Maldiividelt Eestisse prillidest vabanema!

7. september 2020
Miks peaks Maldiividel elav ning üle maailma pidevalt ringi rändav diplomaat tegema oma silmade korrigeerimise protseduuri just Eestis ning KSA Silmakeskuses? Sellele ja paljudele muudele huvitavatele küsimustele saime vastuse meie põnevalt patsiendilt Najwalt.

Najwa on inspireeriv naisterahvas nii oma oleku, tegevuste kui elustiili poolest. Ta on aastaid töötanud diplomaadina Maldiivide Välisministeeriumis ning Maldiivide välisesindustes üle kogu maailma. Pole palju neid riike, kus ta reisinud pole ja samal ajal on rohkelt neid maid, kus ta lisaks reisimisele lausa elanud on. “India, Nepaal, Hiina, mitmed Aasia riigid,” loetleb Najwa oma eksootilisi elukohti. Hetkel on tema kodubaasiks Ameerika suurlinn New York, kus ta töötab Maldiivide välismissioonil Ühendatud Rahvaste Organisatsioonis (ÜROs). Just sinna ta pärast Eestis olemist ka naaseb.


 Soolajärvel Boliivias

Aga mida teeb nii rahvusvahelist elu elav naine meie pisikeses Eestis?
 
Põnevate kokkusattumuste jadas kohtas Najwa umbes 10 aastat tagasi tööülesandeid täites Eestist pärit sümpaatset noormeest, kes oli samuti diplomaat. Mõned aastad hiljem said neist abikaasad. Kuigi suurema osa ajast elab paar välismaal, siis Eestit püütakse väisata vähemalt korra aastas.
 
“Tavaliselt võtame koos abikaasaga kaks-kolm nädalat puhkust, mil Eestis aeg täitsa maha võtta. Naudime siinseid metsi, rabasid, marju ja loodust,” tutvustab Najwa nende traditsioone. Kuna naine oli juba pikalt unistanud nägemise korrigeerimisest ja prillivabast elust, siis otsustati ühendada puhkus investeeringuga elukvaliteedi tõstmisesse.


Minnewaska, USA 

Kuigi naisel oli võimalus silmad korda teha ükskõik, kus mujal maailmas, siis tundus Najwa sõnul KSA Silmakeskus kõige usaldusväärsem, personaalsem ja ka mugavam. Najwa abikaasa tegi oma silmad umbes kümme aastat tagasi KSA Silmakeskuses korda ning on endiselt tulemuse ja nägemisega väga rahul. Seega oli usaldus KSA vastu juba olemas ning kui laserprotseduuriks sobivusuuring läbitud ja “roheline tuli” saadud, siis kaua ei oodatud. Puhkusest jagus nii uuringuks, protseduuriks kui ka taastumiseks.
 
“Ma olin nii kaua oodanud, et saaks mugavamalt ja mõnusamalt reisida, matkata ja ujuda!” õhkab Najwa rahulolevalt. Nimelt on ta suur loodusesõber ning Maldiividele omaselt veedab ta suure osa oma vabast ajast kas looduses või ookeanis - matkates, hingematvalt kauneid vaateid nautides, snorgeldades, sukeldudes ja muid veespordialasid harrastades. Ja ilmselgelt on nii sportida, reisida kui ka looduses olla  terava ja selge nägemisega märksa nauditavam!


Everest, Nepal 

Mis Eesti juures kõige rohkem meeldib?
 
Kui küsisime, et mis talle Eesti juures kõige rohkem meeldib, siis ütles Najwa esimese asjana roheline loodus. “Maldiividel näen põhiliselt sinist ookeani, mistõttu on teie sügavroheline suvine loodus midagi erilist!” ütleb Najwa ja lisab, et erilisena tunduvad talle ka meie rabad ja metsad ning koduaedades kasvavad vitamiinipommidest marjad. Lisaks mainis ta ära, kui lihtne on Eestis elada - paberimajandus ja erinevad igapäevategevused saavad tänu digimaailmale tehtud kiirelt ja lihtsalt. “Isegi Maldiividel, mis on minu kodumaa, võtavad paljud toimingud mul kõvasti rohkem aega ja närve kui siin!”
 
Kas elu on Maldiividel kui paradiisis?
 
Aga kas elu Maldiividel on tõesti selline, nagu üks eestlane ette kujutab - pidev troopiline soojus, läbipaistev ja helesinine ookeanivesi, valged liivarannad ja kaardus palmipuud? Jah, just täpselt selline see olevat, kinnitab Najwa. “Aastaringselt on Maldiividel võimalik nautida suurt suve, sekka ka lühikest vihmaperioodi. Üldiselt ei pea kunagi muretsema, mis ilm on või mida selga panna, suvine garderoob sobib kogu aeg,” muigab Najwa, vihjates Eesti muutlikule ilmale.
 
Meil oli taas rõõm kohata KSAs niivõrd inspireerivat inimest ja loodame siiralt, et pärast nägemise korda saamist naudib Najwa veelgi enam reisimist ja uute maade ning kultuuride avastamist!


Ari Atoll, Maldiivid

Teemad

Tagid