Kliendikonsultant Lilia Kazakova – multikeelne kunstide nautija

13. märts 2017

Lilia kandideeris KSA Silmakeskusesse tööle olles veel soome filoloogia tudeng: “See oli väljakutse, kuid olen õnnelik, et kandideerisin. KSAs töötamine meeldib mulle väga.” 

Peagi täitub Lilial kaks aastat KSAs töötamist kliendikonsultandina. Lilia peamised tööülesanded on klientidele silmauuringute ja protseduuride broneerimine. “Läbisin 2014.aasta septembris ka ise Flow laserprotseduuri ja usun, et tänu isiklikule kogemusele oskan klientidele ka paremaid soovitusi anda,” ütleb Lilia, kes on võimeline vastama klientide küsimustele ja nõuannetele mitmes keeles.

Lilia naudib eri keeltes suhtlemist ja enese väljendamist. Tema keelepagasisse kuulub soome, inglise, vene ja eesti keel. “Natukene ka ukraina keelt, kuid iga keel vajab pidevat harjutamist.” Lilia naudib, et KSAs on tal võimalus praktiseerida kõiki keeli, mida oskab.

KSA kliendikonsultant Lilia Kazakova


Väljakutsed on olulised isiklikuks arenguks

Kuigi Liliat keeled paeluvad, siis eesti keelt hakkas ta õppima alles kuuendas klassis. Soome filoloogia eriala valis neiu seetõttu, et soovis haridusega tagada võimalikult paindlikud võimalused tööturul: “Idee siduda end vaid ühe elukutsega terveks eluks tundus vangistav. Keeleoskus võimaldab töötada erinevates valdkondades.” Lilia usub, et rutiinitalumatuse taga võib olla tema astroloogiline kaksiku tähemärk: “Mul on alati hästi palju ideid ja muutlik iseloom. Ma ei tuleks rutiinse tööga toime.”

Lilia on veendunud, et väljakutsed on olulised isiklikuks arenguks ning see on alati olnud tegutsemise mootoriks. KSAsse kandideerides teadis ta, et nõutud soome keel polnud veel piisaval tasemel, kuid mõtles, et kui ei riski, siis ei saagi kunagi hakkama. Lilia on oma otsusega väga rahul, sest töö KSAs pakub piisavalt väljakutseid ja pole rutiinne.


Kuldse kesktee otsinguil

Nagu elus sageli juhtub, on ka Lilia pealtnäha rahulik pealiskesta all rikkalik sisemaailm. Ta armastab muusikat lausa nii väga, et õppis lapsepõlves ise klaverit ja kitarri mängima. Lisaks muusikale naudib Lilia tarbekunsti ja reisimist. “Mulle meeldib meisterdada, joonistada ja maalida. Olen tegelenud nii nukkude valmistamisega kui ka portreede maalimisega.” Lilia südames põksub soov reisida üha enam riikidesse, kus on soe kliima ja rikkalik keskkond ning kuna ta on vanuselt alles suhteliselt noor, siis on terve elu reisimist veel ees.

Sellised ekstreemsused nagu langevarjuhüpped, Liliale üldiselt huvi ei paku, kuid rahulikuma paraplaaniga liugleks ta taeva all hea meelega. Nii saab ka loodusvaateid nautida ja kogu protsessist rohkem mõnu tunda. “Tahaks alati kuldset keskteed leida,” ütleb ta. Lilia arvab, et riskima peaks hoopis valikutega eluteel: “Mugavustsooni ei tohi kinni ega lõksu jääda, muidu ei toimu vajalikku enesearengut. KSAsse tulek oli minu jaoks enese proovilepanek ja mulle meeldib siin.”

Teemad

Tagid