Mari-Ann Ploompuu: “Ma ei osanud oodata, et muutus nii suureks kujuneb!”

4. juuni 2021

KSA Silmakeskuses käis Flow 2.0 laserprotseduuril särasilmne ja aktiivse elustiiliga Mari-Ann Ploompuu, kes on aastaid jalgpallimängu ja noorte treenimisega tegelenud. Hetkel on tema hobideks jooga, jooksmine ja lugemine. Oma aktiivse elustiili tõttu oli Mari-Ann regulaarne kontaktläätsekandja ning prille kandis ta pigem harva. Sellegipoolest oli kogu “läätsemajandus” tüütu ja käesoleva aasta alguses avanes tal ootamatult võimalus tulla silmauuringule.

 

Seigad läätsedega panid proovile

Tegevsportlase ja treeneritöö aegadel tuli laagriteks või pikemateks võistlusteks läätsesid alati igaks juhuks topeltkoguses ette tellida. Siiski tuli ette ka olukordi, mil läätsekonteiner või -vedelik maha ununes, mistõttu pidi “loovalt” lähenema – näiteks läätsed silmas magama. See aga oli üpris ebamugav ega pole silmadele hea. Üks meeldejäävamaid seikasi on ajast, mil Mari-Ann veel väravavahina tegutses – sportlane pidi võistkonna treeningul täiesti tavapärases olukorras mängijate jalgade juurde palli järele “sukelduma”. Saades väikse löögi vastu pead, tuli üks lääts silmast välja ja teine läks kortsu. Nii ta siis väljakul trenni lõpuni halva nägemisega oli, proovides tunnetada kus on pall ja kus trennikaaslased. See tundub tagantjärele päris humoorikana, ent tol hetkel oli olukord Mari-Anni jaoks äärmiselt häiriv ja proovile panev.

 

Usaldus protsessi vastu

Soov nägemist korrigeerida oli aktuaalne juba paar aastat. Eelmisel suvel käis Mari-Anni õde laserprotseduuril, kelle positiivne kogemus innustas samuti protseduuri ära tegema. Käesoleva aasta alguses, mil Mari-Ann lähikontaktsena isolatsiooni oli määratud, tuli täiesti ootamatult mõte, et nüüd saab ta ka silmauuringuks vajaliku 10-päevase läätsepausi teha ja seejärel uuringule minna. Ilma selleta elustiil kümmet päeva pausiks ei võimaldanud.

Kuna KSA personal on Mari-Anni sõnul imeline, siis tundis ta end protseduuri päeval väga turvaliselt ja mõnusalt. Kogu vastuvõtt kliinikus oli ladusalt ja läbipaistvalt korraldatud, mistõttu ei tekkinud ebakindlust ega ühtki küsimust. Patsiendina sai ta keskenduda iseendale ja usaldadas täielikult protsessi. Protseduurijärgselt oli üllatus suur, et kõik nii ruttu läks. Opilaualt püsti tõustes hakkas ta harjumusest prille ette panema, mis valmistas talle ja dr Ants Haavelile suurt nalja. Teadmine, et neid enam vaja ei lähe, oli aga nii hea!

Taastumise perioodil olid teine ja kolmas päev kõige raskemad, kuid sellest oli Mari-Ann juba eelnevalt teadlik. Suurt rolli mängis ka protseduurijärgne teenindus, olukorral silma peal hoidmine ja turvatunde tagamine. Tavarutiini sai hakata naasma pärast esimest nädalat ning alates 10-ndast päevast oli elu juba täiesti normaalses rütmis.

 

Elu pärast Flow'd

Väljas liikumine on saanud nüüdseks hoopis teise tähenduse. Kõik tundub palju selgem, värvilisem ja ilusam. “Paar nädalat pärast protseduuri sõitsime elukaaslasega linnast välja. Kui maanteed ümbritsesid põllud ja metsad, palusin auto seisma jätta, et näidata talle puid! Olin vaimustuses et ma näen täiesti eraldiseisvaid puid. Varasemalt oli mets eemalt vaadates ühtlane kogu. Esimene reaktsioon oli mega! Kevade poole kogesin sarnast efekti, mil puudele hakkasid vaikselt lehed tulema!” sõnas ta.

Kui uurisime, mida öelda inimestele, kes unistavad laserprotseduurist, saime vastuseks: “Elu muutub pärast protseduuri palju täisväärtuslikumaks. Ma ei osanud oodata, et muutus nii suureks kujuneb! Mängisin tihti mõttega, et mida nooremas eas protseduuri teen, seda kauem saan täisväärtuslikku elu kogeda. Olen aastaid proovinud praktiseerida siin ja praegu hetkes viibimist ning protseduurijärgselt on sellel ka palju erilisem võlu.”

 

Kui soovid teada, kas oled sobilik miinusprillidest vabanemiseks, siis tule esimese sammuna Flow 2.0 silmauuringule. Registreeri uuringule SIIN! Sind ootab lisaks ülipõhjalikule silmauuringule optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär!