Ameerika Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (CDC) soovitab emadel vaktsiinide tõhusamaks toimimiseks rinnaga toitmine lõpetada!

17. august 2017
Kas mäletate veel aega, mil loodus trumpas farmaatsiatööstuse üle? Mil immuunsüsteemil lasti oma tööd teha? Paraku kui olete sündinud 80-ndatel või 90-ndatel, sündisite te maailma, kus medikamente peetakse imeravimiteks ja need teevad kõike seda paremini, mida keha tegelikult teha oskab. Meile sisestatakse, et keha ei saa ise millegagi hakkama, ja seda räägib meile CDC, kes peaks meie parimate huvide eest seisma.
 
CDC kümme uurijat andsid välja aruande pealkirjaga „Rinnapiim pärsib rotaviiruse elusvaktsiini toimet”. Aruandes on kirjas, et immuunsust tugevdava toimega rinnapiim mõjub vaktsiinile laastavalt. Mis veel hullem, selle asemel, et soovitada imetamise ajaks vaktsineerimisest loobuda, peaksid naised nende arvates rinnaga toitmise lõpetama, et lasta vaktsiinidel oma tööd teha.
 
Kui te juba suurest hämmingust silmi ei kissita ega segaduses pead raputa, siis järgmine uudis jätab teid küll sõnatuks. Teooria, justkui mõjuks rinnapiim vaktsiini toimele pärssivalt, tekkis tegelikult juba siis, kui uurijad hakkasid analüüsima, miks arengumaade lapsed ei reageeri elusviiruse vaktsiinidele. Nad jõudsid järeldusele, et rinnapiim, mis sisaldab immuunsust tugevdavat immunoglobuliini, lüsosüümi ja mitmesuguseid teisi tähtsaid immuunsustegureid, pärsib vaktsiini toimet. Seega nad sooviksid, et vaesed piirkonnad loobuksid millestki loomulikust, mida saab tasuta ja mis on nende lastele kasulik, selleks, et asendada see millegagi, mis arstide ja farmaatsiatööstuse rahakotti täidab. Kõlab ju mõistlikult, kas pole?
 
Miks loomulikul teel immuunsuse tugevdamise asemel vaktsiine soovitada?
Raha, muidugimõista. Kas teadsite, et vaktsiinitootjad teenivad kõigest ühe USA immuniseerimiskavva lisatud uue vaktsiini pealt 15–30 miljardit dollarit? See on ilmselt igaühele piisav stiimul, miks kõigest heast ja looduslikust loobuda. Me ei hakka teid tüütama teooriatega vaktsiinide ohtude ja tegeliku tõhususe kohta, ent on üks asi, milles nii vaktsiinipooldajad kui -vastased on nõus ja selleks on külm ja kalk tõde, et vaktsiinitootjad teenivad meie ja meie laste pealt miljardeid dollareid. Ja kui keegi teie tervise pealt teenib, peaksite alati kahtlema infos, mida see inimene teile annab, ning küsima endalt, kas teie tervis on ikka tema paremates huvides või on tal muud huvid mängus.
 
Põhjus, miks mitte keegi ei peaks mitte kunagi vaktsiinide tõttu imetamisest loobuma
Lisaks sellele, et vaktsiinide toime on vastuoluline juba ilma imetamise teooriata, tekib küsimus, miks peaks loobuma lapse immuunsuse tugevdamisest loomulikul teel ja asendama selle millegi täiesti ebaloomulikuga? Uuringud on näidanud, et rinnapiima saanud lastel on tugevam immuunsüsteem, tervem ajutöö ja neil esineb vähem hingamisteede haigusi. Lisaks on rinnapiimal kümneid muid positiivseid mõjusid tervisele, mida vaktsiinitootjad ei suuda mitte kunagi ühte süsti lisada. Rinnapiima põhilised kasulikud koostisosad on laktoferriin, lüsosüüm, laktobatsill ja karnitiin. Siin on mõned rinnapiima immuunsust tugevdavad omadused.
 
Laktoferriin: selle põhiroll on siduda ja transportida kehas rauda. Raud aitab ajul ja närvisüsteemil areneda. Teine funktsioon on võidelda pisikutega, mis põhjustavad bakteriaalset, viiruslikku, seen- ja parasiitnakkuseid.
 
Lüsosüümid: inimese rinnapiim sisaldab lüsosüümi (oluline seedekulglale) 30 korda rohkem kui mis tahes rinnapiimaasendaja. See mõjutab tugevalt, mis tüüpi bakterid soolestikus elavad ja takistab teatud bakterite rakuseinte lõhustamist.
 
Laktobatsillid: inimese rinnapiim soodustab laktobatsillide kasvu – need on kasulikud bakterid, mis aitavad võidelda haiguste ja parasiitidega.
 
Karnitiin: see on hädavajalik rasvhapete kui energiaallika kasutamiseks.
 
Sõltuvalt ema toitumisest sisaldab rinnapiim ka A-, D-, E-, K-, C-, B6- ja B12-vitamiine. Lisaks on rinnapiima põhikomponendid folaat, tiamiin, riboflaviin, niatsiin ja pantoteenhape. Lühidalt: ärge kunagi loobuge kellegi palvel imetamisest, eriti esimese 6 kuu jooksul. See on teie lapse jaoks lihtsalt liiga kasulik, rääkimata positiivsest sideme loomise kogemusest. See loob ema ja lapse vahel kogu eluks tervisliku ja armastava sideme, mida ükski rinnapiimaasendaja ei suuda jäljendada. Lisaks kõigele muule on see täiesti tasuta.
 
CDC uuring tõestab tahtmatult, et rinnapiim on immuunsuse tugevdamiseks parim
Vaatamata CDC suurtele jõupingutustele imetamist taunida on nad tahtmatult ise tõestanud, et rinnapiim aitab võidelda mitmesuguste viirustega, mille vastu nad vaktsineerivad. Aruandes on kirjas, et rinnapiimas sisalduvad head bakterid aitasid vaktsiinides sisalduva elusviiruse tappa. Siinkohal tahaks küsida, kas see pole mitte hea asi. See ju näitab, et keha suudab viirustega loomulikul teel võidelda. See on suur tunnustus ja toetav õlapatsutus kõigile imetavatele emadele, kuid suur tagasilöök farmaatsiatööstusele.
 
Valik on mõistagi alati teie ja mitte ükski meditsiinitöötaja, pereliige, sõber ega isegi mitte see artikkel ei tohiks avaldada teile survet imetamisest loobumiseks ning oma lapse vaktsineerimise küsimuse üle otsustamiseks. Soovitame lihtsalt hoida silmad lahti, end harida ja suhelda teiste lapsevanematega, kelle teadmised pole kinni makstud. Teie teate ja tunnete oma last paremini kui keegi teine, seega teie langetate parima otsuse. Järgige oma intuitsiooni, kuid hoiduge asjadest, mis lõhnavad hapult – sest seda nad enamasti ka on.

Rotaviiruse vaktsiini on välja töötanud dr Paul Offit, kelle sõnul talub väikelapse organism ka 10 000 vaktsiini süstimist. Seda ütleb inimene, kes teenis farmaatsiafirmale Merck patendi müügiga 27 miljonit dollarit ja teenib tulevikus iga RotaTeq vaktsiinisüsti eest veel täiendavaid patenditasusid. Muidugi ta arvab, et mida rohkem lapsi vaktsineerida, seda parem – parem tema rahakotile.

Eestis on viimastel aastatel imikute rinnaga toitmine Tervise Arengu Instituudi statistika järgi katastroofiliselt kehvas seisus. 100.  % rinnatoidul olevad 6-kuused lapsed: 2013. a – 44,7  %, 2014. a – 34,9  % ja 2015. a – 29,9  %. Kas olete kuulnud mõnda Eesti laste- või perearsti tegemas avalikku selgitustööd, et kõik lapsed peaksid olema esimesed 1–2 aastat vaid rinnapiimatoidul, st sööma vaid ema piima, hoiduma lehmapiimatoodetest ning tarbima võimalikult vähe toitesegusid (baby junk food), et mitte põhjustada imikule kuhjaga terviseprobleeme, mis ilmnevad alles aastate pärast? Ega vist.

Enamik lapsevanemaid ei teagi, et suurem osa vaktsiine on tulnud turule pärast suuri epideemiaid, mitte nende ajal. Vaktsineerimisest tähtsam on laste ja imikute jaoks tervislik toitumine, käte pesemine ning puhas joogivesi. Tihti jäävad haigeks just hiljuti vaktsineeritud, samas kui vaktsineerimata lapsed põevad haigused läbi kergelt või jäävad üldse puutumata. Seda seaduspärasust näeme regulaarselt meditsiinitöötajate peal, kes töötavad iga päev haigete inimeste keskel.  

Esimesel kahel eluaastal on imikule tähtis segamatu areng ja koosolemine emaga. Paljudele mõtlevatele inimestele ja immunoloogiaekspertidele tundub arulage idee nakatada oma laps vabatahtlikult esimese kahe eluaasta jooksul paarikümne haigustekitajaga. Nii ongi teie laps esimestest elupäevadest peale lapsevanema pimeda usu ja pealetükkiva lastearsti tegevuse tõttu haige ja paljud imikud sellest nn elukoolist tervena ei väljugi. Näiteks maailma intensiivseima vaktsiiniprogrammiga riigis USA-s on lapsed kõige haigemad ja 51 protsendil neist on mõni krooniline haigus.

Kas teadsite, et kõige vähem vaktsineerituid leidub arstide endi hulgas, kuna nad näevad vaktsineerimiste komplikatsioone iga päev. Kuna nad puutuvad haigetega palju kokku, on nende immuunsüsteem loomulikul teel tugevdatud. Seega soovitame teil järgida arstide endi eeskuju, harida end vaktsineerimise ja tervise teemal ning mitte anda järele meedia, ravimifirmade ja vastutustundetude meedikute pealekäimisele. Müüt sellest, justkui suurem osa rahvastikust peab olema kunstlikult vaktsineeritud, on kasulik vaid vaktsiinitootjate ja nende koostööpartnerite pangaarvele. Paljud immunoloogiaeksperdid arvavad, et kui vaktsineerimine samas tempos jätkub, on inimkond vaid 1–2 põlvkonna kaugusel täielikust kokkuvarisemisest. Paraku peame tõdema, et seda oletust toetab arenenud riikide rahvatervishoiu kurb statistika. 

Tehke vaktsineerimise suhtes otsus koostöös tõelise spetsialistiga. Ilmselt tekib paljudel siinkohal küsimus, et kes siis on spetsialist. Kas selleks on laste-, perearst või kooliõde? Kui küsida mõne kardiolooogi, neurokirurgi või traumatoloogi käest, kui kompetentne on perearst nende kitsal erialal, siis vastavad nad kui ühest suust, et üldarstil võib olla küll mingi ettekujutus, kuid spetsialisti staatusest on asi kilomeetrite kaugusel. Teisalt, kuidas mõni pere- või lastearst saakski immunoloogias orienteeruda, kui kogu teadusharu on oma arengus alles lapsekingades. Enamik nn vaktsiinieksperte (ehk seesama pereõde, kes perearstikeskuses teie väikest last süstib ja teatab, et on teinud seda juba viimased 20 aastat) on läbinud vaid 16-tunnise koolituse. Isegi trammijuhiks ei saada vaid 16-tunnise koolituse kaudu, aga teie lapsi vaktsineerima ning arvamust avaldama kõlbavad sellised spetsialistid küll. 

Suurem osa haigustest, mille vastu arenenud maades vaktsineeritakse, on lastele suhteliselt kahjutud (nagu leetrid, mumps, sarlakid, tuulerõuged, HPV, punetised, gripp, adeno ja rotaviirused), mille läbipõdemine on teadusuuringute põhjal immuunsüsteemi arengule tähtis ja tänu sellele ei ole laps hiljem allergiline ega külmetushaigustele vastuvõtlik ja lastehaiguste läbipõdemisel tekib inimesel kümneid kordi tugevam kaitse halvaloomuliste kasvajate vastu. Ent kui need haigused tabavad inimest täiskasvanu eas, võivad tagajärjed olla hoopis tõsisemad ning suurem oht varitseb just neid, kes pole haiguseid lapsena läbi põdenud. Teadatuntud statistika on, et gripi vastu vaktsineeritud lapsed haigestuvad külmetushaigustesse ja keskkõrvapõletikesse 5–8 korda sagedamini.
 
Internetis saab tasuta vaadata ingliskeelset dokumentaalsarja „Kogu tõde vaktsiinide kohta” („The Truth about Vaccines”). Soovitame soojalt seda lapsevanematel vaadata ja end harida.
 
Siit saate lugeda CDC aruannet, mis soovitab imetamisest loobuda.
Siit leiate artikli, mis loetleb rinnaga toitmise eeliseid.
 
Video: Maailma Vaktsiiniohutuse Projekt - Robert F. Kennedy Jr


Samal teemal:
1. Vaccine Information Statement / Roatvirus/ VIS / CDC
2. Rotavirus Vaccine Linked to Serious Intestinal Disorder in Infants 
3 Gov't addmits rotavirus vaccine causes intussusception, adds it to injury compensation program
4. Kuulo Kutsar. Vaktsiinid ja vaktsineerimine. Vaktsineerija käsiraamat.
5. Inhibitory effect of breast milk on infectivity of live oral rotavirus vaccines
6. 10 fakti imetamisest  
7. 20 Breastfeeding Benefits 
8. Dangerous Doctor: Media Vaccine Promoter has Huge Conflict of Interests
9. 20 Times the Risk of Autism when You Vaccinate Your Children
10. Dr.Joseph Mercola arutleb vaktsiinidest 
11. Lastearst Paul Thomas gripivaktsiinist
12. Wikipedia: "Vaccine Controversies"
13. If Vaccines Don-'t cause Brain Damage, Why is GlaxoSmithKline paying out 60 Million to Vaccine Victms?
14. Peeter Proos'i film " Vaktsineerida!?! - Sest Sina Otsustad..." , Eesti
15 " Vaktsiinide raskeid kõrvaltoimeid on vähe",  Dr. Marje Oona videoettekanne
16. D
okfilm “Vaktsineeritud tüdrukud” (Taani, 2015)
17. New York Times confirms Mumps now spread mostly by vaccinated childrenTeadusartiklid samal teemal:
1. The number of elective abortions following vaccination during pregnancy may be under-reported and could be substantial. PubmedData:Vaccine.2008May2;26(19):2428-32.Epub2008Mar17.PMID: 18406499 Article Published Date : May 02, 2008 Authors : Soju Chang, Robert Ball, M Miles Braun 
2. 
The vaccination of pregnant sheep resulted in abortions and hydranencephaly.

Pubmed Data : Int Immunopharmacol. 2005 Mar;5(3):555-69. PMID: 8825310 Article Published Date : Mar 01, 2005 Authors : M Flanagan, S J Johnson 
3.Pregnant cows vaccinated against a Brucella strain experienced an abortion rate of 58%.Pubmed Data : J Wildl Dis. 1991 Apr;27(2):258-64. PMID: 1906114 Article Published Date : Apr 01, 1991
Authors : D S Davis, J W Templeton, T A Ficht, J D Huber, R D Angus, L G Adams 
4.Hepatitis B vaccination has been linked to autoimmune inflammatory polyneuropathy (PN).Pubmed Data : J Peripher Nerv Syst. 2002 Sep;7(3):163-7. PMID: 12365564 Article Published Date : Sep 01, 2002 Authors : Claude Vital, Anne Vital, Georges Gbikpi-Benissan, Maïté Longy-Boursier, Marie-Thérèse Climas, Yves Castaing, Marie-Hélène Canron, Michel Le Bras, Klaus Petry
5.Swine and influenza vaccines induce anti-ganglioside antibodies associated with autoimmune neuropathies such as Guillain-Barre syndrome. PubmedData:JInfectDis.2008Jul15;198(2):226-33.PMID: 18522505 Article Published Date : Jul 15, 2008 Authors : Irving Nachamkin, Sean V Shadomy, Anthony P Moran, Nancy Cox, Collette Fitzgerald, Huong Ung, Adrian T Corcoran, John K Iskander, Lawrence B Schonberger, Robert T Chen 
6. A case of lethal inflammatory polyradiculoneuropathy with spinal cord involvement after hepatitis B vaccination. Pubmed Data : J Neurol Sci. 2001 May 1;186(1-2):81-5. PMID: 11412876 Article Published Date : May 01, 2001 Authors : E Sindern, J M Schröder, M Krismann, J P Malin 
7. Acute posterior multifocal placoid pigment epitheliopathy after hepatitis B vaccine has been reported.Pubmed Data : Arch Ophthalmol. 1995 Mar;113(3):297-300. PMID: 7887843 Article Published Date : Mar 01, 1995 Authors : A P Brézin, P Massin-Korobelnik, M Boudin, A Gaudric, P LeHoang 
8. Pneumococcal vaccines are ineffective in children with a history of recurrent acute ear infections.PubmedData:ClinInfectDis.2004Oct1;39(7):911-9.Epub2004Sep1.PMID: 15472839 Article Published Date : Oct 01, 2004 Authors : Reinier H Veenhoven, Debby Bogaert, Anne G M Schilder, Ger T Rijkers, Cuno S P M Uiterwaal, Herma H Kiezebrink, Muriel J P van Kempen, Inge J Dhooge, Jacob Bruin, Ed P F Ijzerman, Ronald de Groot, Wietse Kuis, Peter W M Hermans, Elisabeth A M Sanders 
9. Timing of routine immunisations (earlier = increased) and subsequent hay fever risk.Pubmed Data : Arch Dis Child. 2005 Jun ;90(6):567-73. PMID: 15908618 Article Published Date : May 31, 2005 Authors : S A Bremner, I M Carey, S DeWilde, N Richards, W C Maier, S R Hilton, D P Strachan, D G Cook 
10.  DTP or tetanus vaccination increases the risk of allergies and related respiratory symptoms in children and adolescents. Pubmed Data : J Manipulative Physiol Ther. 2000 Feb;23(2):81-90. PMID: 10714532 Article Published Date : Feb 01, 2000 Authors : E L Hurwitz, H Morgenstern
11. Hepatitis B vaccination significantly increases the risk of a wide range of autoimmune diseases.Pubmed Data : Autoimmunity. 2005 Jun;38(4):295-301. PMID: 16206512 Article Published Date : Jun 01, 2005
Authors : David A Geier, Mark R Geier 
12."Mechanisms of aluminum adjuvant toxicity and autoimmunity in pediatric populations." Pubmed Data : Lupus. 2012 ;21(2):223-30. PMID: 22235057 Article Published Date : Jan 01, 2012 Authors : L Tomljenovic, Ca Shaw 
13. Aluminium-containing adjuvants in vaccines may be causing autoimmune conditions such as chronic fatigue syndrome and the inflammatory myopathy known as macrophagic myofasciitis. PubmedData:MedHypotheses.2009Feb;72(2):135-9.Epub2008Nov11.PMID: 19004564 Article Published Date : Feb 01, 2009 Authors : Christopher Exley, Louise Swarbrick, Rhomain K Gherardi, Francois-Jérôme Authier 
14. Aluminum vaccine adjuvants appear to be contributing to the rising prevalence of autism. Pubmed Data : J Inorg Biochem. 2011 Nov ;105(11):1489-99. Epub 2011 Aug 23. PMID: Article Published Date : Oct 31, 2011 Authors : Lucija Tomljenovic, Christopher A Shaw 
15.  Brain translocation of aluminum particles is linked to a trojan horse mechanism previously described for infectious particles. PubmedData:FrontNeurol.2015;6:4.Epub2015Feb5.PMID: 25699008 Article Published Date : Dec 31, 2014 Authors : Romain Kroum Gherardi, Housam Eidi, Guillemette Crépeaux, François Jerome Authier, Josette Cadusseau 
16.  Insight into the cellular fate and toxicity of aluminium adjuvants used in clinically approved human vaccinations. PubmedData:SciRep.2016Aug12;6:31578.Epub2016Aug12.PMID: 27515230 Article Published Date : Aug 11, 2016 Authors : Matthew Mold, Emma Shardlow, Christopher Exley 
17. Aluminium in brain tissue in autism  
Journal of Trace Elements in Medicine and Biology Volume 46, March 2018, Pages 76–82 Authors: Matthew Molda, Dorcas Umar, Andrew King, Christopher Exley,
18.  Up-to-date children were exposed to 11-26. % more aluminum from vaccines than undervaccinated children between 2004 and 2011. PubmedData:Vaccine.2015Nov27;33(48):6736-44.Epub2015Oct27.PMID: 26518400 Article Published Date : Nov 26, 2015 Authors : Jason M Glanz, Sophia R Newcomer, Matthew F Daley, David L McClure, Roger P Baxter, Michael L Jackson, Allison L Naleway, Marlene M Lugg, Frank DeStefano 
19. Hepatitis B vaccination has been linked to anaphylactic shock and death in infants. Pubmed Data : Adv Exp Med Biol. 1990;272:183-95. PMID: 20077677 Article Published Date : Jan 01, 1990 Authors : Fu-Zhen Wang, Fu-Qiang Cui, Da-Wei Liu 
20. Highly increased levels of IgE antibodies to vaccine components in children with influenza vaccine-associated anaphylaxis. Pubmed Data : J Allergy Clin Immunol. 2015 Sep 11. Epub 2015 Sep 11. PMID: Article Published Date : Sep 10, 2015 Authors : Mizuho Nagao, Takao Fujisawa, Toshiaki Ihara, Yoichiro Kino
21. The Institute of Medicine determined that routine childhood vaccines are linked to a number of serious adverse reactions. Pubmed Data : JAMA. 1994 May 25;271(20):1602-5. PMID: 8182813 Article Published Date : May 25, 1994 Authors : K R Stratton, C J Howe, R B Johnston 
22. Varicella vaccine may be associated with aplastic anemia in children. Pubmed Data : Pediatr Infect Dis J. 2009 Aug;28(8):746-8. PMID: 19633522 Article Published Date : Aug 01, 2009 Authors : Paola Angelini, Fotini Kavadas, Navneet Sharma, Susan E Richardson, Graham Tipples, Chaim Roifman, Yigal Dror, Yehuda Nofech-Mozes 
23. Birth defects are more common in pregnant women who received the anthrax vaccine during their first trimester versus later in pregnancy. Pubmed Data : Am J Epidemiol. 2008 Aug 15 ;168(4):434-42. Epub 2008 Jul 2. PMID: 18599489 Article Published Date : Aug 15, 2008 Authors : Margaret A K Ryan, Tyler C Smith, Carter J Sevick, William K Honner, Rosha A Loach, Cynthia A Moore, J David Erickson 
24.  The anthrax vaccine is one of the most reactogenic vaccines reported in the Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS) database. Pubmed Data : Hepatogastroenterology. 2004 May-Jun;51(57):762-7. PMID: 15143911 Article Published Date : May 01, 2004 Authors : Mark R Geier, David A Geier 
25. The development of human vaccines for anthrax has suffered from a number of technical challenges. Pubmed Data : Hum Vaccin. 2009 Dec ;5(12):806-16. Epub 2009 Dec 9. PMID: Article Published Date : Dec 01, 2009 Authors : Leslie W Baillie 
26.  The vaccine adjuvant squalene in anthrax vaccines given to soldiers in the Gulf War resulted in the formation of antibodies to squalene which are associated with Gulf War Syndrome. Pubmed Data : Neuropharmacology. 2011 Feb-Mar;60(2-3):252-8. Epub 2010 Sep 22. PMID: 12127050Article Published Date : Feb 01, 2011 Authors : Pamela B Asa, Russell B Wilson, Robert F Garry
27. Postural tachycardia syndrome (POTS) with anti-NMDA receptor antibodies after human papillomavirus vaccination. PubmedData:ImmunolRes.2016Aug25.Epub2016Aug25.PMID: 27561785 Article Published Date : Aug 24, 2016 Authors : Svetlana Blitshteyn, Jill Brook 
28. Adult rubella and adult hepatitis B vaccines were statistically associated with chronic arthritis which persisted for at least one year. Pubmed Data : Clin Exp Rheumatol. 2002 Nov-Dec;20(6):767-71. PMID: 12508767 Article Published Date : Nov 01, 2002 Authors : D A Geier, M R Geier 
29. Hepatitis B vaccine is positively associated with adverse health outcomes in the general population of US children. Pubmed Data : Ann Epidemiol. 2001 Jan;11(1):13-21. PMID: 11164115 Article Published Date : Jan 01, 2001 Authors : M A Fisher, S A Eklund, S A James, X Lin 
30. This study found evidence of a causal relation between the RA 27/3 rubella vaccine strain and chronic arthritis in adult women. Pubmed Data : Clin Infect Dis. 1992 Aug ;15(2):307-12. PMID: 1520764 Article Published Date : Jul 31, 1992 Authors : C P Howson, M Katz, R B Johnston, H V Fineberg
31. Thirty-five percent of children with juvenile idiopathic arthritis experienced flare of the disease after vaccination. PubmedData:ClinExpRheumatol.2012Mar15.Epub2012Mar15.PMID: 22513085 Article Published Date : Mar 15, 2012 Authors : Natasa Toplak, Vesna Subelj, Tanja Kveder, Sasa Cucnik, Katarina Prosenc, Alenka Trampus-Bakija, Ljupco Todorovski, Tadej Avcin 
32. Delay in diphtheria, pertussis, tetanus vaccination is associated with a reduced risk of childhood asthma.Pubmed Data : J Allergy Clin Immunol. 2008 Mar ;121(3):626-31. Epub 2008 Jan 18. PMID: 18207561 Article Published Date : Feb 29, 2008 Authors : Kara L McDonald, Shamima I Huq, Lisa M Lix, Allan B Becker, Anita L Kozyrskyj 
33. Vaccines and flu shots containing mercury may contribute to severe neurological diseases and/or death in children. PubmedData:JPediatr.2009Apr;154(4):514-520.e4.Epub2008Dec3.PMID: 19205900 Article Published Date : Apr 01, 2009
34. Vaccines and flu shots containing mercury may contribute to severe neurological diseases and/or death in children. PubmedData:JPediatr.2009Apr;154(4):514-520.e4.Epub2008Dec3.PMID: 19205900 Article Published Date : Apr 01, 2009 Authors : Donald A Drum 
35. Autoimmune autistic disorder, a major subset of autism, is associated with autoantibody formation caused by viral (wild and vaccine-induced) infection. Pubmed Data : Ann Clin Psychiatry. 2009 Jul-Sep;21(3):148-61. PMID: 19758536 Article Published Date : Jul 01, 2009 Authors : Vijendra K Singh 
36. Conjugate vaccines may predispose children to autism spectrum disorders. PubmedData:MedHypotheses.2011Oct10.Epub2011Oct10.PMID: 21993250 Article Published Date : Oct 10, 2011 Authors : Brian J Richmand 
37. MMR vaccine may induce autoantibody formation against the gut (secretin or its receptor) and/or the brain, contributing to the pathogenesis of autism-spectrum disorder. Pubmed Data : Med Hypotheses. 2003 May;60(5):650-3. PMID: 12710897 Article Published Date : May 01, 2003 Authors : Bijal K Mehta, Kerim M Munir
38. Male newborns vaccinated with hepatitis B prior to 1999 had a 3-fold higher risk for parentally reported autism. PubmedData:JToxicolEnvironHealthA.2010Jan;73(24):1665-77.PMID: 21058170 Article Published Date : Jan 01, 2010 Authors : Carolyn M Gallagher, Melody S Goodman 
39. Neurological adverse events associated with vaccination. Pubmed Data : Curr Opin Neurol. 2002 Jun ;15(3):333-8. PMID: 12045734 Article Published Date : May 31, 2002 Authors : Sucheep Piyasirisilp, Thiravat Hemachudha
40. The hepatitis B vaccine may induce autoimmune demyelinating disease through the molecular mimicry that exists between the vaccine antigen, Epstein-Barr virus and human myelin. PubmedData:MedHypotheses.2008;70(2):346-8.Epub2007Jul13.PMID: 17630224 Article Published Date : Jan 01, 2008 Authors : Burton A Waisbren 
41. The measles-mumps-rubella vaccine causes autoantibodies to be formed against myelin basic protein (the protective coating of the nerves) contributing to the pathogenesis of austim. Pubmed Data : J Biomed Sci. 2002 Jul-Aug;9(4):359-64. PMID: 12145534 Article Published Date : Jul 01, 2002 Authors : Vijendra K Singh, Sheren X Lin, Elizabeth Newell, Courtney Nelson 
42.  There is evidence supporting an association between increasing organic-Hg exposure from Thimerosal- containing childhood vaccines and the subsequent risk of an ASD.  PubmedData:TranslNeurodegener.2013;2(1):25.Epub2013Dec19.PMID: 24354891 Article Published Date : Dec 31, 2012 Authors : David A Geier, Brian S Hooker, Janet K Kern, Paul G King, Lisa K Sykes, Mark R Geier 
43. Boys vaccinated as neonates had threefold greater odds for autism diagnosis compared to boys never vaccinated or vaccinated after the first month of life. PubmedData:JToxicolEnvironHealthA.2010;73(24):1665-77.PMID: 21058170 Article Published Date : Dec 31, 2009 Authors : Carolyn M Gallagher, Melody S Goodman 
44. Repetitive administration of aluminium to neonatal mice in amounts comparable to those to children receive via routine vaccinations result in neurodisruptive effects. Pubmed Data : J Inorg Biochem. 2013 Nov ;128:237-44. Epub 2013 Jul 19. PMID: 23932735 Article Published Date : Oct 31, 2013 Authors : C A Shaw, Y Li, L Tomljenovic 
45. The wakefield scare created a natural experiment that may demonstrate a causal relationship between fetal cell line manufactured vaccines and ASD prevalence. Pubmed Data : Issues Law Med. 2015 ;30(1):47-70. PMID: 26103708 Article Published Date : Dec 31, 2014 Authors : Theresa A Deisher, Ngoc V Doan, Kumiko Koyama, Sarah Bwabye 
46. VAERS had significantly higher ORs than autism following thimerosal containing DTaP vaccines in comparison to thimerosal free DTaP vaccines. Pubmed Data : Behav Brain Res. 2011 Sep 30 ;223(1):107-18. Epub 2011 Apr 28. PMID: 21549155 Article Published Date : Sep 29, 2011 Authors : Mieszko Olczak, Michalina Duszczyk, Pawel Mierzejewski, Ksenia Meyza, Maria Dorota Majewska 
47. A 13-year-old girl developed immune thrombocytopenic purpura following vaccination with a quadrivalent human papillomavirus (HPV) vaccine. Pubmed Data : Semin Hematol. 2016 Apr ;53 Suppl 1:S48-50. Epub 2016 Apr 7. PMID: Article Published Date : Mar 31, 2016
Authors : Mojca Bizjak, Or Bruck, Darja Kanduc, Sonja Praprotnik, Yehuda Shoenfeld
48. The HPV16 vaccine carries with it significant cross- reactivity risk due to the homologies that exist between the HPV and human proteome. Pubmed Data : J Exp Ther Oncol. 2009;8(1):65-76. PMID: 19827272 Article Published Date : Jan 01, 2009 Authors : Darja Kanduc 
49. This case of acute pancreatitis after HPV vaccination is not a novel entity. Pubmed Data : Immunol Res. 2016 Jul 16. Epub 2016 Jul 16. PMID: 27421720 Article Published Date : Jul 15, 2016
Authors : Mojca Bizjak, Or Bruck, Sonja Praprotnik, Shani Dahan, Yehuda Shoenfeld 
50. This review found evidence of a causal relationship between HPV vaccine and autoimmune diseases in a few cases in the examined studies, and the risk vs. benefit of vaccination is still to be solved.PubmedData:AutoimmunRev.2014Jul;13(7):736-41.Epub2014Jan24.PMID: 24468416 Article Published Date : Jun 30, 2014 Authors : Paolo Pellegrino, Carla Carnovale, Marco Pozzi, Stefania Antoniazzi, Valentina Perrone, Dionigi Salvati, Marta Gentili, Tatiana Brusadelli, Emilio Clementi, Sonia Radice 

Teemad

Tagid