Lastearst Paul Thomas gripivaktsiinist

1. november 2017

Lastearst Paul Thomas gripivaktsiinist

Kas gripivaktsiin on ohutu? 

Kuna vaktsiinide koostist muudetakse igal aastal, on gripivaktsiinide ohutust keeruline hinnata ja pikaajalisi ohutusuuringuid tehakse harva. Kindlasti tuleks küsida ühte ravimidoosi, et vältida kokkupuudet elavhõbedaga. Mitmikdoosid sisaldavad 25 mikrogrammi elavhõbedat, mis pole kindlasti mitte ohutu. Nasaalne FluMist on elusviirus, mis on ohtlik lastele, kelle immuunsüsteem pole veel väga tugev. Elusviirust sisaldavad gripivaktsiinid varjavad viirust, mis tähendab, et elusviirus püsib hiljuti vaktsineeritud lapse või täiskasvanu kehavedelikes veel mõnda aega pärast vaktsiinisüsti saamist. 

 

Kas gripivaktsiinid on tõhusad?

Gripivaktsiinide tõhusus varieerub aastast aastasse. Kuna me ei saa täpselt ennustada, millised gripivormid järgmisena tekivad, on tegemist ühe kõige vähem tõhusa vaktsiiniga. 

 

Kas kuuekuune laps ikka vajab gripivaktsiini?

Igal aastal kulutavad ravimifirmad gripihooajal tohutuid summasid, et veenda ameeriklasi gripisüsti tegema. Reklaamid on üleval nii toidupoes kui apteegis, ajalehes, veebis, õhtustes uudistes ja isegi lennujaamas. Pean tunnistama, et ma ei kiida sellist kasumit teenivate ettevõtete järelejätmatut ja agressiivset reklaami heaks ning ma ei usu, et ravimifirmad on seda tehes huvitatud eelkõige rahva tervisest. Vaatamata valitsuse soovitustele, mille järgi peaks iga laps gripivaktsiini saama, ei ole see kõigis osariikides kohustuslik. Mina soovitan gripivaktsiini ainult lastele, kellel on tõsised terviseprobleemid ja astma ning kelle jaoks võib grippi haigestumine lõppeda surmaga, aga mitte tugeva immuunsussüsteemiga lastele. 

Minu praksises otsustab umbes veerand perekondi lastele gripivaktsiini süstida ja seda võimalust kasutab ka suur osa mu töötajatest, mida ma neile ka soovitan. Huvitav on siinkohal, et aastate jooksul pole need õed, kes gripivaktsiinist loobusid (vaatamata minu soovitustele), siiski grippi haigestunud. Tugev immuunsussüsteem paistab olevat sama tõhus või isegi tõhusam kui vaktsiin. 

Teie lastearst ei pruugi teada, et igal aastal Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskuse (CDC) välja kuulutatud hinnanguline gripijuhtude arv ei hõlma ainult testimise teel kindlaks tehtud gripijuhte, vaid kõiki gripisarnaseid haigusjuhte. Kuna arstid testivad harva gripilaadsete sümptomitega lapsi, pole võimalik grippi muudest viirustest eristada. Ent meie oma praksises testime alati gripikahtlusega lapsi ja oleme leidnud, et gripp esineb vaid 20  % testitutest. Minu prakises, kus on 11 000 last ja kellest kõigest 10  % on gripi vastu vaktsineeritud, näeme igal aastal vähem kui 20 kinnitatud gripijuhtu. 

Viimase kaheksa aasta jooksul pole me pidanud ühtki last gripi tõttu haiglasse sisse kirjutama. Suuremat osa gripilaadsetest haigustest ei põhjusta gripiviirus, mille eest need vaktsiinid peaksid meid kaitsma, vaid muud viirused. Nagu ütles mu Long Islandil asuvas erapraksises töötav kolleeg Lawrence Palevsky oma hiljuti antud intervjuus: „Inimesed ei mõista, et gripi sarnast haigust ei põhjusta gripiviirus... Lihtsalt eeldatakse, et kui kellelgi on gripi sarnane haigus, siis seda põhjustab gripiviirus”. 

Gripivaktsiini toime varieerub suuresti ja tihtilugu on see ebatõhus. Neil aastatel, mil vaktsiinides sisalduv viirus ei kattu grippi põhjustava viirusega, võib vaktsiinide tõhusus olla kõigest 10  %. CDC andmetel jääbki vaktsiinide üldine tõhusus vahemikku 10–60  %. 2015. aastal Ühendkuningriigi, USA ja Hiina uurijate läbi viidud uuringust selgus, et lapsed põevad gripist põhjustatud viirust vaid kord iga kahe aasta tagant ja üle 30-aastased põevad grippi ainult kord iga kümne aasta tagant. 

Lisaks gripivaktsiinide madalale tõhususele kerkib pooleaastase imiku või väikelapse vaktsineerimisel ka ohutuse küsimus. Esimesel aastal, kui imikut gripi vastu vaktsineeritakse, soovitab CDC teha kuuajase vahega kaks gripisüsti, kuigi teaduslikult pole kindlaks tehtud, kas see soovitus on ikka lastele ohutu. Vajame uuringuid, mis käsitleksid riske, kasu ja pikaajalist mõju tervisele, kui lapsi ühe kuu jooksul kaks korda süstitakse. Samuti vajame uuringuid, mis võrdleksid vaktsineerimata ja vaktsineeritud laste tervist, nagu ka valikuliselt vaktsineeritud laste ja kõiki vaktsiinisüste saanud laste tervist. Arvestades gripivaktsiini madalat toimet, selleks et ära hoida üks gripijuhtum, on vaja vaktsineerida 100 inimest ja võimalikke pikaajalisi kõrvalmõjusid, arvan, et tark tegu on sellest loobuda. Ent jätan selle valiku siiski vanemate otsustada.

Toonitan kõikidele lapsevanematele, et nad hariks end vaktsiinide teemal ja et nad ei laseks teha ühtegi vaktsiini endale ega oma lapsele, enne kui nad on teinud teadliku otsuse. Lapsevanemad olgu valmis tugevaks arstide poolseks psühholoogiliseks surveks nii sünnitusmajas kui ka hilisemates tervisekontrollides.  Vaktsineerimisega ei ole reeglina kunagi kiiret, kui ema ei kuulu riskigruppi ja laps on emaga kodus. Soovitan vaktsineerida väga valikuliselt (vältige kombineeritud vaktsiine, kuna need on kõige ohtlikumad ning nende kohta pole tehtud ohutusuuringuid) ja reeglina mitte alustada vaktsineerimisega enne, kui laps saab 3-aastaseks.

21. sajandil peavad patsendid olema teadlikud, et sageli on arstid ravimitööstusega ühes paadis ja patsientide huvid võivad olla teisejärgulised. Tihti esineb arstidel kõrgendatud motivatsioon kindlustuse poolt makstava kompensatsiooniplaaniga seoses, sest Ameerikas tasutakse arstile keskmiselt 400 dollarit iga vaktsineeritud lapse eest. 80  % ameerika pediaatrite sissetulekutest on otseselt või kaudselt vaktsineerimisprogrammiga seotud.

Paljud ameeriklased ei tea, et alates 1986. aastast nii vaktsiinitootjad kui ka arstid on täielikult vaktsiinivigastustest põhjustatud vastutusest vabastatud ja vaktsiiniohvrite juhtumeid arutatakse riigipoolt asutatud vaktsiinikohtus, kuhu jõuab hinnanguliselt vaid 1  % kahjunõuetest. Vaktsiinikohtu poolt on tasutud kahjutasudena üle 3,7 miljardit dollarit maksumaksja raha ja see summa ei süsti meile selle ravimigrupi ohutusse just väga palju enesekindlust.  

Ameerikas on  1 miljon autistliku (aju kahjustusega) last ja seitse Ameerika ema kümnest seostab oma lapse autismi otseselt sellele eelnenud vaktsineerimisega.

Kasvamas on põlvkond, kes hinnanguliselt elab vähem kui nende vanemad. Meie laste hulgas vohavad allergiad, psühhiaatrilised haigused, astma, diabeet, südameveresoonkonna haigused, rasvumine, pahaloomulised kasvajad. 51  % ameerika noortest omab mõne kroonilise haiguse diagnoosi, samas on tegemist kõige vaktsineerituma grupiga läbi inimkonna ajaloo.

Dr. Thomas soovitab:
1. Lugeda läbi tema 2016. aastal ilmunud raamat "The Vaccine-Friendly Plan: Dr. Paul's Safe and Effective Approach to Immunity and Health-from Pregnancy Through Your Child's Teen Years"
2. Vaadata 7 osalist harivat dokumentaalsarja “The Truth About Vaccines”, mida saate vaadata internetis tasuta, kus esinevad paljud parimad eksperdid ja kogemustega arstid;
3. Ühineda tema Facebooki lehega www.facebook.com/DrPaulThomasMDSamal teemal:
1. Cochrane Collaboration" Vaccines to prevent influenza in healthy adults"
2. Cochrane Collaboration: Flu Vaccines of No Benefit
3. Perearst Karmen Joller: inimene peab ise ka selle peale tulema, et ta vajab vaktsineerimist
4. Lastearst Eda Tamm: vaktsineerimisest keeldujad on antroposoofilise eluviisiga inimesed, kes sünnitavad kodus küünlavalgel
5. "4250  % Increase in Fetal Deaths Reported to VAERS After Flu Shot Given to Pregnant Women"
6."Blue Cross Blue Shield"pays your doctor a $ 40,000 bonus for fully vaccinating 100 patients under the age of two
7. Kuulo Kutsar " Vaktsiinid ja vaktsineermine. Vaktsineerija käsiraamat" 
8. "Miller's Review of Critical Vaccine Studies: 400 Important Scientific Papers Summarized for Parents and Researchers"
9. Health Resources and Services Administration" Vaccine Injury Compensation Data"
10. "People for Informed Consent"
11. " The Amish, who don’t get vaccinated, rarely get autism, cancer, or heart disease – coincidence?"
12.  Sweden Decides NO Mandatory Vaccinations
13. Dr. Diana Ingerainen | Vaktsineerimissoovitus üksi ei veena
14. Prof. Dr. Galina Tshervonskaja filmis "Immuniseerimine Venemaal"
15. Dr. Margus Punab : Vaktsineerimine ja eetika
16. Dangerous Doctor: Media Vaccine Promoter has Huge Conflict of Interests
17. Ainult 15  % "grippi haigestumistest " on tegelikult põhjustatud gripi viiruse poolt.
18.
 Peeter Proos'i film " Vaktsineerida!?! - Sest Sina Otsustad...", Eesti
19. Why the flu vaccine will never work: Experts reveal how the virus “mutates annually” into something new​.
20. "48 teadusartiklit gripivaktsiini tõsiste kõrvalmõjude kohta" , US National Library of Medicine
21. Ameerika Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (CDC) teatab arstidele, et gripivaktsineerimine esimesel trimestril põhjustab raseduse katkemisi. 
22. " Teadusuuring selgitab. Miks hooajaline H3N2 vaktsiin on madala effektiivsusega?"
23. November 2017- Austraalia peatas ajutiselt kogu riigis gripivaktsiiniprogrammi, kuna 23 väikelast hospitaliseeriti krampidega haiglasse.
24. Ajakiri "Vaccine" teadusuuring toob välja, et hooajalise gripivaktsiini saanud naistel esineb kuni 700. % enam iseeneslikke raseduse katkemisi võrreldes vaktsineerimata naistega.
25. Immunity Education: "Kas teie laps saab liiga palju alumiiniumi?"
26. Teadlane, kes on uurinud alumiiniumi 30 aastat:"Süstitav alumiinium on inimesele toksiline ükskõik, mis koguses."
27. Postimehe päevaintervjuu/ Epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar: "Alumiinium ja elavhõbe vaktsiinides on lapsele ja täiskasvanule täiesti ohutud."

Pressikonverents " Robert De Niro & Robert F Kennedy Jr. pakuvad 100 tuhat dollarit sellele, kes toob neile kasvõi ühe teadusuuringu, kus on tõestatud, et elavhõbe vaktsiinides on ohutu."