Flow protseduuri läbinud Saskia mõistab klienti poolelt sõnalt

25. oktoober 2017
Saskia töötab KSA-s kliendikonsultandina. Tema igapäevaseteks tööülesanneteks on klientidega telefoni ja e-maili teel suhtlemine ning silmauuringule aegade broneerimine. Lisaks on ta üks neist, kes pärast protseduuri kliendi heaolu eest hoolitseb.

"Olen osa meeskonnast, kes helistab klientidele ja küsib, kuidas taastumine läheb," alustab Saskia, "inimesed läbivad Flow protseduuri vaid korra elus ja on täiesti arusaadav, et olukord on nende jaoks uus". Ta ütleb, et sageli ei julge inimesed ise pärast protseduuri helistada ja on tänulikud, et just nemad selle esimese sammu teevad. "Nad kardavad, et nende mured on tühised või küsimused tunduvad rumalad, aga see ei ole kohe kindlasti mitte nii. Iga inimene on erinev ja nii ka tema taastumise protsess. Meie oleme siin selleks, et neid toetada," sõnab ta. Ta möönab, et nende kliendid on väga toredad ja sageli lobisevad nad lihtsalt ka nägemisest, elust-olust ja tervisest. "Soovin alati inimest parimal viisil aidata ja loodan siiralt, et selliste kõnede tulemusel kaovad klientide kõhklused ning nad saavad oma küsimustele vastused," lausub Saskia.


KSA Silmakeskuse kliendikonsultant Saskia

Ta lisab, et pärast seda, kui ise paar kuud tagasi laserprotseduuril käis, on klientidega olnud kergem samastuda. “Tegu on ju väga suure elumuutusega ja sageli on üks või teine olukord pärast protseduuri kliendi jaoks harjumatu ja võõras, aga nüüd, kui ma ise olen selle läbi teinud, saan täpselt aru, millest nad räägivad,” lausub Saskia naerulsui. Saskia naljatleb, et mõistab nüüd kliente lausa poolelt sõnalt.


Inspiratsioon elust enesest

Saskia õpib Tallinna Ülikoolis tervisejuhiks ja on oma erialavalikuga väga rahul. “See annab mulle ka tööl olles väga palju juurde,” ütleb ta. Sel kevadel bakalaureuseõpinguid lõpetav Saskia sai ka diplomitöö jaoks inspiratsiooni just ametipostilt. "KSA personal on väga terviseteadlik ning aktiivne, seetõttu sain ka idee uurida Tervist Edendava Kooli personali tervisekäitumist ning lõputöö raames viin läbi terviseauditi. Laste tervis ning teadlikus tervisekäitumisest on väga oluline ning vanemate kõrval on suureks eeskujuks just õpetajad," lausub Saskia.

Tervise teemad on Saskiale olnud alati südamelähedased ning antud eriala lõpetades saab ta oma sõnul anda tulevikus panuse ka Eesti tervisedendusse. "Õpingute raames olen saanud baasteadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast, samuti olen omandanud toitumisalaselt palju teadmisi. Huvitav oli uurida tervisesüsteemide ja poliitikate toimimist ning erinevate kampaaniate rakendamist. Minu õpingute vaieldamatult lemmikuks osaks on olnud siiski erinevad vaimse tervise ja nõustamise alased kursused!"

"Tänapäeval on inimesed väga tervise teadlikud, kuid suur töö on veel siiski ees," on Saskia kindel.


Reisikohvris ei ole prille

Saskia on vaikse loomuga elunautleja. Talle meeldib reisida, aga eelistab ekstreemsetele matkadele veidike rohkem mugavust. “Mulle meeldib väga reisida, aga ma olen sellist tüüpi, et pigem lösutan rannaliival ja hiljem asetan pea siidisele padjapüürile hotellis, kui et kõnnin vihmas-tuules-lörtsis kümneid kilomeetreid ja veedan öö kividel külge keerates,” naerab Saskia.



Küll aga otsib ka Saskia aeg-ajalt enese proovilepanekuks võimalusi. Kihk ekstreemsuse järele viis ta käesoleva aasta varasügisel Soome tuuletunnelisse. Õhus lenneldes saab kätte vapustava kogemuse. “Väga äge! Mul ei jätku sõnu lihtsalt,” ei suuda Saskia eufooriat varjata. Samuti poleks tuuletunnelis nõutud turvavarustuse ja kiivri alla prillid mitte kuidagi mahtunud.

Lisaks käib ta sageli ka süstaga sõitmas ja uuema aja eestlaste lemmikspordiala - disc golfi - sõpradega mängimas. “Käin väga tihti disc golfi mängimas ja pean tõdema, et minu punktiskoor on pärast laserprotseduuri kõvasti tõusnud. Lõpuks ometi ma näen, kuhu ketta lennutama peab,” naerab ta.


Ja prillid vajusid unustusse

Saskia sai prillid juba põhikooli algusaastail, aga ta pole kunagi olnud regulaarne prillikandja. “Ma isegi ei kandnud neid alati kaasas, tüütu oli ja jube ebamugav ka,” nendib endine prillikandja. “Mul oli muidugi väga raske leida raame, mis mulle sobiksid.. Eks nooruspõlves jäi see prillikandmine ka natuke selle taha, et ega need n-ö prillipapad populaarsed ju polnud,” muigab ta.

Esimest korda käis Saskia KSA-s nägemisuuringul veel enne, kui sinna tööle asus. “Mullu augustis käisin esmakordselt uurimas, kas sobin Flow laserprotseduuri läbima. Tollal oli mul nägemine -0,75 ja -1, aga kuna see oli kõikuv, siis pidin veel ootama,” lausub Saskia. Läks aga pool aastat mööda ja Saskia asus tööle ühes Eesti parimas silmakliinikus. Olles KSA-s töötanud ja näinud, kui rahul on paljud kliendid ja ka ta enda kollegid, siis lootis Saskia, et aasta pärast esimest kontrolli on nägemisteravus stabiliseerunud ja ta saab lõpuks ometi Flow 2.0 silma laserprotseduurile minna. Tema lootus osutus tõeks.

“Vaid kuu hiljem tehti mulle protseduur,” meenutab Saskia. Minu küsimusele, kas ka ta ka protseduuri pelgas, raputas Saskia pead ja lisas naerdes: “Miks peaksingi? Ma puutun sellega iga päev kokku, tean, et see on ohutu ja et meil töötavad tipptasemel spetsialistid. Usaldan neid täielikult.”. Saskia tunnistab, et silmaoperatsioonil käimine oli tema elu üks parimatest otsustest. “Tead, ma ütlen sulle ausalt, et selle protseduuriga murdsin ma piiridest välja,” naerab ta. Saskia selgitab, et viitab häirivatele prilliraamidele, mis vaatevälja piiritlesid ja justkui kokku surusid.



“Ma armastan joonistamist ja kui mul vähegi kooli ning töö kõrval aega jääb, siis haaran pliiatsid kätte ja kritseldan midagi,” alustab Saskia, “ma ei luiska, kui ütlen, et minu joonistused on muutunud paremaks, tervamaks ja kirkamaks - just nagu mu maailmapiltki.”

Kui palun Saskial osutada veel ühele asjale, mis pärast protseduuril käimist elu paremaks on muutnud, ei mõtle ta sekunditki, kui lausub: “Autosõit! Lihtsam, mugavam, ei pea kogu aeg käekotist prillitoosi otsima ja saab kanda päikeseprille,” lausub neiu ja osutab oma uutele päikeseprillidele laual.