KSA pesamuna – teadmistehimuline optometrist Irina Baranova

15. märts 2018

Irina Baranova ei suutnud uskuda oma õnne, kui ta juba ülikooliõpingute ajal KSA Silmakeskusesse tööle sai. Tänaseks on kool läbi, kuid kirg ja entusiasm optomeetria vastu kasvavad iga päev.

Gümnaasiumi lõpus ei teadnud Irina veel täpselt, mida õppima soovib minna. Teadis ainult, et tahab omandada nn päris eriala, mitte midagi liiga teoreetilist ja üldist. Rakenduslik kõrgharidus sobis hästi ja nii otsustaski noor naine õppida optomeetriat. “Ma olin ka ise prillikandja ning see ala tundus põnev. Otseselt suurt huvi mul silmamaailma vastu enne õpingute alustamist polnud,” meenutab Irina.


Cum laudega lõpetamine

Õpingute ajal olukord muutus. Naine sai aru, et kõike, mida õpetatakse, läheb tulevikus vaja ning seetõttu oli ta teadmiste omandamises eriti põhjalik. Lisaks hakkas teda meditsiin üha rohkem ka huvitama. “Just see, et iga haigus on põhjustatud millestki. Tekivad sümptomid, järgneb ravi ja muutuste hindamine. Kogu see protsess on minu jaoks nii põnev!” õhkab Irina.

Kuigi oma olekult suhteliselt malbe ja rahulik, tunnistab ta julgelt, et oli koolis tõesti tubli: “Kui juba õpingud käsile võtsin, siis mõistsin, et pole mõtet loengus niisama istuda. Siht cum laudega lõpetada oli mul silme ees juba esimesel kursusel.” Ja nii ka läks – kuldmedal taskus saigi optomeetria eriala lõpetatud.


Teadmisi tuleb värskendada pidevalt

Paljud tema kursusekaaslased töötasid, nagu temagi, õpingute ajal prillipoes ja püüdsid sedasi ülikooliharidust rakendada. See jäi Irinale tihtipeale aga tuimaks ja üksluiseks, hoopis põnevam ja ambitsioonikam on töötada silmakliinikus või –keskuses. KSA Silmakeskus on optometristide seas üks unistuste tööandjaid, mistõttu oli Irina eriti õnnelik, kui ta juba kooli ajal siia tööle sai.

KSA kolleegid tõdevad, et Irina on küll kõige noorem ja vähemate kogemustega optometrist, kuid väga põhjalike ja värskete teadmistega. Seda kuuldes noor neiu punastab ja ütleb, et optomeetria õpingud on koolis läinud oluliselt põhjalikumaks ja tänu sellele on tema teadmised ka head. “Samas ma loen ja uurin palju lisaks ka praegu, igapäevatöö kõrval. Teadmisi peab pidevalt värskendama, sest muidu ununevad need ruttu,” teab ta. Dr. Haaveli kabineti raamaturiiul on Irina jaoks suur põnev maailm, sealt käib ta pidevalt raamatuid laenamas.
 

Kogu nägemine on naise jaoks muutunud aina põnevamaks. Mis juhtub nägemise ja silmadega erinevates situatsioonides ning eluetappides? Miks nägemine halveneb? Mismoodi on võimalik erinevate haiguste teke? “Need kõik on füüsikaliste tõdedega põhjendatavad. Aatomite õppimine on lihtsalt õppimine, kuid füüsika- ja optomeetria maailmas kehtivad seaduspärasused, mille järgi kõik toimub,” selgitab Irina entusiastlikult. Tänu põhjalikele teadmistele oskab ta ka klientide küsimustele väga loogilisi selgitusi anda ja neile mured ära seletada. “Kõikidele silmadele kehtivad samad reeglid, nendest tuleb lihtsalt aru saada. Paljud asjad on väga loogilised, kuid me ei mõtle nende peale!”

 

Inimeste elu muutub nii kiirelt

Värske optometristina naudib ta oma tööd iga päev. Naudib seda, et saab klientidega suhelda, palju ägedate inimestega tutvuda, omanimelist vormirõivast kanda, nii eesti, vene, inglise kui soome keeles suhelda ning Tallinna ja Tartu vahet sõita. “Ja loomulikult naudin seda masinaparki, mis KSA’s on. Koolis meil selliseid aparaate polnud ja seetõttu on need minu jaoks eriti huvitavad. Nii põhjalikult saab inimese silmi uurida, uskumatu!” õhkab Irina Silmakeskuse rohketele aparaatidele osutades.

Lisaks tunnistab ta ausalt, et talle meeldib ka Flow laserprotseduur. “Meeldiv on näha, kuidas inimesed on kandnud kümme või rohkem aastat prille, piiranud oma elu ning unistanud selgest nägemisest, siis teevad nad Flow protseduuri ja nädala-paari pärast ongi neil elu hoopis teistsugune,” räägib Irina, kes näeb igapäevaselt, kui positiivseks inimesed pärast protseduuri muutuvad.

Aasta tagasi läbis ka Irina ise KSA Silmakeskuses Flow laserprotseduuri ja naudib nüüd selget ning värviderohket maailma. “Mul polnud küll suur miinus, aga ikkagi olid prillid kogu aeg ninal,” meenutab ta. “Pidevalt pidin mõtlema kontaktläätsedele, vedelikule, prillidele ja piirangutele, mida need kaasa tõid. Nüüd on elu palju lihtsam, kuid paljud hüved ilmnesid alles pärast protseduuri.”

Pildil KSA optometrist Irina Baranova koos töökaaslastega vahetult enne prillidest vabanemist Flow 2.0 laserprotseduuri abil.

KSA Silmakeskuses tunnustatakse Irinat kui säravat, teadmistehimulist ja arukat optometristi, kes tõepoolest iga päev naudib oma tööd, peegeldades kvaliteeti, mida kogu keskus oma klientidele pakkuda soovib.