuleb uued osta ja kindlasti seda tegevust ka õigesti ajatama. Lisaks kontaktläätsedele on sama vaja teha ka vedelikuga. Kaua võib!

 

Pidev niisutavate tilkade ostmine väsitab. Tahes-tahtmata vajavad kontaktläätsede sage kandmine silmade niisutamist. See tähendab aga pidevat niisutavate tilkade ostmist, ka nende tähtaja ja säilivuse jälgimist, tilgutamist, meigi mitte laiali ajamise väljakutset ning ebavajalikku tähelepanu seoses silmade niisutamisega avalikus kohas.

 

Soodne alternatiiv ei taga 100% nägemisteravust. Inimesed, kes vajavad silinder kontaktläätsesid, peavad esitama eritellimuse. Toorilised kontaktläätsed on aga tunduvalt kallimad ja nii kasutatakse ikkagi sageli sfäärilisi. Jah, nii saab raha kokku hoida, kuid nägemisteravus pole 100 %.


Argumente, miks pikaajalised kontaktläätsede kandjad ühel hetkel Flow laserprotseduuri kasuks otsustavad, on veel palju. Tõime teieni meie patsientide ja 14-aasta pikkuse töökogemuse põhjal kuuldud-nähtud peamised põhjused. 
Kui tunned, et soovid elu nautida suurepärase nägemisega, ilma ebamugavusteta, siis esimese sammuna tule Flow 2.0 silmauuringule, et teada saada, kas oled sobilik laserprotseduuriks. Uuringule saad registreerida SIIN. 


 

Teemad

Tagid