Kui kiiresti taastuvad inimesed Flow protseduurist?

24. mai 2017
Inimesed küsivad, kui kiiresti toimub Flow protseduurist taastume?
Meie vastus on järgmine: "Kõik oleneb konkreetsest inimesest, patsiendi soost ja miinuse suurusest". 

Taastumise tavatempo, mida patsientidele enne protseduuri tutvustame, on selline:
 
  • Vahetult peale protseduuri:  nägemisteravus 0,5 ehk 20/40 ehk 50  % nägemisteravustabelile
  • 1. nädal peale protseduuri:  nägemisteravus 0,79 ehk 20/25ehk 70  % nägemisteravustabelile
  • 1. kuu  peale protseduuri:  nägemisteravus 1.0 ehk 20/20 ehk 100  % nägemisteravustabelile
  • 3. kuud peale protseduuri:  nägemisteravus 1.26 ehk 20/15 ehk 120  % nägemisteravustabelile

100  % ehk 20/20 rida on maagilise tähendusega, sest kui meie kliendid hakkavad seda rida umbes 2-3 nädalal peale protseduuri nägema, toimib see neile kui oopium s.t. nad muutuvad väga rahulolevaks ja rõõmsaks.

1. nädal peale protseduuri lõppevad kõik elustiili priirangud, see tähendab, et soovi korral saate minna langevarjuga hüppama, SPA-sse, spordisaali või matkata Brasiilia vihmametsades. Samas tuleb arvestada, et pikemaajaline raamatute lugemine või tundide kaupa arvuti taga istumine on esimesel paaril nädala pisut raskendatud, kuid soovi korral siiski täiesti võimalik. Just Flow protseduurijärgne kiire aktiivsesse ellu tagasipöördumine on üks suurimad positiivseid külgi, miks kliendid KSA-d  armastavad.

Sellises tempos taastub 90  % KSA Silmakeskuse Flow 2.0 laserprotseduuri klientidest.

Toome kolm näidet:
 
  • Esiteks, meie hea kolleeg, optometrist Ave, tuli tööle 7. päeva peale Flow prtotseduuri läbimist. Tema nägemisteravus selleks päevaks oli 70  %, tuju oli hea ja töötegemine sujus hästi; 
  • Teiseks, meie patsient Heleni, kellel oli miinus enne protseduuri ca -6 D, taastumine võttis aega pikemalt, tuli oodata ligi kolm kuud enne kui patsient saavutas 120  %-lise nägemisteravuse. Taolisi pikalt taastuvaid patsiente on tulnud kõikide aastate jooksul kokku lugeda väga vähe, vaid kahe käe sõrmedel;
  • Kolmas näide on Margot, kellel oli protseduur tänaseks 1 kuu tagasi, miinus enne protseduuri ca -8D. Tema nägemisteravus on mõlema silmaga eraldi 126  % ja kahe silmaga kokku lausa 158  %. Piltlikult öeldes näeb see noor naine juba läbi seina ning Margoti sõnul oli tema nägemine heas fookuses juba 1,5 nädala peale protseduuri.

Inimesed on erinevad ja seepärast ka taastumisaeg võib pisut varieeruda, kuid reeglina taastuvad Flow 2.0 protseduuri kliendid meiepoolt eelpool mainitud tempos. Väikeste miinustega kliendid saavutavad 100   % nägemise väga lühikese aja jooksul, samas suuremate kui -6 dioptit prille omanud kliendid taastuvad reeglina 1-2 nädalat kauem. Huvitav on ka veel fakt, et mehed taastuvad Flow protseduurist kiiremini, kui naised.

Samal teemal:
Flow laserprotseduur
Optometrist Ave Jõgibert
Visual acuity / Wikipedia