Artjom Savitski: Sain KSA-st supervõimed!

28. juuli 2018
Laulja Artjom Savitski unistas teravast nägemisest juba põhikooli ajal. Nüüd, mil silmad tänu KSA Flow 2.0 laserprotseduurile on teravamad kui prillikandjatel, teevad nad sõpradega nalja, et sai silmakeskusest supervõimed.
 
Laulja, laulukirjutaja, produtsent ja helirežisöör Artjom Savitski (25) ootas kannatamatult aega, mil ta oleks majanduslikult sõltumatu ja saaks oma silmad ilma lõikuseta korda teha. Kui need kaks kriteeriumi reaalseks muutusid, ei olnud tal küsimustki, kas peaks KSA’sse tulema.
 
“Tõukeks oli kindlasti ka igapäevane ebamugavus, tahtsin hästi näha. Siiani hoidis mind tagasi ka tavaline hirm, sest teadagi on silmad inimese jaoks ilmselt ühed kõige tähtsamad organid. Siiski ei saa lasta end hirmul piirata – võtsin end kokku, läksin ja tegin ära,” räägib armastatud laulja Artjom oma teekonnast KSA Silmakeskusesse.


 
Piinlik moment vähemalt kord kuus
 
Aktiivse eluviisi ja elurõõmsa olekuga Artjom kontaktläätsesid ei kasutanud, mistõttu sõltus tema terav nägemine ainult prillidest. Kui need ununesid koju, oli elu palju pingelisem ja stressirohkem, eriti just laval. “Pean lauljana esitama tihti võõrast repertuaari ja tunnistan, et ei jõua ajanappuse tõttu alati sõnu pähe õppida,” ütleb laulja, kes kindlustundeks ja vahel ka reaalse vajaduse tõttu võtab lavale noodid kaasa. “Kui aga prillid maha jäid, oli see alati suur ebamugavus mu jaoks.”
 
Need, kel pole silmanägemisega probleeme olnud, ei oska tõenäoliselt ettegi kujutada, mida udune nägemine tähendab ja millised piinlikud momendid sellega kaasneda võivad. Artjomil juhtus vähemalt korra kuus olukord, mil ta tänaval lehvitas või reageeris täiesti võõrale inimesele. “Tegin siis alati piinliku naeratuse pähe ja jätkasin edasi oma õnnetut lühinägelikku elu,” muheleb ta praegu, mil silmad KSA Silmakeskuse Flow 2.0 laserprotseduurist taastunud on ja nägemine teravam kui kotkal.


Artjom vahetult pärast Flow 2.0 laserprotseduuri läbimist
 
Olen nüüd artistina 10 korda õnnelikum
 
Nägemine polnud aga terav kohe pärast protseduuri, vaid võttis umbes nädalake taastumiseks, mis on igati normaalne aeg. Artjom muutub emotsionaalseks, kui meenutab seda perioodi: “Seda on täiesti võimatu sõnadesse panna, kui võimas oli iga hetkega näha järjest rohkem detaile elust! Sildid, reklaamid, märgid – kõik muutus ühtäkki loetavaks.”
 
Parem nägemine on mõjutanud positiivselt ka tema elukutset, sest nüüd näeb ta mugavalt ja teravalt publikut, kellele esineb. Näeb emotsioone, näeb tagasisidet, näeb sedagi, kuidas neil on tema laulusõnad peas. “Ja see teeb mind artistina kümme korda õnnelikumaks!” õhkab noormees rõõmsalt, kes näeb nüüd igas olukorras hästi, ilma et tal oleks vaja prille või kontaktläätsesid.
 
Kõige toredam on tema hinnangul aga see, et ta näeb paremini kui prillikandjad. “Sõprade seas naljatleme, et sain KSA’st supervõimed, kuna teen kaugele vaatamises kõikidele prillinägijatele 1:0 ära!”
 

Teemad

Tagid