Mida peab teadma reisimise ja silmade laserprotseduuri kohta?

20. jaanuar 2023
Pole midagi paremat kui murevabalt reisida ja oma väljateenitud puhkust täielikult nautida. Tihti võib aga lühinägelikkusest tingitud udune nägemine või prillide ja kontaktläätsede kandmine reisidel mitmeid väljakutseid esitada! Milline on reisimine enne silmade laserprotseduuri ning milline pärast? Millega peaks arvestama reisimise juures kui oled läbinud laserprotseduuri? Saa lähemalt teada järgnevast blogiartiklist!

Palusime oma põnevaid reisilugusid ja Flow 2.0 laserprotseduuri kogemust jagada meie armsal kliendil Andres Harjakul, kes on maailmarändur ja elukestev õppija. Ta on oma 29-eluaasta jooksul muljetavaldavalt palju ringi reisinud ja maailma näinud. Hiljuti otsustas ta oma elus uue lehekülje pöörata ning asus omandama teist kõrgharidust Belgia ülikoolis rahvusvahelise ärijuhtimise ja kaubanduse erialal. Praegu veedab ta oma vahetussemestrit eksootilises Mehhikos ning igal võimalusel armastab ta avastada uusi riike ja looduses ringi rännata.


 
Mis Sind reisimise juures võlub?
 
Mulle meeletult meeldib maailma erinevaid nurki ja värvikirevust avastada. Eriti armastan ma lopsaka loodusega mägistes piirkondades matkata ning uudistada sealset floorat ja faunat. Usun, et elu on mõeldud kogemiseks ja imetlemiseks ning seda ma ka täiel rinnal teen! Praeguseks hetkeks olen kõikides maailmajagudes peale Antarktika jala maha pannud ning pean tunnistama, et avastamisjanu aina suureneb!
 
Milline on olnud aga Sinu kõige meeldejäävam reis ja miks?
 
Kõige vägevam kogemus pärineb Austraaliast, kus vahepeal oli tunne nagu oleksin teisel planeedil. Veetsin aasta Austraalia läänerannikul ning tegin elu pikima autosõidu mööda rahvusparke, jõudes välja põhjarannikule. Kogu loodus ja loomastik on seal täiesti erinev kõigest sellest, mida ma kuskil mujal näinud olen. Ühel hetkel kohtad julgelt ringi hüppavaid kukkurloomasid, teisel hetkel teed koos sõbralikult naeratavate quokkadega selfiet ja peagi sulistad põlvesügavuses vees koos raidega, kes uudishimulikult jalgu paitavad ning suhelda soovivad. Iga päev nägin seal midagi, mida varem näinud ei olnud ning iga sõidetud 100 kilomeetriga, algas täiesti uus loodusvöönd. Oli täiesti imeline kogemus, mida kõigile soojalt soovitan!


 
Millega pidid arvestama enne reisile minekut siis, kui veel lühinägelik olid?
 
Mulle pole kunagi prillide kandmine meeldinud ja kontaktläätsede kandmisega ei õnnestunud mul hakkama saada, seega reisides olid mul prillid alati kaasas. Kui päikesepaistelistes riikides reisisin, siis kandsin pigem päikeseprille, mis polnud optilised. Vahel juhtus ka nii, et pidingi kandma kahte paari prille üksteises peal, aga seda tegin pigem harva, kuna tundsin ennast niimoodi liiga tobedalt. Ehk enamasti kõndisin ringi ilma prillideta ja uduse pilguga, mis tähendas, et päris palju ilu jäi nägemata. Enam ei kujutaks ma sellist olukorda isegi ette!
 
Millised olid peamised ebamugavused prillidega reisimise juures?
 
Prillid segasid mind ikka pidevalt ja seetõttu otsustasin neid mitte kanda ja lihtsalt uduse nägemisega olla, mis loomulikult polnud kaugeltki hea lahendus.

Tihti oli tüütu ka pidev prilliklaaside määrdumine või uduseks minemine ning nende pidev lapiga puhastamine. Vahel nägin seetõttu isegi vähem kui oma uduse pilguga, eriti külmas kliimas sooja tuppa tulles või niiskemas kliimas džunglis möllates.

Üpris ebamugav oli ka uduse pilguga merre ujuma minek ja või snorgeldamine, kuna ka siis nägin selgelt vaid lühikese distantsi taha. Üldiselt on ikkagi väsitav reisida ja elu nautida, kui pidevalt tunned kerget ebamugavust ning ei saa 100 % hetkes olla.


 
Kas vahel tuli lühinägelikkuse tõttu ette ka piinlikuid või naljakaid hetki?
 
Kuna olin jonnakas ja ei tahtnud väga prille kanda, siis päris mitu korda juhtus seda klassikalist lugu, et ajasin sõbrad sassi ja istusin valesse lauda või tervitasin kaugelt võhivõõraid. See oli ühest küljest naljakas ja ilmselt jätsin endast nii mõnelgi korral väga sõbraliku mulje. Teisalt, vahel ikka oli piinlik ka, kui inimesed nähtavalt ära kohkusid. Samas tuli see kasuks suhtlemisoskusele, sest teinekord tuli kiiresti mõni lugu välja mõelda või jätta mulje, et tahtsingi lihtsalt tutvust teha!
 
Miks otsustasid silmade laserprotseduurile tulla? Mis andis Sulle viimase tõuke?
 
Ma ei suutnud kunagi prillidega ära harjuda – mul oli pidevalt ebamugav, prillid olid tüütud ja tekitasid paljudes olukordades frustratsiooni. Võib-olla oleks elu olnud mugavam kontaktläätsedega, kuid need lihtsalt ei olnud minu jaoks. Mitmeid kordi proovisin läätsesid silma panna, maadlesin nendega üle tunni, kuniks silmad olid punased. Pärast mitmeid katseid ka loobusin.
 
Viimaseks tõukeks oligi see, et rändasin palju ringi ning tahtsin elu ilu näha! Mind väsitas ära, kui ebakvaliteetne mu pilt pidevalt oli ja sellepärast otsustasingi selle elumuutva Flow 2.0 laserprotseduuri lihtsalt ära teha.


 
Mis on reisimise juures, ja ka elus üldiselt, muutunud pärast seda kui nägemise korda tegid?
 
Ma ütleks, et silmade laserprotseduur on olnud minu elu parim investeering. Näen teravalt kui kotkas ja ma ei tea, kas reaalselt ongi mu nägemine teravam kui tavanägijatel, või on asi lihtsalt selles, et olen nüüd kogenud suurt kontrasti normaalse ja uduse nägemise vahel. Märkan väikseid detaile paremini ja kiiremini ning hämaras on pilk just eriti terav. Selline tunne on, nagu oleks odava seebikaamera vahetanud tipptasemel profikaamera vastu - pilt on üliterav.  
 
Ja kuigi mul on tänaseks laserprotseduurist möödas juba üle nelja aasta, siis endiselt tuleb aeg-ajalt naeratus suule selle tõttu, kui hea on olla suurepärase nägemisega ning näha elu ja looduse ilu kogu selle võimsuses. Elu on kogemiseks ja nautimiseks ning mina soovitan soojalt oma nägemine korda teha, et vaadata maailma selge pilguga!
 

Mida on oluline teada reisimise ja Flow 2.0 laserprotseduuri kohta? Kas pärast laserprotseduuri tegemist on piiranguid? Kas tohib lennata ja millega peab veel arvestama? Järgnevalt toome välja meie klientide kõige populaarsemad küsimused ja anname neile ka vastused!

Millised piirangud on pärast laserprotseduuri tegemist?

 
Pärast Flow 2.0 laserprotseduuri peab võtma vähemalt ühe nädala rahulikuks taastumiseks. Seitsme päeva jooksul on ka mõned piiranguid, millest tuleb kindlasti kinni pidada. Taastumisnädalal ei tohi juhtida mootorsõidukeid, teha intensiivset trenni, käia saunas ega ujumas. 
 
Näiteks rannapuhkust pole mõistlik taastumise ajaks planeerida – esiteks, kuna siis peab jääma kõrvale veemõnudest ning teiseks, võivad silmad olla taastumise perioodil väga valgustundlikud, mistõttu on ere päikesevalgus tõenäoliselt sinu silmadele ebamugav. Seega soovitame rahulikult kodus ära taastuda ja pärast seda reisile minna, kuna 7 päeva möödudes võid taas oma tavapärase elurütmiga jätkata.
 
Kas pärast laserprotseduuri võib lennata?
 
KSA Silmakeskuses on Flow 2.0 laserprotseduuril käinud mitmed kliendid, kes on pidanud pärast laserprotseduuri tegemist lennuki peale minema. Lendamine pärast laserprotseduuri on lubatud. Meeles tuleb pidada seda, et silmi tuleb sellisel juhul iga 30 minuti tagant niisutada, sest lennukites on väga kuiv õhk.
 
Kas pärast silmade laseroperatsiooni võib sukelduda, mäkke ronida või langevarjuhüpet teha?
 
Flow 2.0 laserprotseduur on lõike- ja puutevaba, mis tähendab, et protseduuri käigus ei tehta silmale lõiget, vaid lihvitakse sarvkesta mõnikümmend mikromeetrit õhemaks. Nädala jooksul kasvab tagasi laserprotseduuri käigus eemaldatud sarvkesta pindmine epiteel ja siis on silm füüsilises mõttes täielikult paranenud. Nägemisteravus võib veel paari nädala jooksul kõikuda, kuid piiranguid elustiilile enam ei ole. Ehk pärast 7 päevast taastumisperioodi võib teha kõike, mida hing ihkab – olgu selleks Tais taipoksi trenni minek, Suurel Vallrahul sukeldumine või langevarjuga hüppamine.
 
Millega peab veel reisile minnes arvestama?
 
Kui soovid näiteks mõne nädala jooksul pärast laserprotseduuri reisima minna, siis on väga oluline arvestada sellega, et protseduuri järgselt on vaja tarvitada raviskeemi järgi mõningaid ravimeid ja silmatilkasid. Seega tasub kindlasti üle kontrollida, et need kohvrisse pakitud saaksid. Kui aga raviskeem on läbi saanud, siis saad kohvrit pakkida lihtsamini kui kunagi varem – ei pea muretsema prillide, kontaktläätsede, läätsevedeliku ja muude abivahendite pärast!
 
Teine soovitus on mõeldud kõigile – nii neile kes on läbinud laserprotseduuri, kui ka neile, kes seda teinud pole. Ehk reisile minnes (eriti päikesepaistelistesse ja troopilistesse riikidesse reisides) võiksid olemas olla kvaliteetsed päikeseprillid, mis silmi UV-kiirguse eest kaitsevad.
 
Ja kolmandaks – pärast silmade laserprotseduuri on võimalik puhkust nautida parema nägemisega kui kunagi varem. Naudi selgelt igat vaadet, detaili ja värvi! Jookse, uju, surfa, matka ja mis kõige olulisem, tee seda mugavalt!

Kui unistad samuti suurepärasest nägemisest, tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri aeg laserprotseduuri sobivusuuringule SIIN!