KSA kliendikonsultant Marleen Arula: naerusuiselt sportlik maalaps

2. jaanuar 2017
Kui te helistate või kirjutate KSA Silmakeskusesse, siis on suur tõenäosus, et teile vastab armsa oleku ja sõbraliku suhtumisega Marleen. Võib ka juhtuda, et lausa tajute füüsiliselt tema naeratust ja rõõmsameelsust, sest just selline ta on. Võtke või jätke.

KSA Silmakeskus loomulikult võttis. Marleen räägib siiani imestusega, kuidas tema oli see väljavalitu, kes umbes 1,5 aastat tagasi mitmekümne kandidaadi seast KSA Silmakeskuse kõnekeskusesse tööle valiti. “Ma ei osanud nelja erinevat keelt ning puudus ka eelnev sellealane töökogemus, mida kandidaatidelt nõuti,” meenutab ta. 

“Kui siia juba natuke sisse olin sulandunud, siis julgesin küsida, et mispärast mina siis sõelale jäin. Mulle vastati, et oskusi ja kompetentsi saab õpetada, kuid suhtumist mitte. Minu väärtushinnangud ning maailmavaade ühtis KSA omaga ja see oli neile esmatähtis.”


Töö vajab mitmeid oskusi

See tõsiasi muutis tööandja Marleeni jaoks veelgi austusväärsemaks. Mitte, et ta vähem oleks armastanud ja nautinud tööd, mida teeb. Marleen nimelt suhtleb igapäevaselt inimestega, kes KSA’sse helistavad või kirjutavad. Ta broneerib Flow protseduurideks ja ka silmauuringuteks aegu, leiab vastuseid küsimustele, lahendab tekkinud segadusi ja on esmane lüli klientide ning optometristide vahel. Ja talle see meeldib!

Kliendikonsultandi töö võib küll lihtsana tunduda, kuid tegelikult vajab see mitmeid oskusi – kiirus, täpsus, julgus, organiseerimisvõime, mitme asja korraga tegemine. “Ma naudin suhtlemist ja asjaajamist väga,” ütleb Marleen.


Spordipisik on terve elu sees olnud

Lisaks oma tööle naudib Märjamaalt pärit Marleen ka sportimist, olles terve oma elu olnud suur spordisõber ja aktiivne tegutseja. Noorena mängis ta dekaadi korvpalli, nüüd on neiu südame võitnud – endalegi üllatusena – hoopis jalgrattasport. “Ema hakkas enne mind jalgrattaga sõitma. Kui ta alustas, siis ei tundnud ma ise selle ala vastu mingit tõmmet,” meenutab Marleen. 

Alles siis, kui võistlustel sai kaasa käidud elamas ja esimesi adrenaliinitundeid tuntud, tekkis taju, et see on ikka väga äge spordiala! “Nüüd olen sellest täiesti sõltuvuses, 5-6 korda nädalas teen trenni. Meil on lahe naiskond, käime võistlustel ja treeningutel. Tugev meeskonnatunne tekitab lisaemotsiooni!” räägib Marleen õhinal.

Kuigi esmapilgul võib 24-aastane naine tunduda tasane ja vaoshoidlik, siis selle saleda ja pisikese naise taga peitub tegelikult midagi palju enamat. Ta naudib jalgrattaspordiga kaasas käivat adrenaliini, teadmatust, mis tulevik toob, võistlusmomente ja vahel ka hirmu, mille ületamine eriti hea tunde tekitab. 


Loomad, loodus ja keskkond

Marleen naerab ja ütleb, et ta on tegelikult täitsa maalaps. Vanavanemate juures olid tal kõikvõimalikud loomad, mis süstisid temasse eluks ajaks tugeva loomaarmastuse. Maal elamine ja looduse keskel olemine on samuti tema rakkudesse talletunud, mistõttu nad elukaaslasega korterit Tallinna kesklinna küll ei ostnud. Hoopis Sakusse rajasid noored oma kodu, sest seal on metsarajad, kus joosta, vaiksed tänavad, kus tulevikus lastel ohutu mängida ning rahulik õhustik, mis toidab hinge.

Loodusearmastuse ja maaelu vaikusega harjunud naisel võttis omajagu aega, et pealinna elu ja meluga harjuda. Tõenäoliselt lapsepõlvehuvidest lähtuvalt läks ta Tallinna Tehnika Kõrgkooli tehnoökoloogiat õppima, kuid pole sel erialal veel töötada jõudnud. “Praegu naudin KSA’d ja vaatan, mis elu toob. Kunagi kindlasti meeldiks mulle ka keskkonnaga seotult kuskil töötada,” tõdeb naine.

Selline see KSA Silmakeskuse kliendikonsultant Marleen Arula on – armas, vaikne, naerusuine ja tekitab üha tugevamalt tunde, et vanasõna “vaga vesi, sügav põhi” kehtib just tema kohta.