Kõige populaarsemad küsimused Flow 2.0 silmauuringu kohta

6. veebruar 2020
Panime kokku huvitava, hariva ja ülevaatliku artikli kõige levinumatest ja tihemini küsitud küsimustest meie laserprotseduuri sobivusuuringu ehk Flow 2.0 silmauuringu kohta. Kõik, kes soovivad miinusprillidest vabaneda, peavad esimese sammuna läbima ülipõhjaliku Flow 2.0 silmauuringu. Küsimustele vastab KSA Silmakeskuse optometrist Jana Randii.
 
1. Milleks ma pean läbima nii põhjaliku silmauuringu ja mis on selle eesmärk?
Flow 2.0 uuringu eesmärk on saada silmade ja nägemise kohta maksimaalselt palju olulist infot. Uuringu tulemustest selgub, kas inimene on sobilik Flow 2.0 laserprotseduuriks või mitte.
 
2. Kellele täpsemalt silmauuring mõeldud on ja keda sinna oodatakse?
Üldiselt ootame uuringule inimesi, kes plaanivad KSA Silmakeskuses Flow 2.0 laserprotseduuri. Protseduur eeldab lühinägelikkust ja/või astigmatismiga inimesi vanuses 18-45 eluaastat.
 
3. Olen kuulnud, et KSA silmauuring on linna kõige põhjalikum. Milliseid silma parameetreid uuringu käigus täpsemalt vaadatakse ja mida mõõdetakse?
Tõepoolest, oleme varustatud väga mitmekülgse, tipptasemel ja ainulaadse tehnoloogiaga, mis annab inimesele vaat et kõige põhjalikumad vastused silmade ja nägemise kohta. Mõõdame uuringu käigus täpselt silmade refraktsiooni, nägemisteravust, silmade rõhku, teostame sarvkestade, silmapõhja ja silmanärvi uuringuid ning mitmeid nägemisfunktsioonide teste. Näidustusel teostame ka vaatevälja uuringu.

4. Kas nii põhjalikud uuringud on mu silmadele kuidagi ebameeldivad, tunnen ma valu või kipitust?
Võin südamerahuga kinnitada, et meie silmauuring on silmadele valutu ja igatepidi ohutu. Pigem on patsiendid olnud põnevil, sest tegemist on väga huvitava ja informatiivse protsessiga, kus inimene saab oma silmade ja nägemise kohta palju uut teavet.

5. Kui mul on aeg uuringuks kirjas, siis mida ma pean kindlasti teadma enne tulemist?
Jah, on mõningaid olulisi nüansse, mida pead teadma ja täitma, et saaksime uuringut läbi viia. Kõige olulisem on, et sa ei kannaks (vähemalt) kümme päeva enne uuringut kontaktläätsesid. Kanna prille ja tule uuringutele samuti oma optiliste prillidega, võta kaasa ka oma prilliretsept.

Selleks, et hormonaalne tasakaal oleks paigas, peab enne uuringut rasedusest ja imetamisest olema möödas vähemalt 3-4 kuud. Kuna paljud käivad uuringul tööpäeva keskel, siis igaks juhuks mainin, et silmauuringule võib tulla silmameigiga, kuid arvestama peab, et see võib natuke laiali minna.

6. Mul on kunstripsmed. Kas need segavad silmuuringut või Flow 2.0 laserprotseduuri?
Ei sega, võid tulla nii uuringule kui laserprotseduurile kunstripsmetega.

7. Mu silmad kipitavad, on punased ja vesised. Tundub, et mul on silmapõletik. Kas ma võin selliste silmadega tulla uuringule?
Uuringu ajal peavad silmad olema terved, mistõttu ravi palun oma silmapõletik välja ning kohtume pärast seda Flow 2.0 silmauuringul.

8. Mulle pole prille välja kirjutatud, kuid tunnen, et nägemine on läinud kehvemaks. Tahaksin tulla silmauuringule. Mida teha?
Eelkõige ootame Flow 2.0 silmauuringule inimest, kes on olnud prillikandja vähemalt aasta või kelle nägemine on olnud stabiilne ehk pole hiljuti kehvemaks läinud. Kui sulle pole prille varasemalt välja kirjutatud, siis esimese sammuna peaksid pöörduma prillipoodi. Sealt saad prilliretsepti ja selle alusel ka prillid. Pärast seda saadki tulla ka Flow 2.0 silmauuringule.

9. Olin üllatunud, kui silmauuringul saadud miinused olid suuremad kui minu prilliretseptis. Miks see nii on ja mida tähendab?
Uuringul mõõdame maksimaalset korrektsiooni ja see miinus ongi suurem kui inimesele välja kirjutatud prillides. Põhjus lihtne – prillid kirjutatakse alati veidi nõrgemad kui on maksimaalne miinus. Kui aga selgub, et uuringul saadud miinused on oluliselt suuremad prillide tugevusest, peab laserprotseduuriga veidi ootama, et nägemine stabiliseeruks ja miinus enam ei suureneks.

10. Kui olen teie juures uuringutulemused kätte saanud, siis kas võin minna nendega prillipoodi, et saada uusi prille või kontaktläätsesid?
Meie silmauuring ja uuring prilliretsepti jaoks on erinevad. Meie tulemused sisaldavad mõõdetud parameetreid laserprotseduuri, mitte prilliretsepti jaoks. Seetõttu tulemustega prillipoodi prille või kontaktläätsesid küsima minna ei ole mõistlik.

11. Kui palju KSA silmauuring maksab?
Flow 2.0 silmauuringu tasu on 39 eurot.

12. Mis sisaldub Flow silmauuringu hinnas?
Uuringu hinnas on põhjalik nägemisuuring koos kõikide laserprotseduuri jaoks olulisemate silma parameetrite mõõtmise ja spetsialisti konsultatsiooniga. Lisaks on meie jaoks oluline, et kõik kliendid tunneksid end KSAs hästi ja selle tõttu võid arvestada, et sind ootab 5* klienditeenindus ja meeldiv atmosfäär – ooteruumis saad lugeda põnevaid ajakirju, kosutada end kohvi, teega või külmade smuutide ja mahladega.

13. Mul on mure – ma ei saa oma broneeritud silmauuringu ajal tulla. Mida teha?
Kui sul on aeg kirjas, siis ootame sind ja oleme sinu broneeringuga arvestanud. Tihtipeale on meil järjekorrad väga pikad, seega teavita meid oma plaanimuutusest esimesel võimalusel! Nii saame pakkuda sinu aega kellelegi, kes on ootelistis ning sinule leiame uue, sobivama aja.

14. Soovin väga teha Flow 2.0 laserprotseduuri. Saan ma kohe peale silmauuringut teada, kas olen sobilik kandidaat protseduuriks?
Jah, uuringu lõpus anname sulle teada, kas oled Flow 2.0 laserprotseduuriks sobilik kandidaat või mitte. Sobivuse korral saame kohe ka laserprotseduuriks aja broneerida, sest järjekorrad võivad olla pikad ja vabad ajad täituvad ruttu.

15. Kui kaua Flow 2.0 silmauuring kestab?
Flow 2.0 silmauuring kestab ajaliselt 1 tund ja 15 minutit.