Ave Jõgibert: “Elu on ilma prillide ja kontaktläätsedeta oluliselt vabam!

12. jaanuar 2018
Kas teile ei kõla kahtlasena, kui müüja soovitab midagi, mida ta ise ei kasuta? Tahes-tahtmata tekib ju küsimus, et kui asi on sedavõrd hea, siis miks see tal endal kasutuses pole. Ka Ave kandis prille, kui KSA’sse optometristina tööle tuli, aga kuna usub ja teab Flow laserprotseduuri tõhusust, lasi ta ka endal silmad korda teha.
 
Need, kel silmad kogu aeg korras olnud, ei oskagi ette kujutada, millist rõõmu võib teha terav nägemine. Mis ühe jaoks on elementaarne ja igapäevane elu osa, on teise jaoks saadav vaid läbi tehnoloogia. Õnneks on tänapäeva laserid juba sedavõrd arenenud, et enam ei pea tegema silma isegi sisselõiget ning nägemisteravus on suurepärane peatselt pärast protseduuri.
 
2016. aasta detsembrist KSA Silmakeskuse optometristina töötav Ave Jõgibert läbis Flow laserprotseduuri 2017. aasta mais. Ise kliendina koges ta protseduuri natuke teise nurga alt kui optometristina seda teistele selgitades – ettevalmistust ja taastumist oma nahal kogedes on emotsioonid ikka teised. “Olen väga rahul!” ütleb Ave. “Elu on ilma prillide või kontaktläätsedeta oluliselt vabam ja ma ei pea muretsema, kas mul on varuläätsed või -prillid kaasas, kui plaanin kodust pikemalt ära olla või pärast tööd trenni minna.”


 
Protseduuri läbitakse üks kord elu jooksul
 
Ave tunnistab, et protseduuri päeval oli ikka väike ärevus sees, aga see on ju ka loomulik. “See on asi, mida teed korra elus ja ette valmistuda ei ole võimalik. Paar päeva pärast protseduuri tundsin silmades ebamugavust ja kipitust, aga olin selleks valmistunud. Neljandal päeval oli juba väga mõnus ärgata, ebamugavustunne oli üle ja nägemisteravus parem. Iga päev läks nägemine ainult selgemaks. Minu jaoks oligi väga positiivne see, et nägemisteravus taastus kiiresti ja juba nädal pärast protseduuri sain teha kõike, mida soovisin. Mingeid piiranguid polnud!”
 
Rõõm reisimisest on palju suurem
 
Reisihimulise naisterahvana tunneb Ave prillivabast elust väga palju rõõmu. Välismaal käies harrastab ta surfamist või snorgeldamist ja need tegevused on nüüd, mil silmad korras, oluliselt mõnusamad. Surfamisega puutus ta kokku eriti ägedas kohas – Hawaiil, kui ta seal kolm kuud üliõpilasprogrammi kaudu elas. Lisaks tööle müügimehe assisteerijana sai ta nautida ka sealset imelist loodust, täiuslikku ilma ja teha tutvust ka piirkonna kõige populaarsema hobi- ja spordialaga – surfamine.
 
“Trennis või sportides üldse oli prillidega väga ebamugav olla. Ujumine ja veespordiga tegelemine, aga ka veekeskuses käimine oli varem pea võimatu. Nüüd saan seda kõike nautida palju süda soovib!” Sport üleüldiselt, aga täpsemalt veesport on Avele hingelähedane valdkond. Kooli ajal tegeles ta ujumisega nii basseinis kui avavees ning üle Väikse väina ujumises on ta saavutanud lausa noorte Eesti meistritiitli (naiste arvestuses oli ta kolmas). Basseinis on Ave Eesti meistrivõistlustel noppinud teisi ja kolmandaid kohti.



Naudib KSA’s töötamist
 
Pärnust pärit neiu õppis kõigepealt optomeetriat ja optikas töötades käis paralleelselt Tallinna Tehnikaülikoolis ärindust studeerimas, mille lõpetas 2015. aastal spetsialiseerumisega majandusarvestusele. Kuigi Ave võiks töötada ka majanduse või ärinduse valdkonnas, meeldib talle hoopis optometristina leiba teenida. Prillipoes töötamine muutus Avele ühel hetkel küll liiga rutiinseks ja ta kaalus isegi ametivahetust, aga märkas siis KSA töökuulutust. Nüüd naudib ta täiel rinnal optometristina töötamist, sest rutiini peaaegu et polegi. Talle meeldib suhelda ja kuna iga klient on erinev, siis igavust sel ametipostil ei teki. Lisaks suhtlemisele saab ta KSA’s end aktiivselt arendada, käia koolitustel ja silmavaldkonda rohkem tundma õppida.
 
Olles tööalaselt kokku puutunud paljude erinevate silmaprotseduuridega, suhtub Ave just Flow protseduuri väga positiivselt. “Minu hinnangul võiksid kõik, kes on miinusprilli kandjad, nendest Flow laserprotseduuri teel vabaneda!”