Kas sinu uue aasta lubaduste hulka kuulub prillidest vabanemine?

15. jaanuar 2020
Uus aasta on alanud ja paljud on otsa vaadanud oma eesmärkidele, soovidele ja unistustele. Aga nagu öeldakse, siis soov ilma plaanita on ainult unistus. Kui sinu üks lubadus oli prillidest vabanemine, siis tuleb asuda tegutsema!
 
Uusaasta lubadused on toredad. Need annavad põhjuse vaadata oma elule natuke sügavama pilguga otsa, mõelda, mis tegelikult tähtis on ja saada aru, et kui me oma soovide ja unistuste täitumiseks midagi reaalselt ette ei võta, siis jäävadki nad paberile teostust ootama.
 
KSA Silmakeskuses näeme igapäevaselt neid rõõmsaid inimesi, kes naudivad elu selge nägemisega, sest võtsid kätte ja viisid oma unistuse ellu! Esialgu võib see teekond tunduda suure ja hirmutavana, aga tegelikult on silmade korda saamine lihtsam kui enamus arvab. Tasub unistada, aga veelgi enam – tasub tegutseda!
 
Samm-sammuline teekond
 
Hea nägemine algab igapäevasest korrektsest silmahügieenist ja nägemise hoidmisest, olgu inimene prilli- või kontaktläätsekandja või loomulikult terava nägemisega. Silmi tasuks hoida liiga ereda valguse eest, aeg-ajalt lasta neil puhata ja vaadata kaugusesse, mitte üle pingutada ekraanidega ja kasutada lugemisel head valgustust. Kõige olulisem on aga meelde jätta, et nägemise parandamine on alati hea mõte!
 
Iga suurem siht koosneb väikestest eesmärkidest. Terava nägemise esimene samm on nägemisuuring. Diagnostika käigus saadakse väga põhjalik ülevaade silmast, nägemisest ja inimese elustiilist ning optometrist koostöös kirurgia annab vastuse, kas oled puutevaba Flow 2.0 laserprotseduuriks sobilik kandidaat. Tähtis on teada, et KSA on oma kriteeriumides väga nõudlik, sest just põhjalik kontroll ja minimaalne risk viivad parima tulemuseni.
 
Protseduur on investeering enda elukvaliteeti
 
Kui uuring läbitud ja positiivne vastus olemas, siis tuleks broneerida protseduuriaeg. Sellele aga eelneb enda kurssi viimine protseduurist ja meetodist, millega silmanägemine terveks tehakse. Samuti on oluline endale selgeks teha rahaline pool – kuidas kavatsed protseduuri eest tasuda, kas vajad ka järelmaksu või pead veel mõned kuud raha koguma.
 
Protseduuri tasu osas vaata otsa pikale perspektiivile ja võta seda kui investeeringut nii homsesse kui tulevikku. Sest kuigi ühekordse tasuna võib protseduur tunduda kontaktläätsede ja -vedelikuga või prillidega võrreldes suur, siis aastatesse ümberarvutatuna tasub see end õige pea ära. Kaunis lisaboonus on muidugi tohutult mugavam, selgem ja stressivabam elu!
 
Puhanud organism on tugev, elujõuline ja rõõmus
 
Rahaline pool läbi mõeldud ja protseduuriaeg paigas, järgmiseks on tarvis end protseduuriks võimalikult hästi ette valmistada. Juba uuringu käigus selgitab optometrist, et enne Flow tegemist tuleb kümme päeva olla kontaktläätsede vaba. See on oluline selleks, et silm oleks võimalikult puhanud ja naturaalses olekus, sest just siis on protseduuri tulemused kõige paremad. Kellel optilisi prille pole, saab KSA-st nõu küsida, mil viisil saab need kõige mõistlikumalt endale muretseda või näiteks saab ka teatud tüüpi päikeseprillidel klaasid ära vahetada selleks perioodiks.
 
Mida tervislikum on üldine elustiil ja -tempo vahetult enne ning ka pärast protseduuri, seda rahulikum on inimene, tugevam organism ja kiirem paranemine. Enne protseduuri võta aeg maha, veeda vähem aega ekraanide taga, lase silmadel puhata ning hoidu alkoholist.
 
Lisaks pead arvestama, et pärast protseduuri tuleb tarvitada kirurgi ja opiõe poolt etteantud kirjutusi tilkade ja ravimite kohta, need on väga tähtsad osad tervenemisprotsessist. Lisaks on soovituslik puhata ja silmadele rahu anda. Täpne paranemisaeg on alati individuaalne, kuid üldine soovitus on vähemalt nädal aega pärast protseduuri olla võimalikult lõõgastunud olekus, mitte teha tugevat trenni ja tööd, hoiduda stressist ja liiga eredast valgusest.
 
Kui prillidest vabanemine samm-sammuliselt lahti kirjutada, siis polegi neid vahe-etappe teab mis palju! Uuringul tuleb ära käia, protseduuriks aeg panna, rahaline pool läbi mõelda ja elada tervislikult nii enne kui pärast Flow protseduuripäeva. Lihtne, nagu 1-2-3!

Teemad

Tagid