Mida kliendid kõige rohkem küsivad?

7. aprill 2021

Oleme aastate jooksul kokku puutunud tuhandete klientidega, kellest paljudel on enne silmauuringule ja laserprotseduurile tulekut täiendavaid küsimusi. Järgnevalt toome teieni sagedasemad küsimused silmade laserprotseduuri kohta, millele ka hea meelega vastused anname.

 

Kas ma tõesti ei tohi terve nädala jooksul pärast protseduuri lugeda, arvuti/telefoni ees olla ja telekat vaadata? Taastumise ajal on kõige olulisem silmadele puhkust anda. Lugemine ja vähene televiisori vaatamine ei ole keelatud, kuid ilmselt võivad need tegevused silmadele ebamugavad olla. Soovitame silmi minimaalselt pingutada ja hoolitseda selle eest, et need oleksid korralikult niisutatud.

 

Populaarne küsimus naistelt: kas enne opile tulekut peaksid olema lapsed sünnitatud ehk kas peale sünnitust võib nägemine halveneda? KSA Silmakeskuses tehakse laserprotseduure naistele ka enne seda, kui nad on sünnitanud ning laste olemasolu pole määraja, kas operatsiooni võib teha või mitte. Kuna laserprotseduurile eelnevalt ja järgnevalt kasutatakse ravimeid ning silmatilku, mis ei pruugi raseduse ja imetamise ajal sobida, siis on soovitatav protseduur läbida enne rasedust või pärast imetamise lõpetamist. Pikemalt saab selle teema kohta lugeda SIIT.

 

Kas klamber protseduuri ajal on ebamugav? Enne protseduuri tilgutatakse silmadele põletikuvastaseid ja tuimestavaid tilku. Protseduuri ajaks silmadele paigaldatav klamber võib pisut ebamugavust tekitada, kuid enamikele kliendile ei ole see üldse tuntav.

 

Kas kaitseläätsed on ebamugavad, eriti kui neid peab ka magades kandma? Pärast protseduuri asetatakse silmadele spetsiaalsed üliõhukesed hapnikku läbilaskvad kontaktläätsed, mille all silmad taastuvad. Läätsed eemaldatakse 6-7 päeva möödudes. Üldjuhul ei tekita kaitseläätsed ebamugavust. Oluline on silmi niisutada ja mitte hõõruda. 

 

Kas ripsmepikendused võivad segada? Ripsmepikenduste kandmine silmauuringuid ja laserprotseduuri ei sega. Küll aga ei tohi protseduurijärgselt kaitseläätsede kandmise ajal käia ripsmehoolduses. Protseduuri päeval ei ole soovitatav kasutada näol ja silmadel kosmeetikat, ega ka juukselakki või -vahtu, habemeajamisvedelikku ning parfüümi. Silmameik tuleks eemalda vähemalt 24 tundi enne protseduuri.

 

Kas ma näen pärast protseduuri piisavalt, et ise koju minna? Kas keegi peab kaasa tulema ja käest kinni hoidma? Vahetult pärast protseduuri võib nägemisteravus suhteliselt hea või kergelt udune olla. Autojuhtimist me siiski ei soovita. KSA Silmakeskus pakub äsja protseduuri läbinutele Tallinna piires tasuta taksotransporti või soovitame järele kutsuda pereliikme/sõbra, kes sõidutada saaks.
 



Loodetavasti andis artikkel mõningaid vastuseid neile, kes tunnevad huvi silmade laserprotseduuri vastu. Kui sul on täiendavaid küsimusi, siis soovitame kirjutada aadressil info@ksa.ee või helistada numbril 644 5060.

Kui aga soovid teada, kas oled sobilik miinusprillidest vabanemiseks, siis tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri uuringule SIIN. Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!