Esmalt klient ja seejärel KSA meeskonnaliige

16. november 2016

KSA Silmakeskuse optometrist Aljona Pintšuk tundub esmapilgul õrn ja habras – heledate juuste, kõhna kehaehituse ja mõnusalt naiseliku olekuga. Seetõttu tuleb eriti suure üllatusena, et Aljona tegeles aastaid sama võitluskunstiga, mis Bruce Lee.

Aljona kehitab õlgu, naerab ja ütleb, et ta on kaksikute tähtkujus ning temas on peidus mitu erinevat poolt. See õrn ja naiselik olek on hästi temalik, aga sama temalik on ka meestega sõna otseses mõttes käte-jalgupidi võidelda. Tõsi, 8 aastat kestnud võitluskunstide karjäär lõppes, kui Aljona pidi tegema enda elus suure valiku – kas jätkata võitluskunstidega või pühendada end rohkem perele ning optomeetriale.

“Võitluskunstide kohta öeldakse, et seda on mõtet teha kas sajaprotsendiliselt või mitte üldse. Kui täitus minu unistus saada KSA Silmakeskusesse optometristina tööle, siis mõistsin, et pean tegema valiku,” meenutab Aljona paari aasta tagust perioodi. Kuigi ta mõtles mitu kuud ja armastatud hobist loobumine oli raske, siis praegu arvab ta, et tegemist oli ainuõige otsusega.

Aljona polnud mitte niisama harrastaja, vaid tal oli võitluskunstides väga kõrge tase saavutatud. Lisaks oli ta ka võitluskunstide treener. Meeste maailmas hakkama saamisega tal probleeme polnud, kuid ühel hetkel kerkis südames siiski soov tegeleda millegi naiselikumaga. “Mulle meeldib väga ka tantsida. Arvan, et kui ma poleks saanud head klappi võitluskunstide treeneriga, siis oleksin hakanud hoopis tantsimisega tegelema,” mõtiskleb Aljona. Tantsukirge käib ta aeg-ajalt kontsertidel ja festivalidel nautimas.

Huvi meditsiini vastu tuli varakult

Seda, et ta tahab olla seotud meditsiiniga, teadis Aljona juba varakult. “Otsustasin õppima minna optomeetriat, sest mul olid endal ka prillid ning seetõttu oli valdkond justkui südamelähedasem,” räägib Venemaal sündinud, kuid Tallinnas üles kasvanud naisterahvas.

Õpingud polnud aga mitte kõige kergemad, sest need olid eesti keeles. Aljona oli käinud aga vene koolis ning rääkinud igapäevaselt ainult vene keelt. “Koolis me ikka õppisime eesti keelt ka, aga mul polnud seda kellegagi harjutada. Ülikoolis oli seetõttu väljakutsuv, sest pidin esiteks eesti keele päriselt selgeks saama ning kohe ka optomeetria keerulise sõnavara.” See on tal õnnestunud suurepäraselt, sest nüüd suhtleb ta eesti keeles vabalt. Suurt tänulikkust väljendab ta selles osas ka kolleegidele, kes teda ikka parandavad ja arendavad.

 

Hunt kriimsilm

Ütlus “vaga vesi, sügav põhi” kehtib Aljona kohta suurepäraselt. Lisaks sellele, et malbe pitskleidi all on tal piltlikult öeldes raudrüü, on tal veel mitmeid andeid ja hobisid. Näiteks oskab ta mängida kitarri ja laulda, nende hobidega tegeleb ta suhteliselt sageli, aga peamiselt ikka sõprade seltskonnas. Optikalaboris valmistas ta klientidele prille ja oskab seda täppisteadust väga hästi.

Õmblemine on veel üks oskus, mida Aljona valdab väga hästi. Keskkoolis oli ta suur õmbleja ning kaalus ka disaineriõpinguid. Ta õmbles endale palju riideid, isegi ühe mantli. Täna ta õmblemisega enam nii aktiivselt ei tegele, sest sageli on soodsam ja mõttekam poest osta. Oma pulmapeo jaoks õmbles ta aga toolikatetele imelised lipsud ja kuigi töö oli lõpuks väga aeganõudev ning tüütu, oli ta tehtu üle uhke. “Kõik külalised imestasid, et kas tõesti ise tegin!”

Reisimine on Aljona üks suuri hobisid, aastas rändab ta ikka 3-4 erinevasse paika maailmas. Hiina ja India on kaugemad ja põnevamad paigad, kus ta käinud on, kuid lähemal on ta reisinud väga paljudes riikides. “Sel aastal olen käinud juba Indias, Saksamaal ja Hispaanias,” on ta õnnelik.

Sport ja aktiivne eluviis on Aljonal veres. Võitlusspordist loobumine ei tähendanud tema jaoks sugugi spordi nurka viskamist. Nüüd tegeleb ta naiselikumate aladega – käib väga palju jooksmas, teeb joogat ning venitab. “Ma ei kujuta oma elu ilma spordita ettegi!” õhkab Aljona, kelle jaoks on sport tõepoolest midagi sellist, mida ta iga päev teha soovib.

 

Esmalt klient, siis kolleeg

Teine suur kirg on tal optomeetria vastu. Unistus KSA Silmakeskuses töötada täitus aastal 2015. aasta talvel ja endiselt on ta iga päev tööle tulles õnnelik. Aljona puhul on huvitav aga hoopis fakt, et ta oli kõigepealt KSA klient ja alles seejärel meeskonnaliige. “Käisin kõigepealt protseduuril ja tegin oma nägemise korda. Siis tärkaski minus suur soov siin töötada,” räägib Aljona oma lugu.

Aljona on kaksiku tähtkujus ja nii on temas palju erinevaid tahkusid. Tasakaal peab olema, nagu ta ise ütleb. Nii on ta õrn ja naiselik, aga võitluskunstidest sisse jäänud mehelikud refleksid löövad ohuolukorras tõenäoliselt kohe välja. Ta naudib kodus olekut, kuid vajab ka sõpradega kohtumist.

“Ma tahan ringi liikuda, sest nii saan energiat. Ma ei suuda ühes kohas pikalt istuda!” naerab positiivne, rõõmsameelne ja armas KSA Silmakeskuse optometrist Aljona Pintšuk.