Hoiatus – elektromagnetväljad! 

5. juuni 2018

Autor: Jonathan Landsman

 Ajal, mil mobiiltelefonide, sülearvutite, kaugloetavate elektriarvestite ja WiFi-ruuterite populaarsus kasvab peadpööritava kiirusega, näib, nagu mataks meid enda alla “mikrolainete meri”, kui tsiteerida tuntud geneetikut dr. Mae-Wan Ho’d. 5G-tehnoloogia ja “asjade internet” – traadita võrk, millesse võimalik lülitada kodumasinaid, nutiseadmeid ja isegi sõidukeid – süvendavad olukorra tõsidust veelgi.
 
Kuid üks Ameerika Ühendriikide senaator püüab tõmmata pidurit - vähemalt seni, kuni teemat pole piisavalt uuritud. Hiljuti esines Michigani osariigi senaator Patrick Colbeck Senatis ettekandega juhtmevaba tehnoloogiaga kaasnevatest ohtudest ning kutsus kolleege üles selle võidukäiku soodustava seadustepaketi vastu hääletama.
 
Senaator hoiatab juhtmevabade seadmete eest: aina kasvav tõendite kogum viitab “tõsistele terviseriskidele”
Senaator Colbeck pole endise lennundusinserenina sugugi tehnikakartlik ning on enda sõnul uued tehnoloogilised saavutused pigem varakult omaks võtnud. Praeguse traadita tehnoloogiaga kaasnevad terviseriskid on aga tema arvates liiga ilmselged, et neid eirata.
 
Märkides, et elektromagnetilist kiirgust on seostatud vähi ning neuroloogiliste ja viljakushäiretega, väljendas senaator Colbeck tõsist muret tervisekahjustuste pärast, mida põhjustavad traadita kõrgsagedussaatjad, mobiiltelefonid, WiFi-ruuterid ja kaugloetavad elektriarvestid.
 
Senaator rõhutas, et iseäranis ohustatud on lapsed ning et WiFi-võrk kujutab endast riski nii koolilaste kui ka lapseootel õpetajate tervisele. Ta märkis, et mitmed riigid, sealhulgas Prantsusmaa ja Iisrael, on juba astunud samme koolides juhtmevaba tehnoloogia kasutuse piiramiseks.
 
Senaator Colbeck õhutas teisi seadusandjaid hääletama vastu Senati seaduseelnõudele nr 637 ja 894, mis soodustaksid telekommunikatsiooni arengut ning sillutaksid teed 5G-tehnoloogiale. Seaduseelnõude vastuvõtmise tagajärjel ei oleks maakondadel võimalik keelustada mobiilside tugijaamade rajamist ühiskasutatavate teede juurde. Samuti kehtestataks ülempiir loatasule, mida selliste jaamade rajamise eest võib küsida.
 
Oht tervisele: 5G-tehnoloogia on sisuliselt “traadita võrk steroididel”
Senaator Colbeck hoiatas, et 5G (viienda põlvkonna) mobiilsidevõrk, mille lainesagedused jäävad 24 ja 90 gigahertsi vahele, töötab sagedustel, mida pole iial varem kasutatud ega testitud.
 
Senaatori ennustuse kohaselt vajab 5G-mobiilsidevõrk üht saatjat iga kahe kuni kümne majapidamise kohta, misläbi neid seadmeid saab olema tunduvalt rohkem kui varasemalt. Mõju on tema sõnul võrreldav sellega, kui praegune - juba niigi tõsiseid terviseriske kujutav - süsteem “tarvitaks steroide”
 
Samuti märkis senaator Colbeck, et 1996. aasta föderaalse telekommunikatsiooni seaduse alusel on just USA Föderaalne Kommunikatsioonikomisjon (FCC) – ja mitte USA Haiguste Tõrje ja Kontrolli keskus (CDC), nagu võiks arvata - vastutav inimkokkupuute standardite kehtestamise eest. Näib aga, et FCC selle ülesande tasemele ei küündi.
 
Asjatundjate sõnul mõjutab traadita tehnoloogiast lähtuv elektromagnetiline kiirgus rakkude toimimist ka siis, kui see jääb alla FCC seatud soojuskiirguse piirväärtuste. Senaator Colbecki sõnul on FCC juhised selgelt ebapiisavad: lähemalt tuleks uurida hoopis mittesoojuslikke mõjusid.

Teadlased kinnitavad: WiFi-võrguga kaasnev mikrolainekiirgus peidab endas tõsiseid terviseriskeTeadlased on mikrolainekiirgust seostanud DNA-kahjustuste, kognitiivsete häirete, viljakusprobleemide ning eesnäärme-, rinna-, maksa-, kopsu- ja nahavähiga. 2015. aastal läbi viidud uuringus leiti, et kokkupuude 3G-mobiilsidevõrgust lähtuva kiirgusega – mis jäi seejuures tunduvalt alla mobiilikasutajatele mõeldud piirväärtuste – soodustab ajukasvajate teket.
 
Kasvav hulk tõendeid viitab sellele, et elektromagnetiline kiirgus mõjutab inimkeha negatiivselt rakutasandil, häirides mitokondrite kui “rakkude nurgakivide” tööd ning kahjustades haavatavat DNA-d.
 
Lisaks kinnitavad mõned eksperdid, kaugloetavatest arvestitest lähtuvad lainesagedused võivad mõjutada südamelihase toimimist. Seda demonstreeriti katses, kus ulatuslik kõikumine arvestil põhjustas samasuguse dramaatilise kõikumise lähedaloleva katsealuse südamefilmil.
 
Dr Gilberto Leon – holistilise meditsiini arst, kes kõnealust kardiogrammi hindas -sõnas, et taolised kõikumised võivad südant liigselt kurnata, põhjustades häireid südame töös. Kõlab uskumatult? Vaata seda videot, mis paljastab jahmatava tõe.
 
(Märkus: seoses kasvava murega kaugloetavate arvestite tervisemõjude pärast kutsub Ameerika Keskkonnameditsiini Akadeemia üles lõpetama nende kasutamise kuni mõjude kohase uurimiseni.)

Mikrolained kahjustavad tervist ja keskkonda – nüüd ja praegu!
Nagu selgitas ka senaator Colbeck, on mikrolainetest tulenev haigusseisund – mis esineb haavatavatel inimestel mobiilimastide, WiFi-ruuterite, kaugloetavate arvestite ja satelliidiantennide läheduses – praeguseks juba tunnustatud tervisehäire.
 
Selle seisundi all, mida tuntakse ka elektromagnetilise ülitundlikkusena, kannatab Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel juba 3,5 kuni 5 protsenti rahvastikust. Sümptomite hulka kuuluvad peavalu, kurnatus, keskendumishäired, depressioon, peapööritus, iiveldus ja unehäired.
 
Inimesed pole aga ainus liik, keda traadita võrkudest lähtuv kiirgus ohustab. Ka loomadel on WiFi-võrguga kokkupuutumise järel täheldatud laialdasi oksüdatiivseid kahjustusi, vähieelse seisundi teket ning kasvu- ja kilpnäärmehormoonide taseme vähenemist.
 
Ühes kurjakuulutavas Šveitsi uuringus reageerisid mesilased mobiiltelefoni signaalidele iseloomuliku kõrge heliga, mis tähistab vajadust mesilaspesa hüljata.
 
(Ehk on võimalik, et just mobiiltelefonide kiirgus põhjustab seninägematut mesilasperede kokkukukkumise sündroomi levikut – salapärane fenomen, mille puhul töömesilased mesitarudest ootamatult ja massiliselt kaovad?  See sündroom tekitab tõsist muret keskkonnakaitsjatele ning paneb raskesse majanduslikku olukorda põllumehed ja mesinikud.)
 
Uus info: Vaatamata senaator Colbecki ettekandele said mõlemad seaduseelnõud 15. märtsil 2018 Michigani osariigi Senati heakskiidu 33 poolt- ja kolme vastuhäälega. Seaduseelnõud ootavad hetkel Esindajatekoja energiapoliitika komitee lugemist.
 
Pea meeles: saad end kiirguse eest kaitsta, kasutades võimalusel juhtmega tehnoloogiat ja lauatelefoni ning mikrofoni ja kõrvaklappe, kui mobiiltelefoni kasutamine on vältimatu. Samuti võid üheskoos naabritega seista vastu oma naabruskonna tänavavalgustitele 5G-antennide paigaldamisele ning nõuda, et sinu lapse koolis kasutataks traadiga internetti.
 
Vaja on rohkem inimesi, kes seisaksid vastu traadita tehnoloogia ettevaatamatule rakendamisele – enne kui on liiga hilja!
 
Artikli allikate hulka kuuluvad:
NaturalHealth365.com
MichiganTwonships.org
TheEcologist.org

Samal teemal: " EKG proof – Smart meters damage your heart" 

Autorist: Jonathan Landsman haldab veebilehte NaturalHealth365.comNaturalHealth365 jutusaadet – iganädalast tasuta terviseteemalist saadet – ning NaturalHealth365 INNER CIRCLE igakuist uudiskirja, kust leiab parimat saadaolevat infot loodusravi ja tervise teemadel.
Jonathan, kes oma tegevusega tervisenõuandja, autori ja raadiosaatejuhina jõuab sadade tuhandete inimesteni, propageerib avalikkusele mahetoodetest koosnevat GMO-vaba dieeti, kvaliteetseid toidulisandeid ja tervislikku elustiili, mille hulka kuulub trenn ja mediteerimine.
 

Video, kuidas elektri kaugloetav arvesti muudab südame EKG-d

Teemad

Tagid